foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik

Külasta merevee foorumit
Tänane kuupäev Kolmapäev Apr 21, 2021 04:55

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Tee uus teema Vasta teemale  [ 31 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3  Järgmine

Kui pikk peaks olema aeg ärifoorumites teemade aegumiseks
1 kuu 35%  35%  [ 27 ]
2 kuud 35%  35%  [ 27 ]
3 kuud 17%  17%  [ 13 ]
6 kuud 8%  8%  [ 6 ]
1 aasta 1%  1%  [ 1 ]
Vanu teemasid ei peaks kustutama 5%  5%  [ 4 ]
Hääli kokku : 78
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Okt 17, 2009 10:34 
Eemal
Moderator
Kasutaja avatar

Näed siis, hea ju et ei ole hakanud teemasid kustutama sest seda vist ikkagi ei soovita?
Ausalt öeldes olen seni vaid märganud soove teema lukustada. Nii aga jääks lõim ikkagi nimekirja rippuma kuni ta lõpuks loomulikku teed pidi kuhugi taha jõuab.
Kustutamine aitaks aga...kui ei siis ei. Postituse liigutamist listingu lõppu see foorumi soft minu meelest ei võimalda.
Teemade UP'itamist kasutatakse tegelikult päris mitmes foorumis ja nagu oleks üldiselt aktsepteeritav.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Okt 18, 2009 08:52 
Eemal
Moderator
Kasutaja avatar

Pildid: 8
Kaks kuud on piisavalt pikk aeg soovimatuse / jne ülesnäitamise vastu.
See oleks ka paras aeg kui need teemad ahiivi/prügikasti kaoksid...
Mõtetu oleks otsida midagi akvaristikaga seostuvat üle 2 kuu vanustest teemadest kui teemaalgataja pole näidanud sellekohast initsiatiivi.
Iseasi on muidugi foorumivälised kokkulepped aga seal peaks ka abiks olema teema/postituse salvestamine.

Üles
 Profiil Isiklik album  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Okt 18, 2009 08:55 
säärane asjade areng on positiivne. loodan, et IvoOnu poolt öeldu leiab ka praktikas rakendamist. aitäh!

Parimat,
Matten

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Okt 19, 2009 09:59 
Eemal
Akvarist
Kasutaja avatar

Pildid: 2
Palju häid mõtteid.
Silver kirjutas:
KUi Äriteema teha, siis pange ikka tehingu liigi tähis ette - M: O: ÄA:

Rein kirjutas:
Äriteemadega on nii et teemaalgataja saab ise muuta pealkirja (a'la Müüdud, Palun teema lukustada jms.).

Kui siis teeks näiteks nii, aitaks luua selgust äriteemades:
* Äriteemadele pannakse ette liigitähis (nagu soovitas silver) M, O, ÄÄ, SS
* Teemaalgataja muudab tehingu sooritamisel teema pealkirja, lisades sinna lõpu 'müüdud', 'ära antud', 'suletud' kommentaari mis selgelt väljendaks, et tema teema on lõpuni käsitletud.
NB! just pealkirjas mitte tehes uut postitust vältimaks teema upitust.
* Teemad kustuksid ajaloo hämarustest x kuud peale viimast postitust teemas. (see oleks hea, sest nagu silvergi ütles, risustab see palju lihtotsingut. Alles võiks jääda kleepsudega püsikuulutused.
Küsitlusele, millal kustutada, oleks ise kõige parema meelega vastanud '2 nädalat', aga ka 1 kuu sobib.

Üles
 Profiil Isiklik album  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Okt 19, 2009 10:03 
Eemal
Administraator
Kasutaja avatar

et siis asjaosaline ütleb ka sõna sekka:

nagu Ivo mainis, siis on sätitud kogu ärifoorumile automaatkustutus teatud päevade järel. MINU arvates võiksid need tähtajad olla oluliselt väiksemad. aga kuna kambaga sai kunagi nii otsustatud, siis nii ka jäi. põhimõtteliselt võib kõikidele asjadele panna 30 päeva tähtaega ja peale seda - adios. müügile võib muidugi jätta 100 päeva. praegusel säästuajal on suht raske midagi maha müüa.

Jõudu,

P.S. kui aga mõnel teemalisel pitsitab king kuskilt mujalt, näiteks tahab saada ise moderaatoriks, siis saatke avaldus. vihjetega ei jõua kaugele...

edit: käisin, vaatasin, jätsin alles... on kari teemasid, mis nagu oleksid saanud lahenduse, aga keegi seda selgelt välja ei ütle. seega: inimesed, pange siis kirja postituse pealkirja ka see kui teie soov on ammendunud.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Okt 19, 2009 10:15 
Eemal
Akvarist
Kasutaja avatar

Ega erilist vahet ei ole tegelikult kas 30 päeva või 100 päeva. Kui 1 nädala jooksul oma teemat ei upita, siis võib suht kindel olla, et see on omadega jõudnud juba 2-3 leheküljele kust seda enam väga üles ei leita...

Ehk siis 100 päevaga jääksid minu arvates teemad ainult otsinugut segama ja risustama.

Ka mina panin hääletusel kustutamise ajaks 1 kuu, kuigi eelistaks võibolla isegi 2 nädalat...

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Okt 19, 2009 11:03 
Eemal
Moderator
Kasutaja avatar

Pildid: 8
Silver kirjutas:
KUi Äriteema teha, siis pange ikka tehingu liigi tähis ette - M: O: ÄA:

Sellel küll mõtet ei näe -teemad ju eraldi alafoorumeis.

Üles
 Profiil Isiklik album  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Okt 19, 2009 11:07 
Eemal
Akvarist
Kasutaja avatar

Juhiksin siin teemaalgataja matteni tähelepanu ka sellele - selleks, et asi paremini sujuks ja lõpetetud teemad lukku läheks, soovitaks muuta lõppenud müügi/jagamise/jne teemade pealkirjad vastavaks. Ehk lisada lõppu "lukku", "müüdud" jne...
Siis ei pea moded kõiki teemasid läbi lugema, et selgusele jõuda, milline teema on läbi ja milline veel aktiivne... (ehk siis sama jutt mis ka eespool läbi käinud ;))

Siin üks sinu just lõppenud teema, mis lõppes aga pealkiri ei anna seda teavet edasi ;)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Okt 19, 2009 11:15 
Eemal
Akvarist

See oleks loogiline küll muuta pealkirja lukku,müüdud jne. Siis ei peaks edasi lugema ja asi selge. Kirjutada teemasse lukku võrdub see samaga mis up .Milleks seda vaja??

240l, JBL e900+JBLcp500. Hemichromis lifalili, Aeguidens rivulatus, Julidochromis marlieri, Julidochromis brundi,Thorichthys meekid, Pelvicachromis pulcher, Ancistrus.Sae. Magedat ja soolast vett kokku 3000l.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Okt 19, 2009 12:22 
Eemal
Administraator
Kasutaja avatar

Pildid: 6
Olen nüüd natuke jälginud seda arutelu, mis algas sisuliselt põhjendamatu moderaatori väljavahetamise sooviga(kahtlen, et see parendamise suunas mõju avaldaks, kui uus mode olemas) ja lõppedes lausa uue Ärifoorumi tegemisega(samas, kui kõik vastavad alafoorumid on juba olemas), kuhu tuleks siis teemade algusesse kirjutada vastavale tehingule viitav tähekombinatsioon(samuti ei saa aru, kuidas see teemade kustutamist või sulgemist kiirendaks/parendaks).

Sõbrad ma väga kahtlen, kui praegu ei suuda teemaalgatajad teema ammendumist väljendada pealkirja muutmisega, siis mis sunnib teda kirjutama pealkirja vastava tähekombinatsiooni. Lõppkokkuvõttes on üks pudru ja kapsad, kust tõesti enam keegi midagi ei leia.

Minu põhimõte on selles - Kui tahad midagi saada, tuleks ise ka midagi vastu anda. Lahti seletatuna, tuleks ikkagi teemaalgatajal enesel ammendumisest märku anda pealkirjas ja asi klaar.

Teemade säilitamise kohapealt oleksin poolt, kui hoitaks teemasi alles kuni kaks kuud. Kindlasti tekib selliseid olukordi, kus on teatud asjade kohta infot vaja - kust saadud, milline nägi välja, jne. Seda kõike saaks ju asjaosaliste käest küsida, kui teema otsides silma hakkab.

Üles
 Profiil Isiklik album  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Okt 19, 2009 01:36 
Sa kallutad mu esialgse teema ideed, Pets. teema sai alustatud seetõttu, et keegi ei suvatsenud Äri foorumites korrapäraselt teemasid lukustada, mis ühtlasi muutis foorumis orienteerumise raskemaks. seega ei olnud teema algatamisel soov ühtegi moderaatorit välja vahetada, kui pigem soov süsteem tõhusamalt tööle saada. ma loodan, et läbi foorumirahva diskussioonide me soovitud tulemuseni ka jõuame.
aatomik ka see on võimalus, ent siiani olen aru saanud, et teema lõpetamisel teema upitamine aitab ka moderaatoritel hiljem oma tööd kergemini teostada. kui olen asjast valesti aru saanud siis kasutan edaspidi pealkirja teema lõpetamise märkimist.

Parimat,
Matten

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Okt 19, 2009 02:26 
Eemal
Akvarist
Kasutaja avatar

Pildid: 2
Matten kirjutas:
... ka see on võimalus, ent siiani olen aru saanud, et teema lõpetamisel teema upitamine aitab ka moderaatoritel hiljem oma tööd kergemini teostada. kui olen asjast valesti aru saanud siis kasutan edaspidi pealkirja teema lõpetamise märkimist.
Parimat,
Matten

Just.
Üks ilgem tüütus, kui loed teemat müüa või ära anda seda ja toda. Kui alla oled kerinud selgub et mõttettu oli seda teemat avada kuna müüdud või ära antud... praegune praktika on äärmiselt tüütu, kui lõppu kirja pannakse et müüdud jms.

Upitamise eesmärk ikka pigem kui tahad ettepoole tõsta ja tähelepanu uuesti asjale juhtida, kui tehing veel tehtud ei ole.
See kui pealkiri tehingu sooritamise korral sobilikult muudetud, oleks nii lugejatele aus kui moderaatorile lihtsam... seda võiks praktiserida siis ei upitu sooritatud tehingu kuulutus etteotsa. Lukustamise vajadus jääb samuti ära - moderaatoril lihtsam ja teistel lugejatel ka.

Tsiteeri:
et keegi ei suvatsenud Äri foorumites korrapäraselt teemasid lukustada, mis ühtlasi muutis foorumis orienteerumise raskemaks

Kõik kus väljendatud soovi teema lukustamiseks või selgelt öeldud, et tehing sooritatud olid ju lukustatud suhteliselt kiiresti. See pigem ikka teema algatajast kinni senise praktika tõttu, mitte aga moderaatorite sooritusest.

Üles
 Profiil Isiklik album  

PostitusPostitatud: Esmaspäev Okt 19, 2009 06:54 
Eemal
Administraator
Kasutaja avatar

Matten kirjutas:
Soovitan otsida Äri teemadele uus moderaator, kes sealsel elul silma peal hoiaks. Teisel juhul kasutagu keegi teistest moderaatoritest oma moderaatori staatust ja pangu sooritatud tehinguga teemad lukku.

Matten

Ei kalluta ma midagi, vähemalt niikaua, kui loen sinu avapostitust.

Eelnevate postitajate jutule kinnituseks, kuna see foorumi osa on kõige aktiivsem, siis otsustatigi, et kõik olemasolevad moderaatotorid tegelevad ülalnimetatud alafoorumitega. See tähendab, kui keegi näeb, mida muuta, sulgeda, kustutada, siis seda ka teeb. Ma ei näe küll siin mingit katastroofilist tegematajätmist. Ilmselt asi hetkeemotsioonis.

Üles
 Profiil Isiklik album  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Okt 19, 2009 07:29 
Eemal
Akvarist
Kasutaja avatar

Mina paneksin omaltpoolt kõigile Ärifoorumi kasutajaile südamele,et kui on teema ammendunud,palun muutke pealkiri ära,pole ju raske nt ÄA asemel kirjutada Ära Antud,kui oled kaubast lahti saanud jne :!:
Mode on kah inimene ja ei jõua koguaeg kõike postitusi läbi lugeda,et kuskilt teemast leida postitus-"võib teema lukustada..." vms...
Paljudes foorumites on igas alamfoorumis kleeps nimega "loe seda,enne kui postitad",äkki meilgi selline asi teha,kus reeglid-kodukord kirjas :roll:
Muidu sõna ei võtaks sel teemal,kui modetöö tuttav poleks

Üles
 Profiil Isiklik album  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 28, 2009 09:24 
Eemal
Moderator
Kasutaja avatar

Paistab enamusele sobivat nii et ilmselt võiks küll.

Üles
 Profiil Isiklik album  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 31 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Hüppa:  
POWERED_BY
et 3.0.10