foorum.akvarist.ee
https://foorum.akvarist.ee:443/

Uue filtri käivitumine/ kolimine
https://foorum.akvarist.ee:443/viewtopic.php?f=17&t=40249
1. leht 1-st

Autor:  Maaks [ Reede Veebr 09, 2018 02:44 ]
Teema pealkiri:  Uue filtri käivitumine/ kolimine

Veits kummaline küsimus, aga äkki keegi kommenteerib :-)
Seoses uue akvaariumi soetamisega sai soetatud ka uus välisfilter (Eheim prof4+600, aga see ei tohiks olla oluline). Uue filtri ühendasin hetkelt vanasse akvaariumisse järjestikku vana filtriga (nii oli voolikutega lihtsam manageerida), et seal bakterikooslus areneks, aga kui kaua peaks teda seal hoidma, et bakterid oleks valmis "iseseisvat elu elema"? :D
Akvaariumi kolimisel plaanin kaasa võtta max hulga vana vett, aga kuna uus on >2x suurem, siis isegi 50% vanast veest tähendab et uues saab olema 75% värsket vett.
Mu enda arvates lollikindlam variant on muidugi "kolida" 2x, nädalase vahega ja mõlemal korral võtta 50% vana vett kaasa, siis saaks uues olema 50% vana vett.

Autor:  shadowcat [ Reede Veebr 09, 2018 02:59 ]
Teema pealkiri:  Re: Uue filtri käivitumine/ kolimine

Kas vanast filtrist osaliselt filtrimaterjali ei anna uude ümber tõsta. Ise olen edukalt uue filtri käivitanud umbes 25% vana filtri sisuga.

Autor:  Pets [ Reede Veebr 09, 2018 05:11 ]
Teema pealkiri:  Re: Uue filtri käivitumine/ kolimine

Ma arvan ka et pigem tuleks manipuleerida vana akvaariumi filtrimaterjalidega või pinnasega, mis tegelikult on efektiivsemad, kui vee vedamine

Autor:  Maaks [ Reede Veebr 09, 2018 05:35 ]
Teema pealkiri:  Re: Uue filtri käivitumine/ kolimine

Veega opereerimine pigem selleks, et kaladel kohandumine lihtsam oleks. Mustamäel on järvevesi ja Nõmmel puurkaevust. Filtrimaterjali poolitamist võib isegi mõelda, kahjuks uus ja vana filter totaalselt erinevad, aga vanas on osa keraamilisi torukesi, mida saaks poolitada.
Pinnast ära vedama ei hakka, kuna vana akvaarium jääb samuti töösse, ainult osa taimi ja 100% kaladest tigudest plaanisin kaasa võtta.

Autor:  Pets [ Reede Veebr 09, 2018 08:42 ]
Teema pealkiri:  Re: Uue filtri käivitumine/ kolimine

Ma pidasingi silmas väikest osa pinnasest või filtrimeediast(liiter kruusa või üks svammidest nt). Äravõetud osa saab asendada uuega, millesse bakterid üsna kiiresti kolivad.

Autor:  KRA [ Laupäev Veebr 10, 2018 04:33 ]
Teema pealkiri:  Re: Uue filtri käivitumine/ kolimine

Ma vahepeal käivitasin ühe 50-liitrise akva. Et kiiremini asi liikuma saada, siis kogu vee võtsin käimasolevast 240-liitrisest. Soovitati mul just põhjakruusast see sodi välja sifoonida ja stardiks panna. Bakterit võib ka alati lisada. Filtriks sai üks mõnda aega seisnud sisefilter, baktereid seal enam loomulikult polnud. Ikka taimed sisse ja mõni tigu ja neile süüa ka. Siiski võttis see käivitamine julgelt terve kuu või tiba rohkemgi enne, kui sain sinna kalad sisse panna. NO2 viskas ikka nii punaseks, et vahepeal paar korda vahetasin tiba vettki, sest tigude pärast hakkas hirm. Paistab, et tilgatestid peaksid varuks olema. Hiljem, kui akva juba mõnda aega normaalselt töötas hankisin 50-sele väikse välisfiltri ja olid paralleelselt sisefiltriga mul vist kaks nädalat mõlemad töös.

1. leht 1-st Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/