foorum.akvarist.ee
https://foorum.akvarist.ee:443/

Vesi hägune ainult ühes akvaariumis
https://foorum.akvarist.ee:443/viewtopic.php?f=17&t=39747
1. leht 1-st

Autor:  Õntsu [ Teisipäev Aug 01, 2017 07:58 ]
Teema pealkiri:  Vesi hägune ainult ühes akvaariumis

Teadmata põhjustel on üks akvaarium meil häguse veega. Vaheta vett palju tahad, kuid selgemaks ei lähe. Olen akvat ka pimedanud, et ehk vetikas... jätkuvalt hägune. Teised akvad on siiani täiesti selged, ka alles tööle pandud 20L maimukas.

Pilt akvadest

Pildil on näha mõlemad akvad, millest üks on häguse veega ja teine mitte.

Akva ise on 70L, töös olnud 3 kuud.. valgustus on 2*24w, veevahetust teen 15L iga nädal, igapäevaselt lisan vette vedelat co2'te.
Elanikeks on 3 otto't ja 9 barbust. Söögiks saavad näpuotsatäie helbeid või pool tabletti sääsevastseid, ottodele lisan vahest ka viilu kurki, mis akvasse päevaks jääb. Toit süüakse alati eranditult ära ning hulpima ei jää miskit.

Autor:  KRA [ Neljapäev Aug 10, 2017 08:43 ]
Teema pealkiri:  Re: Vesi hägune ainult ühes akvaariumis

Nägin Su muret ka FB grupis. Seal juba hakati teemat lahkama ja abi pakkuma. Seega pole vist väga mõttekas hakata mul siin uuesti noidsamu küsimusi küsima, mis sealgi. Selline hägus vesi peaks bakterpuhangule viitama.

See, et värskelt tööle pandud 20-liitrises vesi selge on täiesti normaalne - baktertsükkel pole veel käivitunud ja selge vesi ei tähenda ka alati seda, et vesi ka kvaliteetne on. Seda näitavad tilgatestid. Seal võib veel igasugu viperusi ette tulla.

Autor:  Rein [ Esmaspäev Sept 25, 2017 09:44 ]
Teema pealkiri:  Re: Vesi hägune ainult ühes akvaariumis

2x24W on 70 liitrise akva jaoks päris palju, üldjuhul sellise valguse korral eeldaks juba CO2 ja väetiste lisamist. Kui pikalt see valgustus sees on ööpäevas?

Autor:  Õntsu [ Teisipäev Sept 26, 2017 09:13 ]
Teema pealkiri:  Re: Vesi hägune ainult ühes akvaariumis

Tänud vastamast, probleem on nüüdseks lahenenud. Mis aitas? Uskumatu kuid ca 90% veevahetus tõmbas purgi täiesti selgeks.. ei ole vesi ei häguseks ega ka roheliseks enam läinud.

Valgust võibolla tõesti palju, kuid on näha, et taimed tänavad.. Väga lopsakad teised. Valgus töötab taimeri peal ning on igapäevaselt 8 tundi sees.

Autor:  Rein [ Kolmapäev Sept 27, 2017 05:42 ]
Teema pealkiri:  Re: Vesi hägune ainult ühes akvaariumis

8 tundi taimeriga on tõesti OK, kui vesi häguseks läheb siis võib prooviks lausa 6 tunni peale tõmmata. Usun, et taimed kasvavad hästi ja tõenäoliselt kohe peale veevahetust paremini kui muidu. Aga kui valgust palju ja toitaineid jääb napiks, siis hakkab taimedega probleeme tekkima.

Autor:  Õntsu [ Kolmapäev Sept 27, 2017 07:51 ]
Teema pealkiri:  Re: Vesi hägune ainult ühes akvaariumis

Mul kodune vesi on suurema raua sisaldusega kui nii mõnigi muu kraani vesi... endale mulle ei meeldi see raua maitse, aga tõesti.. taimedele meeldib.

1. leht 1-st Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/