foorum.akvarist.ee
https://foorum.akvarist.ee:443/

CO2-Esimene testimine
https://foorum.akvarist.ee:443/viewtopic.php?f=17&t=14523
1. leht 1-st

Autor:  nipinupu [ Kolmapäev Jaan 14, 2009 11:22 ]
Teema pealkiri:  CO2-Esimene testimine

Lugu siis järgmine-vee PH=8.Lugesin siin ja annan omad kogemused teistele edasi.Valmistasin foorumist leitud näpunäidete järgi pärmi pudeli.
Täna 14.01.2009 panin tööle (Soovitan kuumalt kõik vastavasisuline jutt ennem foorumist selgeks teha,et vältida jamasi)
Asi toimib.Hakkan iga kahe päeva tagant mõõtmisi tegema ja annan teile teada mis veega toimub.Tänu foorumis sõnavõtjatele sain niipalju targemaks, et valgustus on minu purgil kolmandiku võrra vajaka.Nüüd siis selge mis tugevusega-millised torud pean soetama.(kasti tegemisega saan ise hakkama.Probleemile sai lahendust sellepärast otsima hakatud, et taimed jäid järjest kiduramaks.Kui kõik mis ma tegematta olen jätnud( "Iseenese tarkusest" ),siis imestan et vanim isend on elanud 13 aastat-nooremad turistid 2-5 .Vahepealseid "surema" toodud isenditest ei taha ültse rääkida.Kalade nimetused katsun ka kuidagi üles leida,siis saan üles panna ja ise ka targemaks. :oops:
Seniks kohtumiseni reedel.

Autor:  nipinupu [ Neljapäev Jaan 15, 2009 12:26 ]
Teema pealkiri: 

Tuvastasin mõned kalad ka mida pean:
2-kuldset gouramit
1-sinine ehk koobalt gourami
2-tiiger oscarit (Eriti hullud kalad-lugesin et võib lausa lihaga toita)
1-Ancistrus
1-paks ja kõige vanem põhjakoristaja 13 a. vana (nime pole veel leidnud ja ei mäleta.Tema kõhus on ka minu kunagi aastaid tagasi soetatud neoonikate parv ca 40 tk :lol: Sel ajal muid röövleid ei pidanud.

Purk mul 180L

Autor:  metsmees00 [ Neljapäev Jaan 15, 2009 12:41 ]
Teema pealkiri: 

kuu-kahe pärast on see 13 a vana kala ja 2 oscarit alles kui kõiki neid kalu koos pead :lol:

Autor:  Felch [ Neljapäev Jaan 15, 2009 08:27 ]
Teema pealkiri: 

Mis selle põhjakoristaja täpsem nimetus võiks olla - kuidagi ei tahaks uskuda et antcistrus (neid ju kutsutakse tavaliselt põhjakoristajateks) neoone sööb.

Autor:  nipinupu [ Reede Jaan 16, 2009 07:43 ]
Teema pealkiri: 

Tere kõigile.
Kõigepealt vastus Felch-ile, ei ole see keda arvad, see kala on ka olemas, aga kui ma muidu ei tuvasta, siis panen pildi üles.

PH on kahe päevaga 8-lt 7,5-le langenud.Selles suhtes asi toimib,nüüd jääb loota et minu kääbusmõõtu taimed saavutavad oma endise lopsakuse ja suuruse.

Eile hommkul ei olnud erilist söögi isu Tiiger Oskaritel,täna sõid jälle nagu sead.Täna istuvad mõlemad põhjakoristajad õhukivi läheduses-kust tuleb CO2 See kõige vanem on muidu hullult häbelik, nüüd ei tee väljagi. :roll: Naudib vist mingisugust kaifi, mida sealt saab :lol:
Teised kalad käituvad nagu alati.

Autor:  nipinupu [ Reede Jaan 16, 2009 07:49 ]
Teema pealkiri: 

metsmees00-sulle vastaks nii:Need sõbrad koos elanud 1,5 aastat ehk elavad veel.Muidugi Oskaritele võiks gupi kalu söögiks kasvatama hakata. :roll:
Nad on ikka jõhkrad õgardid-ja söövad kõike mis suhu mahub: (Kalad-väiksemad loomad)

Autor:  nipinupu [ Esmaspäev Jaan 19, 2009 12:25 ]
Teema pealkiri: 

Jälle mõned päevad möödas.
Kalad on nüüdseks harjunud CO2 olemasoluga akvaariumis, ph on 7-7,5
Selles mõttes asi toimib, nüüd jääb üle oodata ja loota et taimed ka kasvama hakkavad.Tellisin tugevamad lambitorud ka ära.
Pean veel siit otsima kui palju oleks norm aereerimine.

Autor:  nipinupu [ Esmaspäev Jaan 19, 2009 01:15 ]
Teema pealkiri: 

Leidsin oma paksule nime:synodontis.näha saab SIIT



Parandasin veidi linki - Pets

Autor:  nipinupu [ Kolmapäev Jaan 21, 2009 11:43 ]
Teema pealkiri: 

ph 7-7,2. Nüüd tuleb mõneks ajaks vaikus jälgin mis toimub ja annan siis teada. :lol:

Autor:  bardatulus [ Kolmapäev Jaan 28, 2009 10:16 ]
Teema pealkiri: 

mul ka kaks vana ca 8a, nn paksu synodontist, minul sõid nad kunagi , kui nad olid 50l akvas daniod ära, ühesõnaga ajapikku kadusid kõik daniod ära jäljetult.
ph kohta ka niipalju, et hakkasin kusagil sügisel kodukootud co2 lisama, sellest ajast kasvavad taimed väga hästi eriti punane taim mis enne co2 lisamist ainult kiratses. Sai lõpuks ka ph test ostetud, kuigi hiljem foorumist lugesin et SERA teste pole mõtet osta, no see test näitab mul ph 6,5-7
tegin testi co2 lisamise ajal ja siis ka, kui ei olnud terve päev lisanud, mingit vahet polnud, huvitav on see, et tegin ka kraanivee testi ja ka see oli sama?

1. leht 1-st Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/