foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik

Külasta merevee foorumit
Tänane kuupäev Esmaspäev Apr 19, 2021 10:53

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Tee uus teema Vasta teemale  [ 13 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Up-itamine
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 05, 2016 08:17 
Eemal
Akvarist
Kasutaja avatar

Tere,
kas mulle tundub või tõepoolest oli kunagi mainitud, et ainult "up" või emotikoni postitamine ei ole foorumis teretulnud? Või see, et reegleid enam ei ole kirjas, tähendabki, et nüüd ka mingeid piiranguid ei ole?

Kui seletada, miks selle teema püstitan, siis põhjus on järgmine:
jube tüütu on situatsioon, kui näed, et ärifoorumisse on saabunud midagi uut (eriti kui ootad midagi kindlat), ja alles postile klikkides avastad, et tegemist on tegelikult mingi vana kraamiga mida oled juba 5 korda näinud ja mis ikka endiselt ei sobi.
Minu teada ei jää ju postitused siin foorumis lugematuks -
1. oranž värvi järgi saab ilusti eristada,
2. ja kes tuli hiljuti, see igatahes vaatab kõike üle, mis teda huvitab,
seega ei näe ma ka mõtet "up"-itamises.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re: Up-itamine
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 05, 2016 08:55 
Eemal
Akvarist

Pildid: 0
"UP" on äris OK!

Kui on pidevalt sama "produkti" pakkuda, ei tahaks ju et kuulutus ajaga kusagile tagantpoolt esimesele kohale platseeruks = peab tegema regulaarselt "update".

.....kui paljud ikka vanu poste loevad......igaljuhul sellele lootma ei jääks :wink:

Üles
 Profiil Isiklik album  

PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 05, 2016 09:48 
Eemal
Administraator
Kasutaja avatar

Pildid: 6
Et vältida niisama klõpsimist, peaks teema pealkiri sisaldama infot tehingu kohta. Niisama "up" pealkirjaga teemad kaua alles ei püsi

Üles
 Profiil Isiklik album  

PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 06, 2016 09:08 
Eemal
Akvarist
Kasutaja avatar

Pildid: 15
Vabandan teema püstitaja ees, kuid minumeelest kui ma tahan müüa oma kaupa, siis ma ikkagi näen vaeva ka, et see oleks nähtav - müügi kuulutusi tuleb nii suurel hulgal kogu aeg peale ja kahjuks kallimad asjad näiteks akvaariumid ja tehnika on müügis siiski kauem, kui kalad või taimed, kuid kuna kalasi ja taimeid tuleb nii palju peale, siis minu müügi kuulutus leheküljel 3 ei saa 99%-lise tõenäosusega mingit tähelepanu. Seega minu meelest on UP-itamine siiski suhteliselt vajalik. Tihedam foorumi kasutaja juba teab vanemaid kuulutusi, mis on up-itud ja kui on soov kollane märgistus maha saada, siis ei ole minu meelest just eriti raske sellele klikkida ja siis kohe backspace nuppu vajutada :)

Teisest küljest, mis mina pole siit foorumist leidnud, oleks pisikene lisafunktsioon, et saaks lugemata postitused märkida loetuks ilma nende avamata.

Üles
 Profiil Isiklik album  

PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 06, 2016 10:11 
Eemal
Akvarist
Kasutaja avatar

Konkreetse alafoorumi teemade loendis, paremal üleval.
Kui need, mis huvitavad, on loetud, vajutad sinna, märgib konkreetse alafoorumi loetuks ja viib sind avalehele tagasi.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 06, 2016 10:40 
Eemal
Akvarist
Kasutaja avatar

"Märgi teemad loetuks" on küll olemas, üleval, paremas nurgas.
Aga kui teemaks on nt. mingi "taimed Tallinnas" või "müüa 70l akvaarium", siis neid on suht palju ega saa ju kõiki mäletada - kas on uus või vana. Kui kõik teemad oleksid sama äratuntavad nagu näiteks see: viewtopic.php?f=9&t=37489 siis ma ei viriseks :)

Tsiteeri:
.....kui paljud ikka vanu poste loevad......igaljuhul sellele lootma ei jääks :wink:
Olen üks nendest hulludest inimestest - kui välisfiltrit endale otsisin, siis lugesin ikka kõik postitused läbi, sest ma päriselt tahtsin seda filtrit :) Ja tegelt ongi seal ainult paar leheküljet ühekordseks lugemiseks.

Ühe sõnaga, oleksin veidi õnnelikum, kui up-imisega ei liialdaks.

No hard feelings :)
Manus:
cheers.jpg

Sul pole õigusi, et siin postituses manuseid näha

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 06, 2016 05:12 
Eemal
Akvarist

....no feelings at all :lol:

Mina nt. müün kalu suht palju ja otsa nad ka ei saa. Pole tegemist mingi 1Xse müügiprojektiga.
Miks ei ole ma kunagi siinses müügifoorumis kuulutanud - just nimelt seepärast, et enne kui jõudsin seda teha, komistasin reeglites mingile punktile mis tõlgendas seda "UP itamist" kuidagi ebasobiva regevusena?

Siit küsimus : Kas ma võiks siis oma kuulutust aeg ajalt "ette tõsta" või mitte?
............võib ju ka ilma UP märketa

Üles
 Profiil Isiklik album  

PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 06, 2016 06:51 
Eemal
Administraator
Kasutaja avatar

Mina ei näe siin mingit probleemi, kui pealkiri ja müügi info on korrektselt ja arusaadavalt vormistatud. Aga aasta mingit ühte ja sama asja müüa on ka liiast.

Samas, et mitte tekitada mingit mitme leheküljelist Up postituste jada, võiks eelmise Up postituse lihtsalt ära kustutada ja siis uuesti lisada. Ja ongi kuulutus jälle oranž

Üles
 Profiil Isiklik album  

PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 06, 2016 07:47 
Eemal
Akvarist

Ok. Ei teadnud et ise kustutada saab. Väga hea.

Samas ei saa hästi aru ,miks 1 aasta ühtsama (nt. gupiliini) liiast pakkuda oleks.
Kõik zookauplused peaksid juba ammu oma uksed kinni pannud olema, kuna ilmselgelt ollakse ühe-sama pakkumisega juba liiale mindud.

Praegu on mul 11 puhast liini, suvel lisandub veel 5 ... = 16. Kõik ühe kuulutuse alla. Ei tundugi eriti vaene valik.

Prooviks ikka natuke kauem kui aasta............. :lol:

............igaljuhul väga hea =D>

Üles
 Profiil Isiklik album  

PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 06, 2016 10:03 
Eemal
Moderator
Kasutaja avatar

Noh üldjuhul...kui sa müüd mingit filtrit vms on aasta ikka päris piisava aeg. Aga kalade puhul oleks sinu näite põhjal tõesti probleem. Ma usun, et mõtleme seda veel ja tulemus saab olema kõigi jaoks positiivne. Mina ise ei ole kunagi UPitatud postitusi kuidagi diskrimineerinud.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 07, 2016 04:04 
Eemal
Administraator
Kasutaja avatar

Loomulikult on iga juhtum eraldi käsitletav :)

Üles
 Profiil Isiklik album  

PostitusPostitatud: Reede Juul 01, 2016 10:58 
Eemal
Akvarist

Mina kah mingit probleemi ei näe. Mitu korda juba andsin ära kalu ja tõtsin kah kuulutust ülesse, et inimesed ikkkagi näeksid. Pakkusin kuldkala tasuta. Keegi ei reageerinud. Sii ma aga ei up-itanud, vaid panin mõne aja pärast kuulutust jälle ülesse. Kõigile päikest soovides, kuldkala.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Reede Juul 01, 2016 10:19 
Eemal
Moderator
Kasutaja avatar

Minu meelest on see mitme otsaga "probleem". Kes ikka tahab müüa see oma kaupa ka upitab ja püüab end nähtavaks teha. "Upitamise" mõte on vast selles, et teatud rubriikides ruttu kolinaga postitus ära ei kustuks. Just kalad ja taimed. Tehnikal on pikem aeg, aga kaob ka seegi lõpuks. Ma ka ei diskrimineeriks upitajaid. On võimalik valida teema lahti tehes ülevalt paremalt nupp "märgi teema loetuks". Mina seda kasutan.

Petsi lausest ei saa väga sotti: "Et vältida niisama klõpsimist, peaks teema pealkiri sisaldama infot tehingu kohta. Niisama "up" pealkirjaga teemad kaua alles ei püsi."

Esimene pool vast sisaldab seda, et teema pealkirjas peaks olema võimalikult palju infot (keda, mida müüakse ja kindlasti asukoht). Niisama "up" pealkirjaga postitus(te)ele pole ma veel peale sattunud. Kui nii, siis see on ikka päris jabur. "Up" on ikka postituse sees, et seda ülesse kergitada. Kui vaadata rubriike "soovin saada", "müük" või "vahetus", siis peaks ikka olema kirjas keda/mida soovitakse ja kus. Näiteks pealkiri "Soovin kalu" või "Soovin osta". Äkki võiks olla: "Soovin elussünnitajaid Tartus" või "Soovin osta sisefiltrit Pärnus"? Kalade soovi puhul peaks ära märkima ka akva suuruse.

Petsi jutule juurde - vahest tõesti mõni kalade pakkumise jada venib väga pikaks. Vahepeal on pause, kus saab lugeda, et kalad otsas, aga mingil ajal tuleb juurde ning seoses sellega teemat lukku ei pane. Pigem siis ikkagi selline postitus teema algatajal ära kustutada ja kui uued kalad taas pakkumisel uus postitus teha. Muidu läheb tõesti väga lohisevaks ja enam ei saagi aru täpselt missugused kalad siis saadaval ja kes müüdud, kui mitut sorti pakkumisel.

Jüti T puhul ma ei teagi mida kosta. Kui on tulevikus 16 liini erinevaid gupisid, kas siis ei peaks tegema ka iga liigi kohta omaette postituse? Siis oleks täpselt selge nii ostjale kui ka müüjale, missugust gupit kui palju alles. Mulle endale meeldiks nii. Samas aga ütleks äkki keegi, et Jüri T pakkumisi on terve foorum täis.

Ei iial saa nii, et kõik 100 % rahul oleks.

Vabandan, et mu jutt nii pikk ja tiba ehk laialivalguv sai.

Üles
 Profiil Isiklik album  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 13 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid