foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik

Külasta merevee foorumit
Tänane kuupäev Esmaspäev Apr 19, 2021 03:01

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Tee uus teema Vasta teemale  [ 45 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 31, 2010 07:49 
Eemal
Akvarist
Kasutaja avatar

Uurimistöö metoodika (kuidas kuskil seda nimetatakse) ja grammatika on siiski väga erinevad asjad.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 31, 2010 08:35 
Eemal
Moderator
Kasutaja avatar

Tegelikult on vist nii, et ainuke muutumatu keel on ladina keel. Surnud keel.
Kõik teised keeled arenevad edasi ja reeglid muutuvad. Kuuldes juhuslikult üht raadiosaadet keelereeglitest, lausa üllatusin kui palju on nüüd lubatud (erinevalt sellest, mida mulle õpetati).
Mulle on ka harjumatu alustada lauset väikese tähega. Samuti vähendab tunduvalt teksti loetavust kirjutamine ühes jorus, ilma mõtteid eraldavate taandridadeta jne.
Aga kui lubatakse..no mis siis teha. Eks ta vist ole nii, et igaüks loeb seda teksti, mis teda ei häiri ja mis kutsub kaasa mõtlema. Sellega võiksid küsijad arvestada - halvasti vormistatud küsimus jääb lihtsalt vastuseta (või saab pisikese sõbraliku mõnitamise osaliseks).

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 31, 2010 08:39 
Eemal
Akvarist
Kasutaja avatar

Pildid: 6
Mina arvan kogu selle jutu peale siin,et see on ületähtsustatud teema siin :wink: :!:
Kirjutagu nagu tahavad,aga kui ikka väga valesti ja moonutatult juba tuleb see jutt,siis võiksid moded või keegi,kelle silma riivab,selle jutu ära parandada ja kõik :wink:
Kindlasti ka minu kirjas praegu mõni viga,aga ei lase end sellest häirida ja kõik...Milleks selline tähenärimine,nagu terve see teema siin? Endal kellelgi pole olnud kunagi ühtki kirjaviga-keelelist eksimust?
Andke andeks,aga see pole siin mingi selline foorum,et kui õieti ei oska kirjutada,siis ei tohigi üldse klaviatuuri puudutada...Halloo,see siin akvaristika foorum ju ja Ancistrused jäävad maakeeli Antsudeks,SAED jäävadki nendeks jne...Mulle endale meeldib kah 100 korda rohkem "Ants",kui tema lad.keelne nimi,mida ma täielikult ei teagi ja paljude muude kalade nimed kah...
Ühesõnaga-peace!
Pikk jutt,s*tt jutt sai :oops: ,aga vähemalt olen oma arvamuse avaldanud,mis sest,et see paljude meie foorumi "kuldajude" arvamusega ei ühti :!:

Üles
 Profiil Isiklik album  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 31, 2010 08:42 
Eemal
Moderator
Kasutaja avatar

Nõus, tähenärimist pole vaja. Aga....50 aastat võõrvõimu ei suutnud keelest kaotada täpitähti. Olid isegi sellised kirjutusmasinad. Kas siis nüüd lööme käega? Nii otseses kui ülekantud tähenduses.

PS. See teemaväline heietus ei käinud antsude jms kohta. Aga kirjapilt võiks ikka õige olla.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Nimedest
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 31, 2010 08:49 
Eemal
Akvarist
Kasutaja avatar

Aga siis oleks selle "poleemikat" põhjustanud, äärmiselt sümpaatse kalakese nimi ladina keeles Ancistrus sp, eesti keeles oleks nimi harjasnina ja ülejäänud oleksid siis (rahvapärased) nimetused nt ants jpt ?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 31, 2010 08:49 
Eemal
Akvarist
Kasutaja avatar

Arusaadav,et kenam vaadata jne...Aga andke mulle andeks,siin väga palju käib inimesi,kel eestikeel pole emakeel(olen seda juba kuskil maininud :roll: ) ja ei saa neilt nõuda ju ,et nad kirjutaksid ideaalselt,hea,kui nad end väljendada suudavad....aga hakata ajama,et "kus tohib olla tühik,kas enne sidesõna ja koma või mitte",siis....
pean nähtavastiu isegi siit foorumist lahkuma,kuna mõni proffessor vaatab kriitiliselt mu kirja üle ja paneb hindeks "2"...
Üldiselt on see suht mõttetu teema ja Hinnavaatluses nimetati seda vanasti "postituste kogumiseks,millega kaasnesid eri järgud kasutajaile ja mida mõned ainult nt veterani staatuse saamiseks tegidki-tõstatasid tühjad teemad ja mölisesid(vabandust) mõttetult" :!:
See minu arvamus

Üles
 Profiil Isiklik album  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 31, 2010 09:19 
Eemal
Moderator
Kasutaja avatar

Incikas kirjutas:
Arusaadav,et kenam vaadata jne...Aga andke mulle andeks,siin väga palju käib inimesi,kel eestikeel pole emakeel(olen seda juba kuskil maininud :roll: ) ja ei saa neilt nõuda ju ,et nad kirjutaksid ideaalselt,hea,kui nad end väljendada suudavad....aga hakata ajama,et "kus tohib olla tühik,kas enne sidesõna ja koma või mitte",siis....

No tühiku teemat arendas vaid Silver, sel pinnal pole nagu kedagi noritud. Loomulikult nagu mistahes asjaga ei tasu ka õigekeelsusega äärmusesse minna. Kuid kui väidad et see teema on mõttetu siis luba asja pisut teise nurga alt esitada. Suurem osa vigadega postitusi on tingitud mitte sellest et kirjutaja on düsgraafik või ei tea kuidas oleks õige kirjutada, vaid sellest et kirjutaja lihtsalt ei vaevu oma postitust kordagi üle vaatama enne ega pärast postitamist. Põhjendatud on seda näiteks nii et postitajal on nii kiire et pole aega enda kirjutatu ülevaatamiseks. Foorumis on lugejaid palju, kasvõi seda lõime on loetud juba ca 5300 korda. Kas kogu see lugejate mass peaks tõesti raiskama aega lohaka kodaniku pursatud segase teksti dešifreerimiseks, samas kui postitajal endal pole niipaljugi aega et korraks vajutada eelvaate nuppu et tekst enne postitamist veel kord läbi lugeda? Minu meelest on see lihtsalt häbematus teiste suhtes - kui Tema kirjutab siis vaid Tema aeg maksab, kõigi teiste aeg pole midagi väärt.
Rõhud muukeelsete postitajate ahistamisele, kuid mulle küll ei meenu ühtegi sellekohast juhtumit. Enamasti on aru saada kui eesti keel pole postitaja emakeel ning siis on vead igati mõistetavad ja andestatavad. Kuid lohakus ning hoolimatus teiste suhtes on midagi muud.

Viimati muutis Rein, Pühapäev Jaan 31, 2010 09:21, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil Isiklik album  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 31, 2010 09:20 
Eemal
Akvarist
Kasutaja avatar

Incikas, sõnade vahel käib tühik ikka ka siis, kui sõnade vahel on koma või punkt.
Tühik käib koma ja punkti puhul peale vastavat kirjavahemärki.

Kusjuures eelpool mainitu puhul ei ole siiski tegemist ülepaisutatud probleemiga.
Väga rõve on lugeda tekste, mis ei järgi väljakujunenud kirjakeele reegleid.
Näiteks ülinilbe on lugeda ja aru saada tekstist, kus pole reeglite järgseid kirjavahemärke.
Eelnev probleem muutub lausa talumatuks, kui täiendavalt ei kasutata ka lause alguses suurt algustähte.
Kui neile kahele ajuvabadusele lisandub veel vigane lauseehitus ja kogu tekst pannakse
kirja ilma lõikudeks liigendamata, siis on see kokkuvõttes absoluutselt loetamatu ja arusaamatu.

Viimati muutis Silver, Pühapäev Jaan 31, 2010 09:27, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Õigekeelsus ja kirjutamine
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 31, 2010 09:25 
Eemal
Akvarist
Kasutaja avatar

Loen ja imestan, kas see on eesti keele kursus või akva foorum? Nii jube täpselt tahetakse, et oleks kirjas, et tea, kas oskangi enam eesti keelt.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 31, 2010 10:10 
Eemal
Akvarist
Kasutaja avatar

roosi kirjutas:
Loen ja imestan, kas see on eesti keele kursus või akva foorum? Nii jube täpselt tahetakse, et oleks kirjas, et tea, kas oskangi enam eesti keelt.

Just,selleni tahtsin minagi jõuda :evil:

Üles
 Profiil Isiklik album  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 31, 2010 10:10 
Eemal
Moderator
Kasutaja avatar

Pildid: 0
Silver kirjutas:
Aga esialgu võiks vähemalt nii palju pingutada, et ladinakeelsete teaduslike nimetuste õigekiri täpne oleks.

Kes seda tegema hakkaks? :)
Vahel tekitab isegi kehtiva ja õige ladinakeelse nime välja selgitamine vaidlusi ja probleeme. Ja kui siis mingi kala nimi taksonoomia ümbertegemise tõttu muutub, kas siis muudame foorumis kõik tagantjärele ära?

Kui paabusilmahvenat oskariks kutsutakse siis ei häiri see eriti kedagi, aga harjasninade antsudeks kutsumine millegipärast küll. Väga levinud ja poppidele kaladele tekib ikka alternatiivseid nimesid. ENSV Kalade raamatus on ogaliku kohta 43 erinevat eestikeelset nimetust (osad muidugi neist kehtivad ka luukaritsa kohta). Kui paljud teavad, millise levinud eesti kala üks nimesid võiks olla vops? Ametlikke eestikeelseid nimesid üldiselt panevad teatud komisjonid, aga mitu sada aastat peab nimi käibel olema, et see tunnustatud alternatiiviks muutuks? Ma hästi ei usu, et antsude, mõõgude, kukekeste, SAEde või OTOdega annaks midagi ette võtta.

Üles
 Profiil Isiklik album  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 31, 2010 10:21 
Eemal
Akvarist
Kasutaja avatar

Silver kirjutas:
Aga esialgu võiks vähemalt nii palju pingutada, et ladinakeelsete teaduslike nimetuste õigekiri täpne oleks.

Tead mis Silver,mina olen lihtne "maapoiss",keskkooli haridusega jne ja tarkade inimeste vastu pole midagi,aga vahest sinu teemasid ja jutte lugedes tuleb küll tunne,et sa oled üle õppinud :wink:
Vabandan,et solvasin,aga kohe tekkis tahtmine s*tasti öelda,ja ma usun,et siin palju neid veel,kes minuga samamoodi mõtlevad.
Veelkord vabandan ja loodan,et vimma pidama ei hakka :!:

Üles
 Profiil Isiklik album  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 31, 2010 10:29 
Eemal
Akvarist
Kasutaja avatar

Silver arvas minu arust õigesti. Kui juba ladina keelega jännata, siis täpselt. Lihtne keskharidusega maapoiss ei peakski ennast ladina keelega vaevama, selleks on lihtsad eestikeelsed sõnad.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 31, 2010 10:39 
Eemal
Moderator
Kasutaja avatar

Mis iganes oleks teemaks, pole asi seda väärt et selle pärast tülli minna või vastastikku mingeid solvanguid loopida. Vähemalt minu poolest olgu siis pigem edasi antsud ja teised nendesarnased. P6ltsil ilmselt õigus, meeldib see meile või ei...

Üles
 Profiil Isiklik album  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 31, 2010 10:58 
Eemal
Guru
Kasutaja avatar

Pildid: 1
Vabandust, lõik ei pea algama taandreaga. Tahan oma postitustega jõuda selleni, et foorumis võiks siiski asja võtta lõdvemalt, kui seda nõuab näiteks riigieksami kirjand või ametlik pöördumine mõne riigiasutuse poole. Elementaarne õigekiri on muidugi omal kohal, kirjavahemärkideta on tihti võimatu teksti lugeda, kuid kas suur algustäht lause alguses muudab oluliselt kirjatüki loetavust? Enamus foorumites ja teistes meelelahutuslikes suhtluskanalites kasutavad päris paljud väikeseid algustähti lause alguses, ilma, et see põhjustaks mingisugust kära. Kõik on loetav ja arusaadav.

Mulle on väike algustäht foorumites kujunenud harjumuseks, siiani ei ole mulle seda keegi ette heitnud. Kui on vaja, olen võimeline kirjutama ka suure algustähega - asja tuum ongi tegelikult selles, et kas me kirjutame siia foorumisse eesmärgiga näidata oma kirjaoskust või selleks, et anda/küsida nõu ja vahetada akvaristikaalaseid kogemusi. Varsti on vaja foorumisse registreerimiseks juba riigieksami tunnistust.

Kui pöörduda tagasi teema algusesse, siis üllatavalt palju inimesi kirjutab tõesti kirjavigadega, ent autokorrektuuri ei saa rakendada juba teatud erandite pärast. Nt. erinevates käändevormides kirjutatakse mõningaid sõnu täiesti erinevalt. Ka ei saa autokorrektuuri kasutada "ants" puhul, kuna tegemist on inimese nimega. Vaevalt, et kellelegi meeldiks, kui tema nimi järsku "Ancistruseks" muutub või kuulutuse juurde märgitud meiliaadressist saab nt. "ants.kuusk@mail.ee" asemel "ancistrus.kuusk@mail.ee". Jääb üle keelereeglid (mõistlikul tasemel) kokku leppida ja kuhugi lugemiseks panna.

Üles
 Profiil Isiklik album  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 45 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid