foorum.akvarist.ee
https://foorum.akvarist.ee:443/

pildid postitustes kipuvad aja jooksul kaduma minema.
https://foorum.akvarist.ee:443/viewtopic.php?f=11&t=18325
1. leht 1-st

Autor:  chris [ Neljapäev Okt 15, 2009 08:00 ]
Teema pealkiri:  pildid postitustes kipuvad aja jooksul kaduma minema.

Tere õhtust
üks problemaatika millele võiksime proovida leida süstemaatilisema ja lihtsama lahenduse.

Piltide lisamisel forumi postitustestesse kasutatakse sageli mingi teise serveri teenuseid piltide üles upitamiseks.Postituses siis lisatakse pilt viitena mingist teisest serverist või pildipangast. Olenevalt kohast või teenusest aga pildid kipuvad kaduma ja nii jääb postitustesse alles vaid ruut olematule pildi viitele.

Näiteks Karli nano teema esimene postitus on üsnagi suure hävingu osaliseks saanud kuna delfi serveris neid pilte enam ei eksisteeri. neid ruudukesi olematutele piltidele leiab üsna sageli vanematest postitustest. Sellega hävib teatud osa postitust illustreerivast materjalist.

Kas annaks leida siinsest serverist võimalusi piltide lisamiseks. Ilmselt iga kasutaja 12 pildist koosnev isiklik album ei oma piisavat ressurssi selleks.
Või panna kleepsuna juhiseid milliseid pildipanga teenuseid võiks kasutada piltide lisamisel, ja kuidas pilte lisada, ja mis juhtub kui teenusepakkuja pildipangas see pilt kustutatakse. Flickr või nagi ilmselt oleks pädevad lahendused, kuid ka seal inimsed armastavad vanu asju kustutada, kui aga kustutatakse oma kasutatava teenuse pakkuja juures oma albumist pilt millele siin viidatud on siis hävib ka pilt siit postitustest.

Parim lahendus oleks kui leiaks siit serverist sellise ressursi mida postituste juures saaks kasutada piltide lisamiseks.

Autor:  Pets [ Reede Okt 16, 2009 11:11 ]
Teema pealkiri: 

Kui siinsest ressursist jääb vajaka, siis pakun oma serveriruumi Netpointis. Ise seal suurt midagi ei hoia, aga piltide jaoks peaks ruumi jaguma(5GB). Hetkel ei ole pikas plaanis teenuse kasutamist katkestada. Niiet pildid ei kao.
Olemasolevad pildid postitustes laeks lihtsalt ringi ja korrigeeriks aadressi
Samuti annab see võimaluse pildi suurust ka kontrolli all hoida, sest paraku venitavad suured pildid teema üsna laiaks ja lugemiseks ebamugavaks.

Autor:  Pets [ Esmaspäev Okt 19, 2009 12:00 ]
Teema pealkiri: 

Tahaksin veel lisada, et ilmselt kui keegi sooviks oma autoriõigusi kaitsta, on kindlasti võimalik pildile vastav tekstijupike külge pookida.

Autor:  chris [ Esmaspäev Okt 19, 2009 12:17 ]
Teema pealkiri: 

Ega sa, Pets, ei tea mingit head upload scripti, mis tulemusena teeks pildi sobilikku mõõtu, salvestaks pildi mingisse serveri kataloogi ja annaks kasutajale viite aadressi pildile, mida saab siis otse 'IMG' tagi vahele panna ?

Autor:  Pets [ Esmaspäev Okt 19, 2009 12:25 ]
Teema pealkiri: 

Kahjuks olen selle koha pealt nõrk. Kindlasti keegi kaaskondsetest teab lahendust!?

Autor:  Silver [ Esmaspäev Okt 19, 2009 02:08 ]
Teema pealkiri: 

chris kirjutas:
Ega sa, Pets, ei tea mingit head upload scripti, mis tulemusena teeks pildi sobilikku mõõtu, salvestaks pildi mingisse serveri kataloogi ja annaks kasutajale viite aadressi pildile, mida saab siis otse 'IMG' tagi vahele panna ?


www.upload.ee on hea lahendus ajutistes küsimustes.
Aga kui Sa pidasid silmas mingit enda arvutis asuvat üleslaadimise automatiseerimise programmi,
mis võimaldaks ise ka ise soovitud sihtserveri määrata, siis ... kui keegi teab, antagu julgesti mullegi teada.

Tsiteeri:
KKK: Kuidas ma saan mugavalt võimaldada oma lehe kasutajatele upload.ee kasutamist?

Lisades oma lehe lähtekoodi järgneva html koodi:
Kood:
<iframe id="uploadframe" name="uploadframe" frameborder="0" scrolling="auto" src="http://www.upload.ee/?page=uploadsimple" width="500" height="210" style="background:transparent;" allowtransparency="true"></iframe>


Selle koodijupiga saaks selle kohe igas postituse tegemise aknas kasutajatele kättesaadavaks teha.

Autor:  chris [ Esmaspäev Okt 19, 2009 02:34 ]
Teema pealkiri: 

Silver kirjutas:
Aga kui Sa pidasid silmas mingit enda arvutis asuvat üleslaadimise automatiseerimise programmi...


Pidasin tegelikult silmas seda, et siinse foorumi postituste tarvis võiks olla siin samas serveris (akvarist.ee) mingi sarnane lahendus piltide upitamiseks ja postitustesse lisamiseks... siis ehk ka pildid püsiks nende postituste juures ja loodetavasti ei häviks aja möödudes.

Autor:  Pets [ Esmaspäev Okt 19, 2009 08:15 ]
Teema pealkiri: 

chris kirjutas:
Ega sa, Pets, ei tea mingit head upload scripti, mis tulemusena teeks pildi sobilikku mõõtu, salvestaks pildi mingisse serveri kataloogi ja annaks kasutajale viite aadressi pildile, mida saab siis otse 'IMG' tagi vahele panna ?Päris roheline siiski ka ei ole :wink: ja netist uurides on võimalik selliseid skripte leida küllalt. Olen paari juba katsetanud. Niiet selle taha asi pidama ei jääks. Teine asi on see skript siia foorumisse integreerida. Lihtsam oleks vist uploadimis vormi link foorumisse kuskile üles panna.

Autor:  tommike [ Esmaspäev Okt 19, 2009 08:40 ]
Teema pealkiri: 

Soolase vee poolel on asi tehtud -äkki tasuks nõu ja abi sealt küsida?

Autor:  Pets [ Esmaspäev Okt 19, 2009 09:58 ]
Teema pealkiri: 

Selleks peavad adminnid head tahet näitama, st adminnipaneelis vastavad seaded lubama. Loomulikult, kui ressurssi jätkub.

1. leht 1-st Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/