foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik

Külasta merevee foorumit
Tänane kuupäev Esmaspäev Apr 19, 2021 10:28

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Tee uus teema Vasta teemale  [ 64 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Aug 23, 2009 10:40 
Eemal
Guru
Kasutaja avatar

Pildid: 1
Incikas kirjutas:
Maria kirjutas:
keegi võiks jututoa javaversioonile kunstlikku hingamist teha, pääseks OT-test ja saaks niisama mula ajada. mirciga on endiselt ligipääsetav (zone.ircworld.org serveris #akvarist kanalil).

käisin just seal vaatamas-tühjus.... :(
aga idee hea,ise kasutan nt Ice Chat´i

tühjus on jah, mõni aasta tagasi oli liiklus tihedam. eks see mängib ka rolli, et mircivõõrale inimesele on ligipääs raske. aga esialgu piisab kasvõi kellaja kokkuleppimisest, kui rahvast tekib, eks siis läheb ka elu käima.

Üles
 Profiil Isiklik album  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Aug 24, 2009 08:56 
Eemal
Moderator
Kasutaja avatar

Pildid: 6
Lugesin ja lugesin kuid ega hästi aru saanud mida teemaalgataja soovib. Seda paika siin võib ka käsitleda kui klubi - on koht kus inimesed suhtlevad, aeg-ajalt käiakse väiksemate seltskondadega koos jms.
Kui rääkida mingi juriidilise organisatsiooni moodustamisest siis sellel on mõte vaid siis kui on möödapääsmatu vajadus hallata ühiseid rahalisi või või mitterahalisi varasid ja/või esineda mingis rollis mis on lubatud vaid juriidilisele isikule. Siin on juba üks organisatsioon - MTÜ Eesti Akvaristide Ühing, see organisatsioon on selle foorumi omanik ning selle liikmed on minu arusaamist mööda foorumi admin staatuses kodanikud - v.a. Indrek kes sai adminiks hiljem ning on ühtlasi ainus admin kes on Tallinnast, teised on Tartust (mitte segi ajada moderaatoritega, kes on foorumis märksa piiratumate võimalustega). Ma ei tea mis mõtted olid asutajaliikmetel selle organisatsiooni loomisel, kuid oletan et tegu oli märksa lennukamate ideedega kui see mis praeguseks on realiseerunud - aeg-ajalt tehakse maksuametile aruandeid ning kord aastas makstakse foorumi veebiserveri ülalhoiu eest zone.ee-le. Võimalik muidugi et toimub muugi tegevus ja ma pole lihtsalt kursis, kuid mulle tundub et enamus asutajaliikmeid on tänaseks hõivatud muude tegemistega.
Tõenäoliselt tavamõistes suurim klubiline tegevus on akvaristide kokkutulek mis on toimunud nüüdseks kahel aastal, selle korraldamiseks pole aga kasutatud mingit katusorganisatsiooni - asja on vedanud akvarist Allar kes on ühtlasi üritust oma taskust finantseerinud, teda on toetanud väike initsiatiivgrupp.
Nii et tõesti, selleks et omavahel kokku saada pole vaja teha mingit eraldi organisatsiooni, soetada klubiruume jne. Olen aeg-ajalt suhelnud Aquatic Gardener Association-i eestvedajatega, neil enamasti klubid toimivad sel moel et kord kuus saadakse kellegi juures kokku ja veedetakse mõnusalt aega. See eeldab aga pisemat klubi, meie foorum on taolise ühtse klubilise tegevuse jaoks suurevõitu - kellel meist on kodus nii palju ruumi et kogu siinset seltskonda vastu võtta? Sestap ongi mõistlik väiksemate gruppidena aeg-ajalt kodanikualgatuse korras kokku saada. Tõenäoliselt kui keegi kes tunneb sedasorti aktiivsusest puudust, foorumis küllakutse esitab siis tekib ka huvilisi.

Üles
 Profiil Isiklik album  

Teema pealkiri: Klubi värk.
PostitusPostitatud: Esmaspäev Aug 24, 2009 08:29 
Eemal
Akvarist
Kasutaja avatar

Rein kirjutas:
Lugesin ja lugesin kuid ega hästi aru saanud mida teemaalgataja soovib. Seda paika siin võib ka käsitleda kui klubi - on koht kus inimesed suhtlevad, aeg-ajalt käiakse väiksemate seltskondadega koos jms.

Seletan siis lahti kui minu teema tõstatamine ikka veel probleeme tekitab.
Kuna olen siinmail ikkagi uus inimene siis tahtsin teada saada milliseid suhtlusvorme meil on ja esitasin retoorilise küsimuse klubi kohta ja vastuseid hakkaski tulema. :wink:
Ega mina pole see ütleja,et mingit MTÜd vaja on kui rahvas ei taha,kui midagi vaja on,tuleb see nagunii.
Oma käesoleva vastusega pean teema lõpetatuks või kui kellelgi on mingeid ideid MTÜ osas,võib julgesti minu poole pöörduda ja võime sellest ka rääkida.Aga edaspidist"põdemist"ei pea ma momendil enam otstarbekaks. :?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Aug 24, 2009 11:42 
Eemal
Guru
Kasutaja avatar

nii, jututoa javaversiooniga peaks nüüd olema sedasi, et siit: http://www.ircworld.org/chat-ee/ saab sisse logida, trükkides kanali "ircworld" asemele "akvarist" (ilma jutumärkideta, mõistagi). nime ja parooli valib igaüks endale sobiva.

Üles
 Profiil Isiklik album  

Teema pealkiri: Jutukas
PostitusPostitatud: Teisipäev Aug 25, 2009 09:24 
Eemal
Akvarist
Kasutaja avatar

Ei tea,mul küll ei tööta;ütleb pole registreeritud nickname. :roll:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Suhtlemisest
PostitusPostitatud: Teisipäev Aug 25, 2009 04:44 
Eemal
Akvarist
Kasutaja avatar

Felch kirjutas:
Ma oletaks, et asi pole sugugi nii hull kui Silveri maalitud pildis. Pigem tahetakse Sulle vihjata, et klubi liikemete leidmisega saab olema raskusi. Aga võib-olla ma vaatan asju liialt oma seisukohast, kes teab. Eks tee proovi.
Punased teod huvitaksid mind küll. Kunagi kooli ajal olid mul säärased kuid edasi tuli tükk tühja maad...ja neid tigusid ei ole mitte.
CO2 reaktoritest ei tea ma kahjuks ikkagi midagi ja klubiinimene ka ei ole. Mis teha...

PS. Oma akva korda saamiseks pole ju ilmtingimata vaja klubi asutada...või on?

Noh,tegelikult on ju Silveril üsna suures osas ka õigus ja foorumi suhtumine hakkab kah lõpuks siit välja tulema...

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re: Suhtlemisest
PostitusPostitatud: Teisipäev Aug 25, 2009 05:16 
Eemal
Akvarist

undu kirjutas:
Noh,tegelikult on ju Silveril üsna suures osas ka õigus ja foorumi suhtumine hakkab kah lõpuks siit välja tulema...

Mina julgeks vastu vaielda. Kui foorumiga liitusin, pea aasta tagasi, ei jõudnud ära imestada, kuivõrd tolerantne ja sõbralik on siin toimetav seltskond. Päris siiralt kohe imestasin ja imetlesin. Ka näiliselt rumalatele küsimustele vastati kenasti ja suunavalt kedagi maha tegemata. Lugedes ka mitmeid aastaid varasemaid postitusi. "Poriga loopimine", kohati liialt isiklikul tasandil kellegi suunas, algas miskil põhjusel kusagil kevade paiku. Teap, kas "masu" teinud osa inimesi tigedamaks või mis. Enne, kui asuda rünnakule, tasuks 10 korda sisse hingata, rahulikult järgi mõelda ning võitlemise ja sõdimise asemel rahulikult oma nägemus või arvamus kirja panna. Iga ühel on oma arvamus ja õigus selleks. Kui ei ole sellega nõus, siis esitada lihtsalt oma nägemus või arvamus, tegemata maha teise oma ja ongi rahu majas.
Et siis, jätame rünnakud sinna paika ja läheme sõbralikult edasi meie ühise ilusa ja vahva hobiga, nagu akvaristika. On ju! :)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re: Suhtlemisest
PostitusPostitatud: Teisipäev Aug 25, 2009 05:22 
Eemal
Akvarist
Kasutaja avatar

lyy kirjutas:
undu kirjutas:

Mina julgeks vastu vaielda. Kui foorumiga liitusin, pea aasta tagasi, ei jõudnud ära imestada, kuivõrd tolerantne ja sõbralik on siin toimetav seltskond. Päris siiralt kohe imestasin ja imetlesin. Ka näiliselt rumalatele küsimustele vastati kenasti ja suunavalt kedagi maha tegemata. Lugedes ka mitmeid aastaid varasemaid postitusi. "Poriga loopimine", kohati liialt isiklikul tasandil kellegi suunas, algas miskil põhjusel kusagil kevade paiku. Teap, kas "masu" teinud osa inimesi tigedamaks või mis. Enne, kui asuda rünnakule, tasuks 10 korda sisse hingata, rahulikult järgi mõelda ning võitlemise ja sõdimise asemel rahulikult oma nägemus või arvamus kirja panna. Iga ühel on oma arvamus ja õigus selleks. Kui ei ole sellega nõus, siis esitada lihtsalt oma nägemus või arvamus, tegemata maha teise oma ja ongi rahu majas.
Et siis, jätame rünnakud sinna paika ja läheme sõbralikult edasi meie ühise ilusa ja vahva hobiga, nagu akvaristika. On ju! :)

Jah lyy,ma olen sinuga nõus aga sa paraku ei vaidle mulle vastu,vaid pigem täiendad mind.
Kui keegi minust aru ei saa,pole see minu vaid maailma probleem kuna indiviid on paraku kiirem muutustele painduma kui maailm ja tegelikult ei saa olla kõigi tahtmiste ja kapriiside järgi,tuleb olla lihtsalt MINA ISE. :wink:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Aug 25, 2009 09:25 
Eemal
Akvarist
Kasutaja avatar

Üleskutse

Kõik lapsed jutukasse,kaua me Mariaga oleme seal kahekesta :!: :!: :!:

Üles
 Profiil Isiklik album  

Teema pealkiri: Jutukas?
PostitusPostitatud: Teisipäev Aug 25, 2009 09:45 
Eemal
Akvarist
Kasutaja avatar

Mulle öeldakse,et undu is not registered nickname.Nii,et mind sinna sisse ei lasta,ju IQ ei vasta õigele tasemele. :roll: :wink:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Aug 25, 2009 09:48 
Eemal
Guru
Kasutaja avatar

undu, näitab, et oled sisse logitud

Üles
 Profiil Isiklik album  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Aug 25, 2009 09:52 
Eemal
Akvarist
Kasutaja avatar

Undu,aga miks ei tiri omale IceChat-i ja selle läbi ei tule?

Üles
 Profiil Isiklik album  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Aug 26, 2009 09:11 
Eemal
Akvarist
Kasutaja avatar

Mis siin niisama passite,lähme "paneme klubi" parem jutukas 8) :!: :wink:

Üles
 Profiil Isiklik album  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Aug 26, 2009 10:04 
Eemal
Akvarist
Kasutaja avatar

Tundub,et kirjaoskajaid siin suht vähe(ja suhtlusalteid inimesi)

Üles
 Profiil Isiklik album  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Aug 27, 2009 12:44 
Eemal
Akvarist
Kasutaja avatar

mina olen seda kirjutamist õppinud igatähes natuke :D

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 64 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Hüppa:  
POWERED_BY
et 3.0.10