foorum.akvarist.ee
https://foorum.akvarist.ee:443/

NO2 vähendamine
https://foorum.akvarist.ee:443/viewtopic.php?f=17&t=40871
1. leht 1-st

Autor:  haugimälu [ Reede Mär 15, 2019 11:29 ]
Teema pealkiri:  NO2 vähendamine

Kuna mu akvas on NO2 tase punane, siis uurisin selle vähendamise võimalusi. Kuskil räägiti veele spets. meresoola lisamisest. 5 spl 5 galloni kohta. Kas keegi on seda katsetanud ja kuidas olid tulemused?

Autor:  Spixel [ Reede Mär 15, 2019 09:42 ]
Teema pealkiri:  Re: NO2 vähendamine

Tere!

Soovitaks vee vahetust teha, see on mul siiani kõige paremini toiminid, teed seda kas või igapäevaselt, nii kaua kuni NO2 nullis!

Autor:  Pets [ Laupäev Mär 16, 2019 02:11 ]
Teema pealkiri:  Re: NO2 vähendamine

Akvaariumisse soola lisamine sobib ainult riimveega harjunud kaladele.
Sool neutraliseerib nitriti mõju vere punalibledele. Kalakasvandustes kasutatakse seda esmase abina, kui biofilter ei ole oma täisvõimsust saavutanud ja nitriti tase normist palju kõrgem
Akvaariumis tuleks siiski teha veevahetusi nitritite kontsentratsiooni alandamiseks ja püüda mõista, miks biofilter ei suuda nitrititega toime tulla. Nitritite kõrge taseme üheks tavakliseks põhjuseks on filtri üleliigne liiga tihe pesemine, millega uhutakse minema tekkinud bakterikolooniad.
Kolooniate teket soodustavad spetsiaalsed bakterite lisandid.

Autor:  Kivi [ Esmaspäev Mär 18, 2019 08:25 ]
Teema pealkiri:  Re: NO2 vähendamine

anna kaladele poole vähem süüa ja mõõda siis

Autor:  Rein [ Kolmapäev Mär 20, 2019 09:10 ]
Teema pealkiri:  Re: NO2 vähendamine

Ainuke mõistlik viis NO2 vähendamiseks magevee akvaariumis on veevahetus. Meresoola lisamise mõju kaladele on erinev, riimvett taluvad kalad elavad selle kenasti üle, aga on kalu, kes on soola suhtes üsna tundlikud. Ja ka enamus taimi ei talu seda.

Autor:  KRA [ Kolmapäev Mär 20, 2019 11:37 ]
Teema pealkiri:  Re: NO2 vähendamine

Sul on tehtud sama asja peale kaks teemat. Mõttekas on kõik ikka kokku ühte postitusse kirjutada. Teistel lihtsam lugeda ja aidata ja Sinu jaoks ka tark jutt kõik üheskoos.

Sinu probleemi, miks NO2 kõrge on sain teada teisest Sinu postitusest, kus tuli välja, et panid kalad käivitamata akvasse ja siin ongi see üks ja ainumas põhjus ära toodud. Ja muu ei aita kui vee vahetus - kas või igal hommikul ja õhtul, sest teisel juhul surevad Su kalad ära. Ja bakterite lisamine ning muu. Seda ma ei hakka siin kordama.

1. leht 1-st Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/