foorum.akvarist.ee
https://foorum.akvarist.ee:443/

Külmutatud toit
https://foorum.akvarist.ee:443/viewtopic.php?f=16&t=36570
1. leht 1-st

Autor:  RutaL [ Teisipäev Okt 20, 2015 03:34 ]
Teema pealkiri:  Külmutatud toit

Eelmine nädal tuli ühes teises alateemas jutuks külmutatud toit. Kuidas teha kindlaks, et külmutatud toit (nt sääsevastsed) on korralik? Antud teemas oli juttu ka haisust. Kas tavaliselt peaks olema külmutatud toit lõhnatu või on see kemmergu hais normaalne, sest ega helvestoidul pole ju ka parim aroom?

Autor:  Jüri T [ Pühapäev Okt 25, 2015 12:58 ]
Teema pealkiri:  Re: Külmutatud toit

Ei tohi seal midagi haiseda. Kindlaks teha ,kas kraam on korralik on algul väga raske. Alles peale mingit perioodi .......ntx. aastast tarvitamist kalasöödana. Siis juba hakkad aru saama märkidest mis viitavad sellele et asi on vahepeal üles sulada lastud.

Üks on muidugi värvus. Tuleta meelde kas ikka meenutab korraliku partii oma.
Teiseks, kas suudad mingilgi määral silma järgi organisme eristada ,või on kõik nagu üks puder.
Kolomandaks,,,nad on alati külmutatud horisontaaltasapinnal. Kui nad on kausikestes "viltu" on nad üles sulada lastud.

Tuleb veel vaadata et pakend ei oleks kahjustatud, ega laseks kusagilt õhku sisse. Kontaktis õhuga lähevad nad isegi sügavkülmas suht kiiresti käest ära.

Säilivuskuupäev muidugi ka. Mul õnnestus paar aastat tagasi osta cyclopse mille säilivus oli lõppenud 9a. tagasi! 8) Vot see on tase 8)

Autor:  bardatulus [ Pühapäev Okt 25, 2015 02:21 ]
Teema pealkiri:  Re: Külmutatud toit

kui lasta kuubik toas yles sulada, siis tunned -kas haiseb või mitte - minul kogemus oli ühe partiiga - jube roiskumis hais, aga siis minul polnud diskuseid ja ma ka polnud teemasse süvenenud ja arvasin ka et küllap peavadki haisema aga [-X tegelikult ikka ei tohi küll....
tookord sõid igatahes kalad seda ,,haisvat ,, toitu isuga ja keegi ära küll ei surnud...kusjuures kuubikud olid visuaalselt igati korralikud.

Autor:  RutaL [ Teisipäev Okt 27, 2015 05:39 ]
Teema pealkiri:  Re: Külmutatud toit

Tore, et lõpuks vastus tuli, sest nüüd lendavad need kuubikud kus kurat. Siiani on kõik, mis ma ostnud olen, haisenud. Rõõmsalt kaladele ka sisse söötnud, nendele meeldivad. Aga neile meeldib minu käsi ka, mis pole söödav... Tänud!

Autor:  Felch [ Kolmapäev Okt 28, 2015 11:13 ]
Teema pealkiri:  Re: Külmutatud toit

Tundub, et see pole päris nii must/valge teema. Tõesti, ka tavaline helvestoit pole just meeldiva lõhnaga (kuigi mu kassid arvavad teisti ja küsivad alati oma osa!). Püüdsin netist otsida aga hetkel ei leidnud ennast veenvat artiklit (tootjate reklaamid jätsin lugemata). Tundub siiski, et kõik pahalõhnaline toit pole veel ilmtingimata roiskuv.
Mõistagi on kalade tervis esmatähtis ja isegi ainult kahtluse korral saadaks isegi imeliku aine prügikasti.

Autor:  Jüri T [ Neljapäev Okt 29, 2015 09:51 ]
Teema pealkiri:  Re: Külmutatud toit

......no siin teemas räägitakse ikkagi külmutatud "elustoidust".

Igaüks võib ju soovikorral kodus väikese katse korraldada. Minge kalapoodi, ostke elusaid sääsevastseid.
Kodus loputage mittevajalikust sodist ,nõrutage kuivaks, nuusutage, külmutage ära, nuusutage uuesti..............mingist raipehaisust ei maksa isegi unistada.

Samas päris lõhnatud ei ole nad kah. Kuna enamik sellist laadi toite on enne pakendamist desinfitseeritud võib tunda lähemalt nuusutades ebamäärast spetsiifilist lõhna. Ja arvatavasti on see ka põhjuseks miks kaladele need toidud ei meeldi samavõrd kui elusast peast.
.
...Erandiks siinkohjal on külmutatud arteemia. Kalad söövad seda ikka meeletu isuga. Ma usun et seda ei ole desinfitseeritud ,kuna ta tuleb väga soolasest keskkonnast, eeldub et sellest piisab.?

Autor:  Silver [ Neljapäev Dets 24, 2015 06:23 ]
Teema pealkiri:  Re: Külmutatud toit

Pigem tingib kalade elustoidu eelistuse elustoiduga kaasnev elektriväli, mille tajumisel toiduahela kõrgematel tasemetel instinktid ärkavad.

1. leht 1-st Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/