foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik

Külasta merevee foorumit
Tänane kuupäev Kolmapäev Apr 21, 2021 04:50

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Tee uus teema Vasta teemale  [ 31 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3  Järgmine

Kui pikk peaks olema aeg ärifoorumites teemade aegumiseks
1 kuu 35%  35%  [ 27 ]
2 kuud 35%  35%  [ 27 ]
3 kuud 17%  17%  [ 13 ]
6 kuud 8%  8%  [ 6 ]
1 aasta 1%  1%  [ 1 ]
Vanu teemasid ei peaks kustutama 5%  5%  [ 4 ]
Hääli kokku : 78
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Reede Okt 16, 2009 09:28 
Soovitan otsida Äri teemadele uus moderaator, kes sealsel elul silma peal hoiaks. Teisel juhul kasutagu keegi teistest moderaatoritest oma moderaatori staatust ja pangu sooritatud tehinguga teemad lukku.

Parimat,
Matten

Viimati muutis Matten, Pühapäev Okt 18, 2009 11:41, muudetud 2 korda kokku.

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Okt 16, 2009 09:35 
Eemal
Akvarist
Kasutaja avatar

Pildid: 6
Võiks olla küll jah,kuna külastan foorumit päris mitukümmend korda päeva jooksul,siis teemasid,mida lukustada on küllaga

Üles
 Profiil Isiklik album  

PostitusPostitatud: Reede Okt 16, 2009 10:00 
Eemal
Akvarist
Kasutaja avatar

Pildid: 2
Matten kirjutas:
Soovitan otsida Äri teemadele uus moderaator, kes sealsel elul silma peal hoiaks. Teisel juhul kasutagu keegi teistest moderaatoritest oma moderaatori staatust ja pangu sooritatud tehinguga teemad lukku.

Parimat,
Matten

Aga miks neid nii hoolega lukustama peaks? Kui sa oma kola maha müüdud saad ja paned selle sinna kirja, siis peaks ju lugejatel piisavalt taipu olema et enam sel teemal ei tasu ühenduda. Lukustamine on pigem moderaatori jõumehhanism selleks et vältida mõne teema läbustumist. kui kaup müüdud ja see on seal kirjas siis ju suht mõttetu nagu kõikke hoolega lukustada, lisaväärtust sellega minu arust suurt ei loo.

Veel parem oleks kui kauba müümise korral mitte ei lisataks lõppu uut postitust ja sellega see müüdud teema etteotsa ei tõuseks, vaid muudetaks esimest müügikuulutust ja sinna läheks kirja suurte punaste tähtedega müüdud, võimalik on ka kasutajal muuta pealkirja, lisades sinna komment lõppu, et müüdud. nii välistaks ka neid lõputuid müüdud, teema lukku mõttetuid teema upitusi lugemata postituste etteotsa.

Üles
 Profiil Isiklik album  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Okt 16, 2009 10:22 
Eemal
Akvarist
Kasutaja avatar

Aga tavaliselt ei kirjutata seda sinna ja siis lappad ikka läbi neid teemasid ja avastad,et tegelikult juba müüdud...
Ja müügiteemades peaks kah nii panema,et kui pole nt 2ndlat aktiivne olnud teema,siis kustub...muidu siin kaevatakse mine tea kui vanasid asju üles,mis tegelt juba müüdud

Üles
 Profiil Isiklik album  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Okt 16, 2009 10:39 
chris, ideaalis võiks lukustatud postitus minna ka teemade loetelu lõppu ehk et aktiivsed kuulutused oleks eespool. siiani on aga lukustamise meetodit kasutatud ja kui see nii on siis võiks sellega ka tegeleda.

Matten

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Okt 16, 2009 10:44 
Eemal
Moderator
Kasutaja avatar

Mulle tundub, et tehtud tehingu kulutus võiks saada kustutatud. Milleks neid ikka koguda ?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Okt 16, 2009 10:48 
Eemal
Akvarist
Kasutaja avatar

Felch kirjutas:
Mulle tundub, et tehtud tehingu kulutus võiks saada kustutatud. Milleks neid ikka koguda ?

Mis iganes...aga momendil näha,et need paar,kes määratud tegema(usaldatud) ei jõua seda(mitte laiskusest pole juttu) ja seoses sellega võiks tõesti olla äriteemades mõned moded rohkem,kes silma peal hoiaksid... :wink:

Üles
 Profiil Isiklik album  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Okt 16, 2009 10:59 
minu arust on Felch ettepanek igati asjalik. äri teemades võiks tehtud tehingud minna ajaloo prügikasti.

M.

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Okt 16, 2009 11:24 
Eemal
Moderator
Kasutaja avatar

Tehniliselt on hetkel nii, et iga moderaator saab oma "võimu näidata" igas teemas. Loomulikult ei tee ta seda seal, kus ta nimi ülevaatajana kirjas pole. Aga kui sellist teguviisi siiski peetakse aktsepteeritavaks, võiks ju iga foorumisse juhtuv mode ajuti teemasid lukustada või kustutada.
Ma olen tegelikult paaril korral selle (minu meelest elementaarse reeegli) vastu eksinud ja mõned jahumise teemad kinni pannud aga...seni vedas, õnneks pole bänni saanud.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Okt 17, 2009 11:45 
Eemal
Moderator
Kasutaja avatar

Äriteemadega on nii et teemaalgataja saab ise muuta pealkirja (a'la Müüdud, Palun teema lukustada jms.). Kes on soovinud et tema teema lukustatakse selle teema ka lukku on pandud ning seda päris kiiresti. Teemaalgataja on teema omanik, kui ta pole just patustanud mingite kokkulepitud reeglite vastu siis see on tema öelda millal teema lukku pannakse, kui üldse. On ju teemasid kus keegi pakub pidevalt mingit teenust. Lisaks on vahel hea äriteemas ka peale müüki midagi lisada - kas lihtsalt öelda aitäh meeldiva asjaajamise eest või anda märku et teise osapoolega on tekkinud tõrkeid, küsida ostetud asja kohta midagi vms. Mulle on igatahes tulnud vahel nurinat et äriteemad on liiga kiiresti lukku pandud. Vanad mitteaktiivsed teemad minu teada mingi aja pärast kustutatakse automaatselt, Ivo ilmselt oskab öelda kuidas selle kustutamisega täpselt lood on.
Lisaks sai millalgi just äriteemade osas kokku lepitud et seal hoiavad lisaks sealsetele moderaatoritele ka teised moded pilgu peal, minu meelest on see nii ka toimunud. Nii et vähemalt minu meelest pole küll põhjust seal midagi radikaalselt reformima hakata.

Üles
 Profiil Isiklik album  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Okt 17, 2009 12:01 
Eemal
Akvarist
Kasutaja avatar

Jagan laias laastus Reinu seisukohta va. selles küsimuses, kus ta väidab, et lõim on lõime algataja oma.
Teema ehk lõim on teema algataja oma, kuni see tema ajukäärudes püsib.
Pärast foorumisse kirjapanekut muutuvad need mõtted ühiskonna omandiks ja üldisteks hüvedeks.
Pärast avaldamist on mõtted ja lõim ning informatsioon ühiskondlik üldine hüve ning võrdselt igaühe oma.
See siis eelkõige mitteäriliste lõimede kohta.

Ärilõimede kohta seda, et nende algne eesmärk on tehingu poolte kokkuviimine.
Kui see tehtud, siis pole seal pikas perspektiivis midagi säilitada.
Kui siis ainult lühiajaliselt, et kui diiliga midagi tuksi läheb, siis oleks võimalik kuskilt järgi vaadata.
Igal juhul lõimede lukustamine ja liigvarane kustutamine on jama - ka peale tehingut võib pooltel olla midagi lõime lisada.
Liiga agarad moded on ka minu ÄA: lõimesid liigavara sulgenud...
Õigem oleks nõuda, et lõime algataja teeb tehingu sõlmimisel vastava märke pealkirja ja esimesse postitusse.

Ja veel...
Kui Äriteema teha, siis pange ikka tehingu liigi tähis ette - M: O: ÄA:
Kui lõim asub vastavas foorumis, siis on küll võimalik ilusti aru saada, mis teema eesmärk on.
Aga kui kasutada otsingut, siis ilma tähiseta pealkirjad tulevad segameni informatiivsete teemadega ja nii on mõttetut
klikkimist ropult palju - otsides kasulikku informatsiooni, saab äriteemast aimu alles peale teemasse sisse vaatamist.
Kui aga pealkiri sisaldaks tähist M:, siis ei hakkaks sinna üldse sisse vaatamagi, kui mingit infot otsiks.

Viimati muutis Silver, Esmaspäev Okt 19, 2009 10:23, muudetud 2 korda kokku.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Okt 17, 2009 12:12 
ma saan aru, et püsivad teemad jäävad, ent ei suuda mõista Ost-Müük-Ära anda-Soovin saada teemade eksisteerimise vajalikkust. pooldan siinkohal radikaalsemat lähenemist ja leian, et teemad võiksid kustutamisele minna pärast "case is solved" tähistuse saamist.

M.

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Okt 17, 2009 12:14 
Eemal
Akvarist
Kasutaja avatar

Matten kirjutas:
ma saan aru, et püsivad teemad jäävad, ent ei suuda mõista Ost-Müük-Ära anda-Soovin saada teemade eksisteerimise vajalikkust. pooldan siinkohal radikaalsemat lähenemist ja leian, et teemad võiksid kustutamisele minna pärast "case is solved" tähistuse saamist.

M.

Kaks nädalat võiks lõim ikka peale viimast postitust säilida. Igaks juhuks.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Okt 17, 2009 05:04 
Eemal
Moderator
Kasutaja avatar

No nii mina olen nüüd 1 nendest moderaatoritest, kes peaks seal silma peal hoidma, tunnistan ausalt, et pole päris pikalt saanud siin käia ja oma kohustusi täita, aga kui siis täna kõik need kohustused üle käisin, siis tõsi oli 7-8 teemat mille ma lukustasin, artikli tegia soovil, midagi hirmsat saasta nüüd seal küll pole ja Reinu seisukoht on asjalik, muud ma enda õigustuseks ei oskagi õelda :(

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Okt 17, 2009 05:31 
ma ei mõista kedagi hukka. liiatigi et moderaatori töö on vabatahtlik ning tasustamata, ent leian et süsteem võiks toimida tõhusamalt. süsteemi tõhusama toimimise poole pürgimisel võiks minuarust võtta kasutamisele kas siis teemade täieliku kustutamise või siis nende liikumise teemaloendi lõppu pärast lukustamist. see tagaks aktiivsete teemade parema süstemaatilise jaotuse.
praegu praktikas kasutusel olev :arrow: ehk siis teema tõstmine võiks seejärel leida laiema üldsuse(foorumirahva) hukkamõistu. kogu tekstis pean silmas vaid Äri teemades toimuvat.

Matten

Üles

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 31 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid