foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Külasta merevee foorumit
Tänane kuupäev Esmaspäev Apr 26, 2021 12:45

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



Tee uus teema See teema on suletud, sa ei saa muuta postitusi või postitada rohkem vastuseid.  [ 4 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Isased Mõõksabad???
PostitusPostitatud: Neljapäev Sept 26, 2013 07:03 
Eemal
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Sept 26, 2013 06:44
Postitusi: 3
:o Kas akvaariumis 70l võib kaks isast mõõksaba olla? 12 emast on veel. Vanem isane kiusab nooremat isast, mis teha?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Isased Mõõksabad???
PostitusPostitatud: Neljapäev Sept 26, 2013 08:37 
Eemal
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1066
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Anna üks ära. 2 isast mõõksaba on halvim variant. Selle liigi isased on täiesti lepitamatud. Või võta 3 või enam isast juurde, siis jagunevad lõõgid hajusamalt. Võimalik on ka võimuvahetus, aga jah, üldpilt jääb samaks.Püsivalt domineerima jääb lõpuks ikkagi 1 alfaisane.(kuni troonilt kukutatakse)(võhm saab otsa)


Üles
 Profiil Isiklik album  
 
 Teema pealkiri: Re: Isased Mõõksabad???
PostitusPostitatud: Reede Sept 27, 2013 07:55 
Eemal
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1383
Pildid: 20
Asukoht: Keila
:wink: arvan kah, et äkki paraneb veiidi olukord, kui isaseid rohkem, äkki tahab keegi vahetust, vaheta ca 3-4 emast isaste vastu...endal on ka kunagi olnud mõõksabad ja alati on üks nn. kuningas ja ülejäänud toanarrid :D

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
 Profiil Isiklik album  
 
 Teema pealkiri: Re: Isased Mõõksabad???
PostitusPostitatud: Reede Sept 27, 2013 11:21 
Eemal
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1066
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Mitte mingit tähtsust seesugustel juhtudel ei oma isaste ja emaste vahekord akvaariumis, vaid isaste oma. On ka vanu elujõuetuid liine ja sellised on laisad - nõrgad kaklejad. Mida tervem ja tugevam on isane mõõksaba ,seda agressiivsem on ta teise isase vastu.

Emaste arv ei puutu asjasse, tähelepanu koondub pidevalt rivaalile.Viimane saab kere peale alati kui nina välja pistab.Nagu ma juba eelnevalt olen öelnud, on vaja üks isane ära anda või võtta juurde rohkem isaseid , et löögid jaguneks "hajusamalt". Omavahelist leppimist ei toimu nagunii.


Üles
 Profiil Isiklik album  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema See teema on suletud, sa ei saa muuta postitusi või postitada rohkem vastuseid.  [ 4 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Hüppa:  
POWERED_BY
et 3.0.10