foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik

Külasta merevee foorumit
Tänane kuupäev Esmaspäev Apr 19, 2021 10:15

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Tee uus teema Vasta teemale  [ 9 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Teisipäev Veebr 09, 2010 09:49 
Eemal
Akvarist
Kasutaja avatar

1) Mul on tõsine soov - et kalade haigused ja muud akva/vee/taimede parasiidid oleks eraldi.
Olen isiklikult ligi 2 aastat olnud hädas Ostrakoodidega ja pole tänaseni nendele (mortal)lahendust leidnud. Ka Põlts ei suutnud.
Täna hakkasin taas kord sirvima Parasiitide rubriigi kirju ja ikka väga tülikas on korduvate kuldkala seenhaiguste hulgast leida endale vähegi lähedast teemat.
Tänase sirvimise põhjuseks olid mingid uued elukad,
väiksemad kui ostrakoodid ja kiitsakamad. Aga ei ela veepiiril - nagu suutsin umbes 30 kirja koos kommidaga läbilugenuna tõdeda. Seega ilmselt vast ehk ei ole ussid - igaks juhuks sain poest Nematoli ja kütan selle nüüd koos Algoveciga akvasse. (minu kui Nõmmeka jama on, et saan puhast puurkaevu vett ja iga vees elav jama tuleb otse minu akvasse ilma Ülemiste puhastusjaamast läbi käimata:( )
2) Teretulnud nähtus oleks ka üldlevinud akvahooldusvahendite ja ravimite pikemad kasutusjuhendid koos kommentaaridega - ehk isegi eraldi artiklite sarjana. Ei suutnud ei Nematoli ega Algoveci kasutusjuhendist välja lugeda ei toimeaega (st. kui kaua peaksin ravimil/mürgil) laskma toimida enne akva puhastust ja veevahetust ega ka seda, kas peaksin näiteks Plecod välja võtma akvast vetikatõrje ajaks.
Olen nõus ise aitama sissetrükkimisega kui vaid saaksin piisavalt materjali.
3) Ehk peaks kogu antud AKVARIST EE tegema tasuliseks?
Nagu on tasulised N. tutvumislingid Date jms.?
Et lugeda saab aga küsimusi esitada ei saa kui ei maksa n- 30 või 50 EEKi kuumaksu. Registreeruda kasutajaks ka ilma ühe kuu maksuta ei saa. Kuumaksu mittetasumisel ei kustutata kasutajat ka mitte 6 kuu möödumisel aga ta lihtsalt ei saa sisse logida ilma kuumaksu tasumata.
Olen tähele pannud viimaste kuude jooksul, et Akvarist.ee hakkab nagu natuke ära vajuma - isegi 2009 piltide võistlust pole näinud:(

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Veebr 09, 2010 10:03 
Eemal
Akvarist
Kasutaja avatar

pff....ei oska midagi kosta selle date.ee jama kohta :D, kas siis kuumaksu kehtestamisel inimeste aktiivsus kasvab? - ei usu, pigem just väheneb.
google.com on päris hea koht. Vetikatest saab lahti ka kemikaale kasutamata.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Veebr 09, 2010 10:22 
Eemal
Akvarist
Kasutaja avatar

Piltide võistlusest räägiti hiljuti. See ei toimu sellepärast, et ei ole huvi... Kui huvi ja soovijad olemas, siis ollakse nõus see tööle panema...

Netis on praktiliselt kõik ravimite kasutusjuhendid kirjas... kasuta natuke otsingut. Siis tõlgi nad aga ära ja pane siia üles. Usu mind, keegi ei ole selle vastu.

Haiguse teema hakkimine on täiesti mõtetu. Kuna haigustele, parasiitidel jne on võhikul raske vahet teha, siis ajaks eraldi teemad pigem segadusse ning postitusi tehtaks valedesse kohtadesse...

Tasuliseks ei ole nüüd küll siin mõtet midagi teha...

Ja olen ka sellega nõus, et vetikast saab ka muudmoodi lahti kui keemiaga...

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Jamad eraldi
PostitusPostitatud: Teisipäev Veebr 09, 2010 10:27 
Eemal
Akvarist
Kasutaja avatar

Ma ei eeldanudki, et kasutajate hulk ja aktiivsus kasvaksid -
ma eeldasin, et tegijate/moderaatorite aktiivsus kasvaks.
Samas kahaneks kümneid ja sadu kordi korratud küsimuste esitamine,
kui iga algaja ei saa omas laiskuses seda küsimust vähemalt natuke maksmata sajaesimest korda küsida.
Tasuta lõunaid pole olemas!
Googeldada oskame me kõik ja enamikel meist on ka inglise keelega päris hästi aga teinekord tahaks teadjama/kogenuma inimese iskiklikku seisukohta koos kommentaaridega.
Kui sa oled nii kõva Googeldaja - otsi mulle välja kalu ja taimi mitte hävitav mürk Ostrakoodide vastu! Põlts ei leidnud. Saatsin personaalse päringu ka ühte teemaga tegelevasse ülikooli USA-s ja ei midagi.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re: Jamad eraldi
PostitusPostitatud: Teisipäev Veebr 09, 2010 10:45 
Eemal
Akvarist
Kasutaja avatar

BigBlondie kirjutas:
Ma ei eeldanudki, et kasutajate hulk ja aktiivsus kasvaksid -
ma eeldasin, et tegijate/moderaatorite aktiivsus kasvaks.
Samas kahaneks kümneid ja sadu kordi korratud küsimuste esitamine,
kui iga algaja ei saa omas laiskuses seda küsimust vähemalt natuke maksmata sajaesimest korda küsida.
Tasuta lõunaid pole olemas!
Googeldada oskame me kõik ja enamikel meist on ka inglise keelega päris hästi aga teinekord tahaks teadjama/kogenuma inimese iskiklikku seisukohta koos kommentaaridega.

Mina isiklikult nüüd küll ei kurda modede/adminnide aktiivsust. Ning arvan, et foorumis võiks nii mõnigi aktiivne akvarist rohkem olla. Kui see tasuliseks teha, siis kaoks siin nii mõnigi neist. Suure tõenäosusega minagi, kuna siis oleks juba odavam ja lihtsam lihtsalt teisele akvaristile külla minna ja temaga juttu ajada...

Need samade küsimuste teemad on jah tüütud, kuid pigem küsigu nad seda lolli küsimust ja saagu asjalik vastus, kui see, et nad seda ei küsi kuna selle eest tahetakse raha ja kala jääbki väärkohtlemise alla ja/või piinleb edasi...

Niipalju kui mina Maria postitustelt olen tähele pannud, siis enamusel juhtudel põhineb tema kommentaar justnimelt ravimijuhistel kirjas oleval ja ta nimelt ei soovita mingi muu arvamuse järgi talitada. Pigem oskab Maria meist kõigist kõige paremini (loodan, et keegi ei solvu) haigusi määratleda ja õiget ravi soovitada.

BigBlondie kirjutas:
Kui sa oled nii kõva Googeldaja - otsi mulle välja kalu ja taimi mitte hävitav mürk Ostrakoodide vastu! Põlts ei leidnud. Saatsin personaalse päringu ka ühte teemaga tegelevasse ülikooli USA-s ja ei midagi.

Miks peaks olema kasu tasulisest foorumist sellise asja vastu, mille kohta ei olegi informatsiooni?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Veebr 10, 2010 02:07 
Eemal
Guru
Kasutaja avatar

Pildid: 1
Ostrakoodid on koorikloomad ja koorikloomi niidavad vaseühendid. Nematol neid suure tõenäosusega ei tapa, küll aga võib seda teha - üllatus-üllatus Algovec (sisaldab vaseühendeid). Niisiis tasub ehk hankida Cu test ja veidi Algoveciga eksperimenteerida, tegelikult sobib mõni odinoosiravim kah hästi, nendes on enamikus vaseühendeid lausa 0,3 mg/l peale.

Uute elukitega on lugu selline, et neid pisikesi mutukaid on mustmiljon liiki. Nende tuvastamine läbi interneti on sama hea, kui kirjeldada koeratõugu "põlvekõrgune ja natuke karvane". Nende tuvastamiseks kõige õigem koht on see asutus, mis sinu elukohas joogiveeuuringuid teostab. P6lts on väga palju hädalisi mutukate tuvastamisega aidanud ja ma usun, et ta teeb seda foorumis ka edasi, ent see ei ole tema kohustus ja ammugi ei ole tema kohustus leida mutukatest vabanemiseks sobivaid lahendusi, selles mõttes ei ole õiglane tema suunas näpuga näidata, et "P6lts ei suutnud" ja "P6lts ei leidnud".

Põhitähelepanu tasuks aga pöörata hoopis sellele, kuidas neid jamasid endale akvaariumisse edaspidi mitte kallata. Üks variant on olla piisavalt laisk ja lasta paigaldada oma veevärgile veepuhastusseade. Teine variant on tuua akvaariumivesi kraanist, kuhu see tuleb läbi Ülemiste puhastusjaama. Viimane eeldab korra nädalas autosõitu paari kanistriga. Mõlemad pakutud variandid on igal juhul paremad, kui lõputult keemiaga oma kalu mürgitada. Mõlemad variandid on lihtsamad, kui ühe pikemat aega eksisteerinud akvaristikafoorumi toimimispõhimõtete muutmine.

Mis puutub foorumi tasuliseks muutmisse, siis ma saan aru küll, mida teemaalgataja mõtleb: mina maksan ja keegi vastab. Häda on selles, et kust neid kohustuslikus korras vastajaid võtta?

Üles
 Profiil Isiklik album  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Veebr 10, 2010 10:41 
Eemal
Moderator
Kasutaja avatar

Pildid: 0
p6lts ei tundnud üldse, et temale oleks kuidagi süüdistavalt osutatud :)

Aga mis rahasse puutub, siis see tekitaks ainult jama ja tüli. Ja samal hetkel kui foorum peaks kuidagi tasuliseks muutuma, tekkiks kohe mingi alternatiivne tasuta koht, mis alguses oleks ehk tõesti natuke tühi, aga hiljem oleks abi otsimine juba kahest eri saidist veel keerulisem...

Üles
 Profiil Isiklik album  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Veebr 10, 2010 01:15 
Eemal
Moderator
Kasutaja avatar

Pildid: 6
Ei näe minagi mingit mõtet foorumi tasuliseks tegemisel. Pole neid tasu eest vastajaid meil niiväga võtta, tasu võtmine tähendab ka kohustust alati ja ammendavalt vastata, seega tähendab tihti ajamahukat lisatööd - kus on sellised inimesed kellel selleks aega on. Vaevalt ka neid küsimise eest rahamaksjaid teabmis palju leidub. Muidugi, kui soov asja teha ning usk õnnestumisesse on suur siis ei saa keegi keelata teha alternatiivset foorumit mis tasulisel põhimõttel toimiks. Seda foorumit aga küll tasuliseks ei muuda.

Üles
 Profiil Isiklik album  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Veebr 10, 2010 01:48 
Eemal
Akvarist

just tehke uus tasuline =), sest vastasel juhul usun, et tuleb uus ja tasuta =P

54L | kuldkala

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 9 postitust ]