foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik

Külasta merevee foorumit
Tänane kuupäev Kolmapäev Apr 21, 2021 01:40

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Tee uus teema Vasta teemale  [ 24 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: ära anda
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 20, 2010 03:52 
Eemal
Akvarist
Kasutaja avatar

Mul on selline ettepanek et oleks toredam kui oleks näiteks Ära anda foorumis sellised ''kaustad'' kus on eraldi näiteks taimed, tehnika, kalad jne.[/b]

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re: ära anda
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 20, 2010 05:34 
Eemal
Moderator
Kasutaja avatar

Pildid: 8
kuldkalake12 kirjutas:
Mul on selline ettepanek et oleks toredam kui oleks näiteks Ära anda foorumis sellised ''kaustad'' kus on eraldi näiteks taimed, tehnika, kalad jne.[/b]

Vaatasin seda ettepanekut siin ja lugesin ära anda teemade pealkirju...
Mitte ei saa aru mis tingis seda ettepanekut tegema. Enamasti pealkirjas mainitud millest lahti saada tahetakse ja kui vahet ei oska teha kes on guraami või mis pinnataim siis ei aita ka puust ja punaseks tegemine kuidagi.

Üles
 Profiil Isiklik album  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 20, 2010 06:06 
Eemal
Akvarist
Kasutaja avatar

ma just pean seda silmas, et siis oleks kõik üheskohas kuna ma arvan et enamus ei jõua kõike seda kataloogi läbi sirvida

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 20, 2010 06:10 
Eemal
Akvarist
Kasutaja avatar

Ja vabandust et välja pakkusin :oops:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 20, 2010 07:00 
Eemal
Moderator
Kasutaja avatar

kuldkalake12 kirjutas:
ma just pean seda silmas, et siis oleks kõik üheskohas kuna ma arvan et enamus ei jõua kõike seda kataloogi läbi sirvida

Ära anda alafoorumis on momendil 200 ära anda pakkumist neljal leheküljel, viimased neist ca 3 kuud vanad ja usun ,et enamus sellest tavaarist on ammu jagatud või minema visatud. Minu meelest pole raske tõsise huvi korral 4 lk läbi sirvida... .Saaks aru müügiteema lahterdamisest (13 -14 lk) aga seal püsivad veel foorumis aasta vanad teemad...

Üles
 Profiil Isiklik album  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 20, 2010 07:52 
Eemal
Moderator
Kasutaja avatar

Tegelikult see mõte pole minu meelest üldse paha aga siis paraku läheks alamfoorumeid natuke paljuks. Oleks ju loogiline teha siis samasugune struktuur (taimed, kalad, tehnika - võib-olla sellele ka veel alamjaotused) ka teistesse ärifoorumitesse. Ja see teeks vist tõesti pildi kirjuks, kas pole ?
Vanade teemade kustutamine on teine mõte ja seda on siin ka mitu korda arutatud. Kasulik oleks sest lehekülgi on tõesti liiga palju. Viimane seisukoht vist jäi nii et kustutatakse aasta pärast kui teema autor ise enne kustutamist ei soovi.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 20, 2010 08:40 
Eemal
Akvarist
Kasutaja avatar

Tegelikult pidasin silmas üldse äri foorumeid. Aga sul päris hea mõte kuna arvan, et tõesti oleks mõtekas kustutada ära kõik üle aasta vanad teemad (just müümise, ära andmise jne.)
Aga ma mõtlesin just et kui oleks mingid jaotused kuidagi tehtud siis oleks lihtsam otsida seda kõike sealt. Näiteks, et müügi foorumis on pandud eraldi nii: tallinn, pärnu, tartu jne suuremad linnad.
Noh võimidagi taolist :roll: :oops:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 20, 2010 08:47 
Eemal
Moderator
Kasutaja avatar

kuldkalake12 kirjutas:
Tegelikult pidasin silmas üldse äri foorumeid. Aga sul päris hea mõte kuna arvan, et tõesti oleks mõtekas kustutada ära kõik üle aasta vanad teemad (just müümise, ära andmise jne.)

Kontrolli siis viimaste postituste kuupäevasid ärifoorumeis .
Enne sellist sõnavõtmist/kirjutamist peaks ikka fakte kontrollima...

Üles
 Profiil Isiklik album  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 20, 2010 09:14 
Eemal
Akvarist
Kasutaja avatar

vabandust :oops:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 20, 2010 09:53 
Eemal
Guru
Kasutaja avatar

Pildid: 1
kuldkalake12 kirjutas:
Aga ma mõtlesin just et kui oleks mingid jaotused kuidagi tehtud siis oleks lihtsam otsida seda kõike sealt. Näiteks, et müügi foorumis on pandud eraldi nii: tallinn, pärnu, tartu jne suuremad linnad.
Noh võimidagi taolist :roll: :oops:

Linnade kaupa lahterdamisel ei ole mõtet. Foorumis on olemas transpordinurgake + Eestis toimivad postiasutused, ühe asjakese teise linna liigutamine on maksimum 1-2 päeva küsimus.

Üles
 Profiil Isiklik album  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Nov 24, 2010 12:26 
Eemal
Moderator
Kasutaja avatar

Pildid: 0
Tegelikult oleks väga mugav juba pealkirjas ära näha kust, Eestimaa otsast pakkumine tehakse. (See teema oli kunagi kellegi ärgitusel üles tõstatatud - minu meelest täiesti õigustatult, aga vist jäi soiku.) Mina püüan alati oma kuulutuse taha panna, kust paigast kauba kätte saab. Kui ma elan ikkagi Tallinnas, siis on üsna lootusetu mõne kauba puhul äri ajada (näiteks kalad ja talvel ehk ka taimed) näiteks Saaremaaga, Viljandiga, ka Tartuga... (Kuigi on olemas väga tänulik rubriik "Transport punktist A punti B".) Tihtipeale on ka nii, et müüja ei saa või ei viitsi postiteenuseid osutada. Too ju lisavaev ning -ajakulu ning seda ei saa nõuda. Seega oleks ju paik, kust müüki pakutakse, teretulnud. Kasu pole loomulikult sellisest aadreesi infost - oma kodu.

Üles
 Profiil Isiklik album  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Nov 24, 2010 04:01 
Eemal
Akvarist
Kasutaja avatar

jah see võikski olla et oleks kohe kirjas kus müüja neid asiu müüb. sest igat kuulutust läbi vaadata on ju suhteliselt tüütu :roll:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Nov 24, 2010 07:17 
Eemal
Moderator
Kasutaja avatar

kuldkalake12 kirjutas:
jah see võikski olla et oleks kohe kirjas kus müüja neid asiu müüb. sest igat kuulutust läbi vaadata on ju suhteliselt tüütu :roll:

Kui ikka huvi tõsine siis jõuad need ca 110 pealkirja läbi lugeda küll (3 lk)

Üles
 Profiil Isiklik album  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Nov 24, 2010 11:41 
Eemal
Akvarist
Kasutaja avatar

Pildid: 2
See äri rubriigi temade aegumine võiks olla küll tunduvalt kiirem kui aasta või kolm kuud... kel huvi müüa, siis kuulutuse torkimine ja tõstmine kord kuus annaks märku et teema on päevakohane ja kui ei torgi siis võiks kuu ajaga ära kustuda küll... mitu kuud vana kuulutust on raske tõsiselt võtta... Miskipärast arvan et paljud ei suhtu vanadesse kuulutustesse enam tõsiselt (Eriti kui kalade või taimedega tegemist)

"Kuldkalakese(12)" ettepanek on aga täitsa hea... kui seda natuke täpsustada ja lahti mõtestada.

kuldkalake12, ära kurvasta kui suured inimesed mõttele kohe pihta ei saa, eks.
Selle kohta kuidas internetis informatsiooni kättesaadavaks teha on suur teadus ja on olemas täista selline "kolme kliki printsiip" - kui mõni info kättesaamiseks peab tegema rohkem kui kolm klikki, siis see info on sama hea kui olematu... juba kolmandal lehel olevat infot statistika kohaselt loevad internetis väga vähesed ja neljandat lehekülge (või menüüde hierarhiat) külastatakse haruharva.

Teemasse tagasi:
Olen ise ka teinekord mõelnud et äriribriigid võiks olla jaotatud teemadesse millega äri käib, mitte sellest praegusest aspektis mis äri vormi kasutad (müüd või annan ära või ostad või tahad)

Ehk sisuliselt Ärirubriigis olemasolevate "Ost", "Müük", "Vahetus", "Soovin Saada" foorumite asemel võiks olla 1 foorum vähem ja teemapõhised rubriigid:
* Taimed
* Kalad ja muud elajad (akva asukad mõtlen)
* Tehnika ja sisustus.
* Teenused ja kauplused
Ehk siis vastaks küsimusele millega äritsed, mitte kuidas äritsed.

Tegelikult ka seda viimast ei oleks väga vaja... sellise hierarhia juures sobiks väga hästi valgustuse või CO2 systeemide teenuse pakkujad "Tehnika äri" rubriiki kleepekana. Taimede pakkumine "Taimede" rubriiki kleepsuna.

Teema pealkirjas sel juhul võiks kasutada märksõnu.
Ä - annaks Ära
M - Müüks maha
O - Ostaks
V - Vahetaks
S - Sooviks Saada
T - Tahaks
P - Pakuks midagi
jne

Üsna sageli praegu ristpostitatakse SoovinSaada ja ostaks rubriiki kui keegi midagi tahab....

Ehk siis rõhuastus läheks teise koha peale õigesse kohta, ja rõhk oleks sellel millega äritsetakse mitte sellel mismoodi äri aetakse.

Ehks siis
Soovin Saada taimi
või
Soovin Saada Taimi
Võiks ka öelda et
Vahet pole - on küll

Üles
 Profiil Isiklik album  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 25, 2010 12:09 
Eemal
Akvarist