foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik

Külasta merevee foorumit
Tänane kuupäev Esmaspäev Apr 19, 2021 03:18

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Tee uus teema Vasta teemale  [ 9 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Broneering
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 11, 2016 03:59 
Eemal
Akvarist

Küsin inimestelt nõu. Ma ei hakka ütlema kasutaja nime, las see jääb tema südametunnistusele. Kuu aega tagasi Pärnust üks naine broneeris mu 2 kala. Ma ütlesin ära hunnikule soovijatele, sest hoidsin kalad alles talle. 10. lubas naine teha ülekannet ja täna kirjutab mulle, et sai pleco ja enam ei soovi minu kalu. Mina arvan, et tal lihtsalt hakkas rahast kahju, aga niivisi käituda on äärmiselt ebaviisakas. Olen muidugi ise loll, et broneerisin kuu aega ette, aga väga ebameeldiv küll.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re: Broneering
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 11, 2016 04:37 
Eemal
Akvarist
Kasutaja avatar

Pildid: 0
Ja mis nõu sa ootad? Vähemalt ütles, et ei soovi enam. Paljud kaovad lihtsalt ära

Üles
 Profiil Isiklik album  

PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 11, 2016 07:40 
Eemal
Akvarist

Kas me oleme tuttavad, et sina peale ? :) Nõu soovisin kuulda, et kui kauaks teised inimesed broneerivad. Olen kah ära andmiseks kalu broneerinud ja kah enne tahan ja broneerige ja siis enam ei taha. äärmiselt ebaviisakas ju.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 11, 2016 10:17 
Eemal
Moderator
Kasutaja avatar

Pildid: 20
#-o jah ... broneering pole veel ost, isiklikult olen broneerinud kalu 3 päevaks...kuuks ajaks broneerida- on muidugi väga suur vastutulek...aga ka suur risk, et broneerija mõtleb ümber ja ei soovigi...

Üles
 Profiil Isiklik album  

PostitusPostitatud: Kolmapäev Juul 13, 2016 02:51 
Eemal
Administraator
Kasutaja avatar

Pildid: 6
Lugu on loomulikult halvasti välja kukkunud. Paraku nii ikka juhtub, ei midagi enneolematut. Seega soovitan headel inimestel oma riske ise vähendada - vähendada broneeringu aega. Broneerides hoida ühendust ka teiste soovijatega, juhuks kui midagi peaks viltu minema. Ega muud ei oskagi soovitada

Üles
 Profiil Isiklik album  

PostitusPostitatud: Kolmapäev Juul 13, 2016 09:01 
Eemal
Moderator
Kasutaja avatar

Eks pea vitsad läbi oma isikliku kogemuse saama.

Mul ka analoogne aastate tagune lugu, kui broneerisin Green Terrorit kaheks (!) kuuks. Kirjavahetus oli ja inimese soov paistis ka üpris suur olema. Polnud soovija ka minu linnast. Siis ühel päeval kirjutas, et nädalavahetusel tuleb järele. Ootasin kaks pikka päeva, kodunt kusagile ei sammugi. Ja nii ootan juba aastaid :) Ei mingit vabandavat kirja tänaseni ja ju ei tule ka.

Veel olen korjanud sadu torntigusid soovijale, kes ka tänaseni kadunud ja on ka selline, kes soovis samuti mitusada tornikat ja helistas enam-vähem kokkulepitud kohtingu hetkel, et ikkagi ei tule. Olgugi, et oli eelnev kokkulepe, et korjan nad välja, mida olin loomulikult juba ka teinud. On olnud ka selline soovija, kes ütleb olevat minu asukoha ligidal ja ometi kulus tulekuks kaks tundi. Olen hakanud oma müükidesse lisama klauslit kella, päeva ja aasta tundmisest. Vähe napakas ehk on, aga mis pärata.

Veel mulle meeldiks, et kui kellegagi mingil teemal isiklik kirjavahetus pooleli ja mingil põhjusel loobutakse, siis võiks ka sellekohase kirja saata (soovituslikult mitte viimasel minutil). Näiteks mul oli taimedega. Loobuja ilusasti kirjutas ja kõik hästi. Samas näiteks võib olla mõne tehnikaga, et kirjutad ja näed vaeva piltide ning igasugu info saatmisega. Ja siis järsku ei mingit vastust enam. Võiks ju ikkagi kirjutada, et ei soovi. Asi siis selge ja teema lõpetatud. Ma enam ei otsi siis infot juurde. Ja selge on see, et otsitakse ikka odavamat (või sootuks ilma rahata kaupa). Kui see leitud, siis oleks ka viisakas
kohe kiiresti esmast allikat teavitada.

Inimesed on erinevad. Mina olen väga usaldav. Lähtun omaenda käitumisest ja seetõttu saan selle eest ka "karistada". Kui juba mitu korda oled n.-ö altvedamist tunda saanud, siis karastud ja loobud vastutulelikkusest.

Kuldkalale sooviks selle sinatamise kohta mainida, et me siin kõik omad ja minu meelest pole kurjast kui sinatatakse. Mina üldjuhul kirjutan "Sina" suure tähega. See peaks ka ehk tibakene austust näitama. Mu meelest on juba vinge, kui tänapäeva noored viitsivad kirjavahemärkegi kasutada ja sõnu täispikkuses välja kirjutada. Ma küll ei näe põhjust teietamiseks. Või ehk, kui oleks profiilist näha, et tegu väga soliidses eas akvaristiga. Tihtipeale profiilist üldse mingit infot ei saa.

Nii et - minu pika loba kokkuvõtteks on ikkagi oma isiklik sisetunne, keda usaldada ja kellele broneerida. Oma vaba valik.

Üles
 Profiil Isiklik album  

PostitusPostitatud: Neljapäev Juul 14, 2016 08:09 
Eemal
Akvarist
Kasutaja avatar

Nagu KRA-gi, leidsin ka mina, et siin armsas foorumikeses on kõik omad ja sinatamine ei ole probleem. Eks edaspidi teen erandi ja hakkan Kuldkala teietama.
Seega soovin TEILE edu ja vähem selliseid broneerijaid.

Üles
 Profiil Isiklik album  

PostitusPostitatud: Reede Juul 15, 2016 11:34 
Eemal
Moderator
Kasutaja avatar

FishHouse - päris terve sõna "teie" versaalis kirjutamine on jällegi järgmine äärmus. Väidetavalt mõjub karjumisena. Polevat soovituslik/sobilik. Vahest küll vajalik, et mõne sõna tähendust eriliselt esile tõsta.

Eks see kirjutamine ongi raske. Igaüks loeb ridade vahelt mida iganes asju välja.

Üles
 Profiil Isiklik album  

PostitusPostitatud: Laupäev Juul 16, 2016 07:43 
Eemal
Akvarist
Kasutaja avatar

Pildid: 4
KRA kirjutas:
Eks pea vitsad läbi oma isikliku kogemuse saama...
Oma vaba valik.

Mul pole olnud akvasõpradega sellist teemat. Kuid kuna olen aastakümneid pidanud koeri ja kasse, siis võiks lausa raamatu kirjutada .. Ju see on nende inimeste haiglane eneseväljendus, rahuldus mõttest, et keegi ootab jmt.

Üles
 Profiil Isiklik album  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 9 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid