foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik

Külasta merevee foorumit
Tänane kuupäev Reede Apr 23, 2021 05:27

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Tee uus teema Vasta teemale  [ 24 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 25, 2010 02:05 
Eemal
Akvarist
Kasutaja avatar

Pildid: 2
aga miks vaja rohkem tähti
Vaata ideedega on see lugu et ideid piirab kas fantaasia.
Ideest saab diskussioon ja diskussioonist otsus. Otsusele järgneb alles teostus ja tegevus.
Mitte kõik ideed ei ole alati head, aga kui idee väga ära lihvida ja koheselt ka piiritleda väga konkreetse lahendusega ja "kasti lõõa" siis see tapab ära diskussiooni idee üle.

Idee kui selline... ehk minu eelneva jutu point on foorumi äri rubriigid floora, fauna ja tehnika, olemasolevate asemel.

Need ülejäänud tähtede kohta aga viskas mu vanaisa nalja. Nimelt oli neil kodukülas kauplusel silt "ostan - müün - valetan" - sellel viimasel sõnal oli "h" täht lihtsalt pisut kulunud. Aga tähtedega on see hea omadus ka et kui neid liialt palju on siis tähtede üle saab ka vajadusel norida.
Näiteks Pakkumine ja ei ole kindlasti mitte Ära andmine.. Pakkumine tähendab et mul on pakkuda näiteks Taimi... Aga sellest sõnast ei väljendu vahetult mida ma tahan vastu saada ega mis moel ma neid pakun.
See kui midagi Tahad on ilmselt sama mis viisakamalt väljendades soovis saada- Samas see ei tähenda tasuta saamist, vaid seda, et sul on nõudlus millegi järele.
Kui ma seda jätkaks, siis see läheks juba väga filosoofiliseks väitluseks.

Kas see on vajalik on iseasi.
Võibolla küsiks kas see on otstarbekas ja kas see teeks kauplemise lihtsamaks meie vajaduste kontekstist vaadatuna.

Ma arvan et teeks, ostan-müün-vahetan meenutab türgi turgu, kus see mida sa müüd või pakud pole üldse oluline.

Meie kontekstis teeks lihtsamaks küll... kellelgi on soov kalade või taimede või tehnika järele.... või pakub keegi midagi... harva pakutakse täis komplektset akvaariumi koos kõige elavaga.

Nii oleks nii nõudlus kui pakkumine ühe alarubriigi sees ega peaks soovija otsima erinevatest rubriikides, kas keegi müüb või hoopis annab niisama ära. Sama kehtib ka siis kui sul on midagi pakkuda.
Äriline vorm, ehk kas sa seda müüd raha eest või annad niisama, või oled nõus maksma või tahad tasuta, ei ole mitte primaarne vaid sekundaarse tähtsusega.
Pragune ärirubriikide hierarhia aga omistab ärilisele vormile suurema tähtuses kui kaubale või teenusele.

Kui natuke ironiseerida, siis kui sul on pakkuda taimi, ja sa küsid nende eest shokulaadi, siis kas on tegemist "ära andmisega", "vahetamisega", või "Müügiga" mille puhul maksevahendiks on shokolaadi tahvel.
Ma arvan et see ei ole oluline, oluline on et mul on pakkuda taimi, ja ma otsin neid kes soovivad taimi. Loogiline oleks see postitada Ärirubriiki - Taimed alla - Pakun Taimi

Üles
 Profiil Isiklik album  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 25, 2010 02:29 
Eemal
Akvarist
Kasutaja avatar

Olen igati nõus Chrisi ideega kategoriseerida äri foorum subjekti seisukohast mitte äri vormi järgi. Olen ise ka soovi korral pidanud klõpsima eri foorumite vahel et sealt siis tuhnida ja otsida vajaliku temaatikaga postitusi. Loomulikult eeldab pakutud viis aga kasutajate poolset aktiivsust oma postituste täpsemaks kirjeldamiseks ehk siis subjektis ära mainida mis äri viisiga tegemist on. Praegune viis pigem soosib keerukust ja postituste labasust.

Praegu tuleb soovi korral tuhnida läbi kolm erinevat foorumit (müügi soovi puhul kaks) ja sealt otsida siis üles teemakohased viited. Pole just oluliselt mugav, ei müüja/ära andja ega ka otsija seisukohast.

Tsiteeri:
Kui ikka huvi tõsine siis jõuad need ca 110 pealkirja läbi lugeda küll (3 lk)

Mnjah, kui ma olen müüja/ära andja siis foorumisse kus on selline suhtumine, ma küll oma postitust üles ei vaevuks panema.

Üles
 Profiil Isiklik album  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 25, 2010 03:53 
Eemal
Moderator
Kasutaja avatar

Pildid: 8
Amigone kirjutas:
Tsiteeri:
Kui ikka huvi tõsine siis jõuad need ca 110 pealkirja läbi lugeda küll (3 lk)

Mnjah, kui ma olen müüja/ära andja siis foorumisse kus on selline suhtumine, ma küll oma postitust üles ei vaevuks panema.

Kui pealkirjade sirvimine raskusi valmistab on täitsa võimalik ka täpsemat otsingut kasutada :
http://foorum.akvarist.ee/search.php
Trükkides sinna otsisõna ja valides sobiva alafoorumi peaks läbisirvivate teemade arv kahanema kordades

Üles
 Profiil Isiklik album  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 25, 2010 04:07 
Eemal
Moderator
Kasutaja avatar

Pildid: 0
Lühendite M, O, V jne kasutamist on varemgi soovit(at)ud ja ja osa inimesi kasutab neid praegugi. Eriti hea neile, kes enamasti foorumi lugemist alustavad "Vaata peale eelmist külastust postitatud teateid" klikkimist (nagu ma isegi). Silmad teevad edasise filtreerimise suhteliselt sujuvalt. Aga ma ei kujuta ette kuidas saaks sundida kõiki postitajaid sellele korrale alluma.
Selliseid kuulutusi, kus terve elusa ja eluta komplekt müüki läheb kas koos või tüki kaupa ei ole samuti vähe, kuhu need siis kuuluma hakkaks.

Igatahes on suhteliselt ükskõik, kas ärifoorumi struktuur muutub või jääb samaks ja kas kuulutuste püsimisaeg lüheneb või pikeneb. Parema tehingutulemuse annab ikka võimalikult informatiivne ja adekvaatne kuulutuse pealkiri.

Üles
 Profiil Isiklik album  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 25, 2010 04:23 
Eemal
Akvarist

Tõstke käsi püsti ja tunnistage, kellel siit on nii pagana kiire päev, et ei suuda äri foorumis mõnes alateemas silmadega üle lasta paarikümnest pealkirjast?
Kaua see lugemine aega võtab 2-3 minutit?
Kui on huvipakkuv pealkiri klikkad.. ei ei huvita, siis lased aga edasi.

Kui palju aega hoiub kokku sõna "MÜÜA" asemel "M" kirjutamine?

Edu,

Raul

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 25, 2010 05:08 
Eemal
Akvarist

minu arust ikka neid tähti rohkem pole vaja, soov midagi plaanida vb kirjutada akvaariumikalade teemas nagu mina, uurin ennem mis kuidas ja kui palju, tahaks teemas võingi saada kala ilma teadmata et ei sobi olemasolevatega:D

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 25, 2010 06:01 
Eemal
Akvarist
Kasutaja avatar

Praegune süsteem on igati mõistlik, kellel on konkreetne soov ja ei viitsi teemade lugemiseks 5 minutit kulutada, saab alati kasutada otsingut.
Kui vähemalt korra nädalas foorumit külastada, siis ei saa küll väita, et uusi teemasid nii metsikult peale tuleks.
Kuni leidub veel inimesi, kes ei taha / ei oska pealkirjas ostetavat või müüdavat kaupa kirjeldada, ei ole mu meelest mõtet nõuda märksõnade kasutamist.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 25, 2010 07:45 
Eemal
Akvarist
Kasutaja avatar

Pildid: 6
Mõttetu teema,minuarust võiks lukku panna :)

Niipalju siiski ütlen,et tähtede(M;O;V) mittesisestamisel pealkirja võiks olla nii,et ekraanile ilmub kiri:sisesta korrektne pealkiri...muidu luhtsalt ei lastakski teemat lisada...tean foorumeid,kus on nii :wink: :!:

Üles
 Profiil Isiklik album  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Nov 26, 2010 04:56 
Eemal
Akvarist
Kasutaja avatar

Tegemist oli ideelise ettepanekuga, kuidas muuta foorumi funktsioneerimist sujuvamaks. Keegi ei käsegi seda rakendada. Millegi jaoks ju siia see foorumi nurgake tehtud on kuhu ettepanekuid panna. Kui ei meeldi põhjendage vastus või korraldage küsitlus. Ettepaneku pooldajate pikalt saatmine on jälle see vana teema - kuidas suhtutakse foorumi külastajatesse.

Praeguse seisuga on meil viis erinevat foorumit mis sisuliselt tegelevad kahe tegevusega, andmise soov ja saamise soov. Kui forsseerida teema sisse M O V Ä panemine saaks juba need 2 foorumi peale kokku panna, eelpool mainitud kaubeldava objekti järgi kategoriseerimine tekitaks vastavalt kokkuleppele 4-5 erinevat foorumit, ehk siis sama situatsiooni mis praegu. Ja igasugune jutt selle kohta et miski lahendus läheks keerulisemaks siis ega keerulisemaks kui praegu on, seda asja ajada ilmselt pole eriti võimalik.

Tsiteeri:
Lühendite M, O, V jne kasutamist on varemgi soovit(at)ud ja ja osa inimesi kasutab neid praegugi.

Ei näe mingit mõtet kasutada praeguses situatsioonis selliseid tähiseid sest meil on ju iga tehingu tüübi jaoks eraldi foorum olemas, milleks siis kaks korda sama infot panna?

Üles
 Profiil Isiklik album  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 24 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid