foorum.akvarist.ee
https://foorum.akvarist.ee:443/

vesi Nõmmel
https://foorum.akvarist.ee:443/viewtopic.php?f=17&t=40204
1. leht 1-st

Autor:  Maaks [ Kolmapäev Jaan 24, 2018 11:15 ]
Teema pealkiri:  vesi Nõmmel

Kohe akvaariumi kolimine plaanis ja uurin, et kas keegi Nõmmel kraaniveele (Õie/Valdeku piirkond) on põhjalikumaid teste teinud ja kas on midagi huvitavat leidnud?
Kust Nõmmel üldse vesi tuleb, kas on puurkaevudst või Ülemistest?
EDIT: Reinule suured tänud, ise ei leidnud :-)

Autor:  Rein [ Neljapäev Veebr 01, 2018 05:39 ]
Teema pealkiri:  Re: vesi Nõmmel

https://www.tallinnavesi.ee/et/ettevote ... kvaliteet/
Pea 90% meie tarbijatest Tallinnas (Kesklinn, Lasnamäe, Mustamäe, Põhja-Tallinn, Kristiine, Haabersti), Maardu linnas, Muugal, Pirita asumis ning osaliselt Harkus saavad oma joogivee pinnaveest. Ligi 10% Tallinna elanikest saab oma joogivee piirkondlikust põhjaveest. Sellisteks piirkondadeks on Nõmme, Laagri, Merivälja, Pirita, Tiskre, Saue linn ning Tiskre küla Harku vallas.
Veetestide tulemused 2016.a.: https://www.tallinnavesi.ee/wp-content/ ... d-2016.xls

Autor:  madmax [ Neljapäev Veebr 08, 2018 07:18 ]
Teema pealkiri:  Re: vesi Nõmmel

Olen Nõmmele ja vesi otse kraanist akvasse.

Autor:  Silver [ Neljapäev Veebr 15, 2018 09:15 ]
Teema pealkiri:  Re: vesi Nõmmel

Kraanist otse Nõmme vett akaariumisse pannes tuleb jälgida, et akvaarimisse ei tekkiks õhumulle. Juhul, kui taimedele ja klaasi pinnale tekkivad mullid, siis see näitab kalade jaoks ohtliku gaas-emboolia tekke võimalust. Kui mullid tekkivad klaasi pinnale ja esemetele, siis tekkivad need samahästi kalade organismi siseselt - vereringesse.

Tegemist on füüsikalise nähtusega, kus veetorustiku sisese suurema rõhu tõttu on vees lahustunud suurem võimalik gaaside kogus, kui atmosfääri rõhu tasme juures võimalik, ja seega atmosfääri rõhu juurde jõudes hakkab see gaas veest mullidena välja kogunema.

Sellised mullid vereringes on potentsiaalselt surmava mõjuga. Veidi vähendab selle nähtuse avaldumist kraanivee läbi dushi laskmine (õhutamine), aga üldislt on ikka vaja lasta kraaniveel 24H seista enne akvaariumisse panemist - et liigse lahustunud gaasi mullid saaks eralduda.

1. leht 1-st Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/