foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik

Külasta merevee foorumit
Tänane kuupäev Kolmapäev Apr 21, 2021 05:31

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Tee uus teema Vasta teemale  [ 45 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Õigekeelsus ja kirjutamine
PostitusPostitatud: Laupäev Mai 08, 2004 11:18 
Eemal
Akvarist
Kasutaja avatar

Olen siin foorumis nädal aega käinud ja väga häirib see, et kõik "noored" kasutavad näiteks ä asemel 2 ja selle asemel, et kirjutada üks kirjutavad yx vms.
Ja üldse nagu punkte ja komasid ei kasutata eriti.
Moded võiksid seliseid asju ikka vaadata!!!!!!!!!!!!!!! :evil:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mai 08, 2004 11:43 
Eemal
Akvarist
Kasutaja avatar

Eks moderaatorid jõudumööda ka parandavad-kustutavad neid. Pikem jutt sellel teemal: http://www.mikromaailm.ee/kristian/viewtopic.php?t=804

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mai 08, 2004 12:09 
Eemal
Administraator
Kasutaja avatar

ei no see on tore et seltsimees meile meie kohustusi vms, meelde tuletab. üldiselt võiks see seltsimees hea käitumise joont ise üles näitama hakata...alustuseks kasvõi sellega, et näituseks märgib profiili ära oma asukoha. teiseks võiks seltsimees tuvustada end vastavas rubriigis, ning ühtlasi märkida ka allkirjas ära lühidalt millist akvaariumit omab. selgituseks veel siis seltsimehele, et 2 kasutamine ä asemel on üsna vana ja aktsepteeritud asi. nimelt on see pärit ajast mil eesti-keelseid klaviatuure eriti polnud. aga kõikvõimalikud muud keele-roppused ja lause-värdjad kustutame jõudumööda ikka ära jah.

edu seltsimehele...

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mai 08, 2004 12:27 
Eemal
Administraator
Kasutaja avatar

Pildid: 0
ä asemel 2 ja õ asemel 6 kirjutamine on ka tänapäeval kohati täiesti laialt kasutatav asi.
Näiteks nii mõnegi Linuxi distro juures on kasutada vaid inglise keel ja seal on selliste sünonüümide tarvitamine täiesti omal kohal.

Üles
 Profiil Isiklik album  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 09, 2004 11:59 
Eemal
Akvarist
Kasutaja avatar

Kui ma ei eksi, siis foorum pole mitte eesmärk, vaid vahend. Siin liiguvad enamasti täiskasvanud kodanikud, kel kool läbitud (kel veel ei ole, neil on oma eesti keele ôpetajad olemas).
Ei suuda kuidagi lahti môtestada, miks uus kasutaja hakkab akvaristikafoorumis kohe hoopis emakeelest rääkima.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 10, 2004 09:53 
Eemal
Akvarist

Soobel kirjutas:
Ei suuda kuidagi lahti môtestada, miks uus kasutaja hakkab akvaristikafoorumis kohe hoopis emakeelest rääkima.

Võibolla on põhjus sama, mis minu puhulgi. Väga paljusid teemasid on siin juba puudutatud/lahatud. Huvitav kuidas Juubilar seda mode. tööd ette kujutab, et nagu kooliõpetajad, kes istuvad õhtuti punase pliiatsiga vihikute ees. Muidugi saaks ka nii ja siis peaksid foorumikasutajad tegema hiljem vigadeparandust. =D> :^o
Lõbus. :)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 10, 2004 11:31 
Eemal
Akvarist
Kasutaja avatar

koligu kuhugi koolifoorumisse.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Jaan 29, 2010 09:38 
otsisin kohta kuhu oma mure postitada. potsatasin lõpuks siia.
mure ise järgnev:
1) kalade identifitseerimiseks peaks kasutama üldtuntud nimesid a'la ancistrus v. harjasnina. kuna sääraseid soovitusi siin lahata ei ole mõtet, sest see oleks võrdeline appihüüdja häälega kõrbes siis sellest tulenevalt teen ettepaneku kasutada foorumisüsteemi automaatset korrektuuri. st. kõiksugu antsud ja mõõgud asendataks süsteemi poolt automaatselt ancistrus, mõõksaba jne.
2) südant vaevab ka sõnade kaas jne käänamine. kui ikka üle 30 aasta siin maakeral oldud ja elu-ilu silmaga nähtud siis ei tohiks olla võõras kirjutada vereimejast kaani asemel kaas. et asi ei piirduks pelgalt siin teemas mõmisemisega teen taaskord ettepaneku kasutada punkt 1 all mainitud automaatset korrektuuri.

see pelgalt minu enese tagasihoidlik arvamus.

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Jaan 29, 2010 10:59 
Eemal
Akvarist
Kasutaja avatar

Pildid: 6
Rahune ära :wink: ,siia kirjutavad ka paljud inimesed,kelle emakeeleks pole eesti keel ja tublid,et üldse kirjutavad,viis pihku neile selle eest :wink: :!:
Ja nagu ütleb vanasõna-"kus häda näed laita,seal tule ja aita" :wink: ,nii et ma arvan,et mittekeegi ei pane pahaks,kui tema kirjavigu parandatakse :wink:

Nii et ma arvan,et pole sel teemal enam rohkem mõtet diskuteerida :!:

Üles
 Profiil Isiklik album  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 30, 2010 10:40 
Eemal
Akvarist
Kasutaja avatar

Ärme kohe alguses väga suurelt seda asja ette võta. Suur tükk ajab suu lõhki.
Aga esialgu võiks vähemalt nii palju pingutada, et ladinakeelsete teaduslike nimetuste õigekiri täpne oleks.
Siis saaks ka lõpuks foorumi otsingut efektiivselt kasutada ja olemasolevad lõimed oleks käsitletavad andmebaasina.
Ka oleks mõistlik täpselt sama sisuga ajaloolised teemad kompaktsuse huvides kokku liita.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 30, 2010 11:15 
Eemal
Moderator
Kasutaja avatar

Silver kirjutas:
Ärme kohe alguses väga suurelt seda asja ette võta. Suur tükk ajab suu lõhki.
Aga esialgu võiks vähemalt nii palju pingutada, et ladinakeelsete teaduslike nimetuste õigekiri täpne oleks.
Siis saaks ka lõpuks foorumi otsingut efektiivselt kasutada ja olemasolevad lõimed oleks käsitletavad andmebaasina.

Täitsa nõus.
Silver kirjutas:
Ka oleks mõistlik täpselt sama sisuga ajaloolised teemad kompaktsuse huvides kokku liita.

See on paraku tehniliselt keerukas, foorumi funktsionaalsus seda ei toeta.
Ka Ivoonu kirjutatu on minu meelest õige.

Üles
 Profiil Isiklik album  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 30, 2010 11:45 
Eemal
Akvarist
Kasutaja avatar

Rein kirjutas:
Silver kirjutas:

See on paraku tehniliselt keerukas, foorumi funktsionaalsus seda ei toeta.

Selles ma julgen veidi kahelda.
Vaevalt, et teistes phpBB foorumites, kus ma tean lõimede kokku liitmise funktsiooni olemas olevat, on see funktsioon ise juurde aretatud.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 30, 2010 11:57 
Eemal
Moderator
Kasutaja avatar

Silver kirjutas:
Selles ma julgen veidi kahelda.
Vaevalt, et teistes phpBB foorumites, kus ma tean lõimede kokku liitmise funktsiooni olemas olevat, on see funktsioon ise juurde aretatud.

Hetkel vähemalt sellist võimalust ei näe, see küll ei välista et see onolemas ja lihtsalt disabletud, seda saab kontrollida vaid admin õigustes isik. Loomulikult on phpBB jaoks olemas suurel hulgal igasugu pluginaid.
Kui kuldselt aus olla siis ma ei pooldaks teemade kokkutõstmist ka siis kui see funktsionaalsus eksisteeriks.

Üles
 Profiil Isiklik album  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 30, 2010 12:01 
IvoOnu, mulle isiklikult meeldiks säärane teguviis vist kõige rohkem nagu Sa väidad, et on audiclub.ee's kasutusel. kohati pooldan rangemat reeglite järgimist kohas, kus näen, et antud teema tuleb lahkamisele üha uuesti ja uuesti. milleks teha moderaatoritel elu raskemaks, kui on võimalik selleks kasutada süsteemi ennast?

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 31, 2010 11:22 
Eemal
Guru
Kasutaja avatar

Pildid: 1
viimane kord, kui ma "Antsudele" tähelepanu juhtisin, arvas rahvas, et rahvale tuleb jätta rahvapärane nimetus: http://foorum.akvarist.ee/viewtopic.php?t=17807&start=0

kuidas jääb OTOde ja SAEdega. need on foorumi eksisteerimisest peale siin esinenud lühenditena.

Üles
 Profiil Isiklik album  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 45 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid