foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik

Külasta merevee foorumit
Tänane kuupäev Kolmapäev Apr 21, 2021 02:57

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Tee uus teema See teema on suletud, sa ei saa muuta postitusi või postitada rohkem vastuseid.  [ 46 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3, 4  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: kalakesest mitte osta kalu
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 05, 2010 12:10 
Eemal
Akvarist

tere eile ostsin 4 kala kalakesest.2 sae ja 2 botiat.täna hommikul oli 1 sae surnud.aklimatsioon tehtud kaladele nii nagu kalakesst kaasa antud lehel.suhtumine poes on null.ei tea kas praegusel tööpuudusel ei ole võtta normaalseid müüjaid või milles asi.selliste vigaste kalade müük tuleks lõpetada, sest ega need odavad pole.kahju kui ostad endale kala kes ei ela sinu juures 24 tundigi.poodi helistades süüdistavad nad klienti .selline asi tuleb anda tarbjakaitsesse.ja seda ma ka teen

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Kalakesest mitte osta kalu
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 05, 2010 12:57 
Eemal
Moderator
Kasutaja avatar

Pildid: 0
Kalakese müüjad on tegelikult väga toredad naised. Nad teevad oma tööd südamega ja pole sugugi lollid. Viga peab olema kusagil mujal, mitte neis. Haigeid kalu on seal poes tõesti liiga palju. Eks stress toob haigused esile. Kuulsin nende käest, et sugugi mitte vähem oluline aklimatiseerumise juures pole ainult vee temperatuur vaid ka Ph näit. Nad olla testinud sissetuleva kala vees Ph-d ja oma akvaariumis. See oli üsna erinev. Ise pole ma selle peale tulnud, et ka Ph-d testida. Ja ikka ning alati on kindel panna uued kalad võimalusel vähemalt nädalaks oma kodus karantiiniakvasse.

Üles
 Profiil Isiklik album  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 05, 2010 01:13 
Eemal
Akvarist
Kasutaja avatar

Kaladega on neil seal tõesti kohati probleeme, ise enam kalu sealt osta ei julge, aga kõik muud tarvikud saan sealt ostetud. Müüjad on seal tegelikult mõistlikud ja võrdlemisi teadlikud. Halbu päevi või kiiret töötempot tuleb meil kõigil aegajalt ette, see muidugi ei tähenda/õigusta, et töötaja kliendiga ebaviisakas peaks olema. Kui mitu korda klienditeenindajatega halvad kogemused on, siis võib öelda, et see on mingis poes tavaks või standardiks (et müüjad ONGI ebaviisakad jms), aga 1 korra põhjal ei saa üldistada :)

Kaladest muidugi kahju. Ma täiesti usun, et nad on sul õigesti aklimateeritud. Hoia oma kaladel silm peal, et ega sa mõnda haigust kaasa ei saanud. Kala tervis võis ka sellest nõrgem olla ja seetõttu ta elukeskkonna vahetust üle elada ei suutnud.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 05, 2010 02:03 
Eemal
Moderator
Kasutaja avatar

Pildid: 0
Kui kala on ostmise hetkel pealtvaadates täiesti terve ja käitub normaalselt ning 24 tunni pärast minu akvaariumis surnud, siis ma ei julgeks küll kunagi väita, et ma ise olen kõik 100% õieti teinud.
Juba see arvamus, et sa ise eksimatu oled, on sinu esimene viga ;)

Üles
 Profiil Isiklik album  

Teema pealkiri: tere
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 05, 2010 02:51 
Eemal
Akvarist

kalad saidgi eraldi pandud.ei julgenud enam neid teistejuurde panna nagu esimesel korral.esimesel korral arvasin et viga minus et ei oska aklimatiseerida .olen ostnud nii lauterist kui ka ped centerist ja pole midagi juhtunud kõik täie tervise juures ja poegivad mis jaksavad.nii et arvan et viga pole ikka minus.kolmas kord ma enam sealt ei osta selles olen 100%kindel.kahju on ju niisama kauplust rahastada kui mulle ei jää silmailu.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 05, 2010 02:58 
Eemal
Moderator
Kasutaja avatar

Aga proovi teha kindlask, mis surnud kaladel ikkagi viga oli. Haigustest on ju netis pilte palju ja ka siinolijate seas on väga suuri spetse (nt. Maria). Foto surnud kalast aitaks kindlasti tõbe tuvastada. Või kala üldist seisundit. Esialgu on tegu vaid arvamusega et poes oli mingi haigus, peale uuringut saab kindlamalt oletada.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: kalake
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 05, 2010 04:21 
Eemal
Akvarist

nüüd teine sae ka kalataevas.teen pildid ja panen need ka siia ülesse

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 05, 2010 06:31 
Eemal
Akvarist
Kasutaja avatar

Pildid: 6
Mina teeks kõigepealt kindlaks,ega ma ise süüdi pole ja siis alles hakkaks "plõksima" :wink: :!:

Üles
 Profiil Isiklik album  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 05, 2010 06:49 
Eemal
Akvarist
Kasutaja avatar

Ja nüüd siis lähemalt meie spetsialisti kiri,kes 20 aastat kalu kasvatanud:

kui sa ei tea milles asi siis ära ise plõksi.kui 1 kala elab 12 tundi ja teine vähem kui 24 siis pole ma selles süüdi.mul kodus 125l akva ja 230 l akva ja teised elavad nii et pole probleeme .siis vaevalt ma ise süüdi.akvaristikaga olen tegelenud pea 20 aastat ja enne ei ole nii olnud .kalad surevad vanadusse see on normaalne .aga et tood ja siis kohe prakselt ..kas raiskan 110.- niisama et lihtsalt tappa neid sa oled ikka jobu.

aitähh igatahes...mu 18 aastane poeg on kah millegipärast viisakam :wink:

ja kui keegi veel siinsetest tuttavatest mind jobuks peavad,siis tagasiside PSi näol alati teretulnud :wink: :!:

Üles
 Profiil Isiklik album  

Teema pealkiri: kalad
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 05, 2010 07:27 
Eemal
Akvarist

kahju et on inimesi kes aitamise asemel mõnitavad.selle kaupluse kaladega tuleb olla ettevaatlik .sest keegi ei taha osta haigeid ja surevaid kalu .kalu ostetakse ikka silmailuks akvasse mitte wc potist alla laskmiseks.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 05, 2010 07:55 
Eemal
Akvarist
Kasutaja avatar

OT. Kas siin foorumis saab vanust muuta? Mulle tundus et kui ma algselt teemat lugesin oli teemaalgataja vanus alla 20..

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 05, 2010 08:04 
Eemal
Akvarist
Kasutaja avatar

Pisi-Gupi kirjutas:
OT. Kas siin foorumis saab vanust muuta? Mulle tundus et kui ma algselt teemat lugesin oli teemaalgataja vanus alla 20..

Ma vaatasin ka enne, et 15 oli... hmm.. oh well.. Offtopic tõesti.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: kala
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 05, 2010 08:19 
Eemal
Akvarist

Kas vanusel on vahet mis seal kirjas .Teisel mure ja soovitus teistele et ei juhtuks enam nii .Mina jagan seda muret on endal ka nii juhtunud sealt ostes kaladega ja ausalt enam ei osta ka.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 05, 2010 08:28 
Eemal
Akvarist
Kasutaja avatar

Vanusel ju vahet polekski ..aga asja teebki veidi kahtlaseks kui seda vahetatakse :D

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 05, 2010 09:48 
Eemal
Akvarist
Kasutaja avatar

Oli see vanus mis oli,aga poodi oleks pidanud teatama kohe,et "halloo,teil miski jama seal..." usun,et poerahvas oleks 100% midagi ette võtnud..aga never ei saa olla kindel ka selles,kui poest kala ostad,et see stressist"saba" ei anna...palju on kalu endalgi olnud,keda vaatasin,et "nägemist"...aga peale ca 3päevast "mineja"mängimist hakkas elama...
Seega,kui kuskilt poest keegi saabki mingi haige kala,siis paluks koheselt ka poodi sellest teavitada,kuna ükski kauplus(eriti veel praegusel ajal) pole huvitatud oma klientide kaotamisest ja ma usun,et tehakse kindlasti parim poeomanike poolt,et müüa ainult kvaliteetset kaupa ja meie akvaristide puhul seega elurõõmsaid ja terveid kalu :!: M.O.T.T

Üles
 Profiil Isiklik album  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema See teema on suletud, sa ei saa muuta postitusi või postitada rohkem vastuseid.  [ 46 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3, 4  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Hüppa:  
POWERED_BY
et 3.0.10