foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik

Külasta merevee foorumit
Tänane kuupäev Esmaspäev Apr 19, 2021 09:11

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Tee uus teema Vasta teemale  [ 11 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: teemale vastavus
PostitusPostitatud: Laupäev Nov 13, 2010 12:46 
Eemal
Akvarist

:!:

103, 350, 100, 10, 35, 60, 180, 110, 110, 70, 63 Bumblebeed/Crystalid/ Red Cherryd/ caridina cf babaultid/ Neocaridina Heteropoda/ Caridina cf. "Tiger"/ Amanod/ jt./ Macrotocinclused/ kardinal kalad/ AnsistrusAlbinod/ jm.kala supp

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: ptäiendatud
PostitusPostitatud: Laupäev Nov 13, 2010 01:05 
Eemal
Akvarist

Vaata sinna, loe sealt, seda on juba foorumis kirjutatud.
Sellised viited on head aga kõiki need ei aita kuna keelt ei pruugi osata ja nüanssidest/pisiasjadest ei saa aru. Nad tuleb kirja panna viisakalt mitte nii et inimesel kaoks isu üldse midagi küsida!

Ka vanadele akvaristidele on mõtet vahel lolli küsimusega pisiasju meelde tuletada( mina nende hulka ei kuulu,loen end algajaks).

Postituse teemasse sobivus peaks siiski olema teema algataja otsustada, mitte juhusliku lugeja kes pole süvenenud asjasse!
Diskussioonides pisiasjade üle ka pealtnäha teema nimetusega mitte kokku minevatest asjadest selgub palju kasulikke asju! Ja aitab teistel kes teemat jälgivad, vältida samu vigu!
Akvaariumis ei saa lahendada ühte probleemi ilma et võtaks arvesse mida see võib veel mõjutada! Ja sellised asjad ununevad vahel ka kogenud akvaristil, eriti kui tegemist täiesti uue asjaga.
Kui alateema alt asjad laiali jagada erinevate teemade alla siis kaob ülevaatlikus ja teistel akvaristidel oma probleemidele vastuse leidmine läheb keerulisemaks.

Kui moderaatori/administraatoril tekib vastav kahtlus siis saab alati PS-iga teema algatajaga suhelda ja teema siseselt pole mõtet sellist diskussiooni alustada!

Ebaviisakad postitused(ka sellised mille sisu on õige aga kirjutatud ebaviisakalt) tuleks lihtsalt kohe kõrvaldada koos vastava teatega postitajale!
http://foorum.akvarist.ee/viewtopic.php?t=22794
Näiteks:
Mille osas sa abi küsid, kas otsid kedagi, kes aitaks kastist vee välja kühveldada ja akvaariumit keldrisse hoiule viia?
Kui mingis muus osas abi või nõu tahad, siis küsi täpsemalt ja anna rohkem infot. See ei aita, kui sa kirjutad, et vesi on korras, toit on korras, kaladega kõik korras. Vaja õelda vee parameetrid, akva suurus, kes seal elavad, tehnika, mida ja kui tihti söövad jne Ja siis küsimus ka vaja esitada, millele vastust ootad

Selline praegugi üleval foorumis ja ei kuulu viisakate vastuste alla ega kutsu ka inimesi elavdama akva foorumit ega siit abi saama!
See et sisu on õige ei õigusta ülejäänut! Kui inimene on viitsinud nii pikalt kirjutada siis olekski võinud küsida millist infi vaja on et saaks aidata, kui ei siis oleks võind vait olla.
Ja ainuke vastus sellele tekstile ja on jumalast õige!
kui aidata ei oska või ei taha, siis ei ole mõtet küsijale moraali lugeda ja ironiseerida - olgu siis tuju hetkel nii halb kui tahes. võiks lihtsalt lugeda ja omaette oma halba päeva põdeda - ega siis kõik sünnist saati targad ole. mina panin ikka alguses väga mööda. vaatamata sellele, et teooria tegin põhjalikult selgeks

Teine näide:
http://foorum.akvarist.ee/viewtopic.php?t=22477
Selle teema all esitatud küsimus vetikate hävitamise kohta tekitas arutelu kalade ravist ja vee parameetritest. Mis lõpuks loeti teema väliseks kuigi teema alustaja selles osales.
See oli õiges kohas esitatud küsimus! Sest kui antud keemiat kasutada akvas kus ravi pooleli või vee parameetrid korrast ära tekiks katastroof. Teema alustaja osales diskusioonis. Ja edaspidi oleks ka kindlasti vastustes selgunud olulisi nüansse kõrvalmõjusid, mis kindlasti on olemas.
Aga ühele ei meeldinud/ei süvenenud asjasse ja tulemuseks oli et osalejad said vastu nina ja suure tõenäolisusega teema jälgijatel jäi oluline inf saamata!

Veel üks küsimus:
Kas on ikka õige Müügi teema all automaatne kustutamine kui sinna 3 kuu jooksul vastatud ei ole?
Kui kuulutuses on vajalik in formatsioon müüdava kohta ja asjad on endiselt saadavad või taimed/kalad/krevetid on endiselt soovijatele olemas siis puudub vajadus seda uue vastusega risustada! Piisab kui muuda abil korigeeritakse hinda/arvu/liiki ja tehakse kuupäevaline märge.
Ise tegin nii ja 1,5 aastat müügikuulutus kadus koos kõige selle aja jooksul tehtud täiendustega kuigi viimane hinna muudatus oli tehtud 8.11.2010, aga see oli tehtud Muuda abil, et mitte uppitada seda esilehele!
Antud kuulutust oli vaadatud ja loetud tuhandeid kordi, kümned ja kümned on saanud endale erinevaid krevette!
Ennem tasuks kustutada asju kus kirjas ainult
mul see häda
vastus
tee seda seda
veel paar postitust ja kõik. Informatsiooni miks see häda tekkis, mida täpselt ja kuidas tehti, kas aitas, kirja ei panda. Sellise teema alt ei saa teised midagi ja selline asi võiks küll kustutatud olla.

103, 350, 100, 10, 35, 60, 180, 110, 110, 70, 63 Bumblebeed/Crystalid/ Red Cherryd/ caridina cf babaultid/ Neocaridina Heteropoda/ Caridina cf. "Tiger"/ Amanod/ jt./ Macrotocinclused/ kardinal kalad/ AnsistrusAlbinod/ jm.kala supp

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Nov 13, 2010 06:15 
Eemal
Moderator
Kasutaja avatar

Su jutus on sügav mõte sees: ebaviisakalt vastamine ei ole kellelegi kasulik. Samas ...mingid reeglid võiksid siiski kehtida. Ka küsimine on kunst ja kui seda halvasti teha siis paremal juhul ei saa ühtegi vastust, halvemal juhul ironiseeritakse. Küsimisel võiks järgida mõningaid soovitusi
Laialivalguvate teemadega on samuti probleeme. Esiteks on nendest väga raske otsinguga oma küsimustele vastuseid leida. Teiseks...kui ikka põhjakruusa juurest jõutakse otsaga kuhugi kalade ravini, siis ei viitsi keegi seda lugeda.
Müügikuulutuste osas pole samuti väga kindel, kas neid peaks kaua säilitama. Nad ju "vajuvad põhja" kui uusi kuuutusi peale tuleb. Päris paljud (k.a. mina) ei vaevu esimesest lehest kaugemale minema.

Et siis mõistlikult kõike võtta...

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Nov 14, 2010 08:47 
Eemal
Moderator
Kasutaja avatar

Pildid: 0
Mul selline juhtum:

Keegi otsis “ostan” rubriigist Green Terrorit. Postitas 22. september. Upitas 27. september. Mina vastasin 27. september kopeerides talle oma infoaadressi müügi rubriigist. Tänaseks (14. nov.) on minu info link aegunud ja “tühi”! ja ei mingit infot ostjale!

Järeldus – uue süsteemi järgi minu info aegub mingil hetkel, ka siis kui ma ikka ja endiselt tahan müüa. Sõltumata ostjast. Pole päris rahul sellega.

Tegelikult minu mõistust pidi peaks see uus süsteem akvariste väheke korrale kutsuma. Küllalt palju on neid, kes midagi tahavad (ka broneerivad) ja siis pärast jälle ei taha või on kusagilt juba saanud. Pidasin silmas ka ripakile jäetud teemasid ja pakkumisi ning soove. Mõtlen, et iga teemaalgataja peaks olema huvitatud oma teemast ja järjepidevalt ka vastustega kursis olema. Alati on võimalik oma teema lõpetada. Kas lukku panna või siis sootuks kustutada. Aga äkki ei osata?

Ning oleks üsna mõistuspärane, et kui midagi müüki paned, et siis oleks ka kogu info põhjalikult ära toodud, et ei tekiks üleliigseid ja asjatuid küsimusi. Müük-vahetus-ära andmine peaks sisaldama kõikvõimalikke andmeid pakutavast kaubast.

Ja kindlasti pole teretulnud sarkastilised märkused!

Mina olen uuenduse poolt!

Kui miskit mu jutus oli viltu, siis palun vabandust!

Üles
 Profiil Isiklik album  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Nov 14, 2010 10:23 
Eemal
Akvarist
Kasutaja avatar

KRA kirjutas:
Mõtlen, et iga teemaalgataja peaks olema huvitatud oma teemast ja järjepidevalt ka vastustega kursis olema. Alati on võimalik oma teema lõpetada. Kas lukku panna või siis sootuks kustutada. Aga äkki ei osata?
Kuidas on võimalik tuvastada, et teema algataja ei ole kursis vastustega? Tihtipeale lepitakse täpsem info kokku juba privaatsõnumite teel.
Ja kui teema algataja ei tunne huvi oma teema vastu, siis sõltuvalt ribriigist vajub see piisava kiirusega tahaplaanile. Ei näe siin küll mingit probleemi.
Moderatorite abistamiseks teemade lõppenuks kuulutamine on muidugi tervitatav.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Nov 14, 2010 10:42 
Eemal
Akvarist

teemade kustuamine võiks sõltuda sellest et kas teema algataja on külastant foorumit kuu jooksul või mitte kui ei siis kustutada müügi kuulutus, või siis ühendust võtta teemaalgatajaga ühendust võtta ja kui ei vasta 3 päeva jooksul siis saata nt koopia tema postitustest, et saaks teemaalgataja hiljem uuesti teha teema

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Nov 14, 2010 10:55 
Eemal
Moderator
Kasutaja avatar

Siin seavad foorumi tarkvara võimalused piirangu. Arvan küll, et nii peeneid tuunigu võimalusi ei ole. On näha, et paljud ei viitsi/oska jne lõpetatud ostu/müügi teemat kustutadada. Miski ajaline piirang oleks ilmselt sobiv. Ma ei tea, milline aeg hetkel seatud on, äkki 3 kuud? Kui nii, siis võiks ju täiesti sobiv olla. Seda enam, et "alla vajunud" teemasid enamik inimesi nagunii ei loe.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 15, 2010 01:03 
Eemal
Moderator
Kasutaja avatar

Pildid: 6
Võin eksida, kuid minu meelest toimib ärifoorumites automaatne kustutamine nii et kui kahe kuu jooksul pole tulnud selles teemas uusi postitusi siis teema kustutatakse, v.a. kui tegu kleepsuga - Indrek ja Ivoounu ilmselt näevad kas mu väide on tõene. Kas see on piisav või ei on muidugi omaette teema. Minu meelest on see piisav - kui kahe kuu jooksul pole tehingut toimunud siis kui osalejal on siiski huvi tehingu vastu siis ta annab sellest uue postitusega märku. Kui märku pole antud siis suure tõenäosusega puudub algatajal edasine huvi või on tehing juba tehtud ja pole viitsitud/osatud foorumis teemat kustutada. Ehk siis vanemad kuulutused on nagunii suures osas eksitavad.
Mis puutub foorumis karmisõnalistesse postitustesse siis jah, loomulikult tuleks olla viisakas ja heasoovlik. Seda muide, mõlemapoolselt - kui abiotsija ei vaevu ise mingit infot kirja panema siis ka seda võib lugeda ebaviisakuseks, miks raisata teiste aega postitustega millele ainuvõimalik vastus on et palun pane kirja rohkem infot. Kui haigustest kirjutades sobiva alafoorumi valikule mitte aega kulutada ja see juhuslikku kohta kirjutada siis muidugi saab end õigustada sellega et seal alafoorumis pole vastavaid reegleid. Kuid kui niipaljugi teistest hoolida et haigused haiguste alafoorumisse postitada siis seal on ometi kleeps "ENNE POSTITAMIST LOE SEDA!" Olete märganud, kui vähesed seda vaevuvad lugema?
See et teemad seinast seina vänderdavad on muidugi paha, selliseid teemasid on väga vilets lugeda. Aga see on postitajates kinni, ega moderaatorid jõua alati kõike ära siluda (ehkki seda ikka püütakse). Kui kõik käitume korrektselt siis on ka tulemus kena, ei maksa oodata et mingi samariitlane tuleb ja heast südamest teeb ära kõik selle mida postitajad ise ei viitsi teha. Üks halb komme on oma teema kirjutada mingi olemasoleva teema sappa vaatamata sellele et nende ühisosa on üsna olematu.

Üles
 Profiil Isiklik album  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 15, 2010 09:14 
Eemal
Moderator
Kasutaja avatar

Pildid: 8
Täpsustan Reinu :Automaatne kustutamine äriteemades toimib siis kui 3 kuu jooksul pole teemasse postitatud.
Minu meelest on see täitsa paras aeg, et teemal lasta ära kustuda.
Käsitsi kustutatakse teemad milledel on staatuse muutus pealkirjas ära märgitud.
Pealkirja muutmist on ka reeglites palutud teha -soovitan siiski ka teemaalgatajail reeglitega tutvuda...
Mis antud teema püstitaja "kadunud" teemasse puutub siis kui ta oleks valmis pidevalt oma teenust
pakkuma (pean silmas krevettide müüki) oleks lahenduseks kui administraatorid tõstaksid ta teema poodide ja teenuste alafoorumi alla.
Selles alafoorumis automaat kustutamine ei peaks toimima...

Üles
 Profiil Isiklik album  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 15, 2010 08:03 
Eemal
Akvarist

Müügikuulutustes oleks ehk abiks kui inimene ise saaks ise oma algatatud teema ära kustutada?
Ma kustutaks hea meelega oma vanad kuulutused ise ära, aga ei ole võimalust.

g.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 15, 2010 08:10 
Eemal
Moderator
Kasutaja avatar

Pildid: 0
Randole.

Ma pidasin silmas seda, et teemaalgataja teema ripub foorumis üleval ja talle vastatakse ning küsitakse avapostitusega. Sinna aga temalt vastuseid ei laeku. Nii võibki ju küsima jääda. Mina tema isiklikku postkasti ei näe. Tema aga küll. Ja kui tal on probleem lahendatud, siis võiks ju ka teema lukku panna, et teised ikka ja endiselt edasi ei küsiks.

Seda ma mõtlesin. Enda väljendamisega on mul ilmselt probleeme.

Aga samas - leidsin ühe "muldvana" postituse, mis oli täiesti jõus ning sain sealt soovitu. Eks see ole üks kahe otsaga asi. Ilmselt kõigile ideaalset varianti on raske leida.

Minu arvamus suuresti on siiski see, et teema algataja peaks oma postitusi jälgima, ka neid, mida teised ei näe ega neist midagi ei tea. Kui lahendus leitud, siis tuleks ise ka teema lukku panna. Mina olen küll püüdnud omi postitusi jälgida. Kirjutan kas või teemale taha - lukku - ja kui moderaatorid-adminnid ei jõua alati kellukaid mustaks värvida, siis peaks ka nii igaühele selge olema, et see teema on lõppenud.

Üles
 Profiil Isiklik album  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 11 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid