foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik

Külasta merevee foorumit
Tänane kuupäev Esmaspäev Apr 19, 2021 02:03

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Tee uus teema Vasta teemale  [ 64 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Klubi värk.
PostitusPostitatud: Pühapäev Aug 23, 2009 09:39 
Eemal
Akvarist
Kasutaja avatar

Huhh,kas te lugesite kuskilt mingist sõnumist välja,et see peaks olema"ametlik"(ametlikus võib olla üsna tinglik ja suhteline) st.MTÜ kõigist sellest tulenevate tagajärgedega? :roll:

Viimati muutis undu, Pühapäev Aug 23, 2009 09:41, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Aug 23, 2009 09:41 
Eemal
Akvarist

Aga me suhtleme p2ris vabalt ja vahetult. :?
Selleks et suhelda, ei pea asutama liikmemaksuga mittetulundusyhingut, millest tekkib ka aruandekohustus jm raamatupidamislikud jamad.
Vaheta midagi, osta midagi, vaata pildialbumeid jm.
Kui tahad midagi v2ga, v2ga korraldada, v6iks teha kokkusaamise, millele eelneks (v6i j2rgneks) seisma v6i ylej22va akvakraami pakkumine ja mingi 6petusveerandtund.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Aug 23, 2009 09:42 
Eemal
Moderator
Kasutaja avatar

Ma paneks ka oma tähtsusetu arvamuse teiste sekka...
Tõepoolest, keegi ei keela asutada klubi või ükspuha millist organisatsiooni aga....milleks seda vaja on? Kui tekib soov koos käia, saab ju hakkama ka ilma paberimäärimiseta. Nagu siin juba öeldi, lepime kokku ja saame kokku. Või läheme kusagile loodusesse nagu Rein ja Co. tegid. Kogu lugu!
Vabandan, mulle on klubi mõiste vist liiga uus ja võõras...

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Klubi värk
PostitusPostitatud: Pühapäev Aug 23, 2009 09:43 
Eemal
Akvarist
Kasutaja avatar

Vallo kirjutas:
Aga me suhtleme p2ris vabalt ja vahetult. :?
Selleks et suhelda, ei pea asutama liikmemaksuga mittetulundusyhingut, millest tekkib ka aruandekohustus jm raamatupidamislikud jamad.
Vaheta midagi, osta midagi, vaata pildialbumeid jm.
Kui tahad midagi v2ga, v2ga korraldada, v6iks teha kokkusaamise, millele eelneks (v6i j2rgneks) seisma v6i ylej22va akvakraami pakkumine ja mingi 6petusveerandtund.

Jah,nõus aga ma ei saa aru,millest rahvas nüüd nii väga keema läks? :lol:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Klubi värk?
PostitusPostitatud: Pühapäev Aug 23, 2009 09:44 
Eemal
Akvarist
Kasutaja avatar

Probleemi,kui sellist ju tegelikult polegi. :)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Aug 23, 2009 10:00 
Eemal
Akvarist
Kasutaja avatar

poolkuu kirjutas:
Piirkondlikud harivad kokkusaamised oleks teretulnud. Ilmselt saaks neid siiski teha a´la Looduse Omnibuss. Ehk siis minnakse väikese seltskonnaga kellegi juurde akvat vaatama ja ühtlasi lahendatakse kogenud akvaristide juhtimisel üks selle konkreetse akvaariumi probleem.
Näiteks:
mul oleks ilmselt vaja CO reaktorit akvasse. Ise olen keemia ja tehnika vallas lootuseltult rumal, küsinud olen siit-sealt, foorumi otsast lõpuni läbi lugenud, aga ise ei julge asja kokku panna.
Erinevates akvades mured erinevad. Arvan, et sellised harivad üritused oleks teretulnud.

Minu juures näidiskokkusaamise tegemiseks oleks niisiis vaja: Heixerilt jubinaid (mida ta mõni aeg tagasi oli nõus rentima) ja seda tarka inimest, kes ütleks mulle, mida ma veel pean ostma. Ning seda inimest, kes aitaks agregaadid üles panna. Olen nõus enda juures esimese näitliku koosviibimise korraldama. Korraga mahub minu juurde max.8 inimest.

KUI asi peaks õnnestuma, siis võiks ju edasi fantaseerida.
Näiteks sellised akvaariumite probleemide lahendamised võtta videosse....
Teha eraldi alamrubriik, kus potensiaalsed kokkusaamisehuvilised suhtleksid. Varia all oli mõni aeg tagasi teemaks ühe lombi juurde pisilaste tuvastamisretkele minek. Miks mitte sarnasel moel katsetada.

Isiklikult mina toetaksin seda ettevõtmist ja tuleksin sinna vaatlejaks,kuna ei taipa CO reaktoritest suurt midagi. :roll: :)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re: Klubi värk?
PostitusPostitatud: Pühapäev Aug 23, 2009 10:01 
Eemal
Akvarist
Kasutaja avatar

undu kirjutas:
Aga miks ollakse niiväga vahetu suhtluse vastu?
undu kirjutas:

Kas sa siis ei tea, et siin foorumis ei tohi isiklikku initsiatiivi üldse üles näidata?
Kui näitad, oled kohe "rahvavaenlane nr. 1", saad julmalt vastu pead ja küüned lüüakse näkku kinni.
Sest teatavasti uuenduslikud ja meinstriim mõttemallide välised ideed hakkavad rahvale ja valitsevale klikile vastu.
Rahva vastasseis on tulenev tavaliselt sellest, et ei viitsita/suudeta kaasa mõelda ja asju oma
mättast veidi kaugemalt/laiemalt vaadata ning iga uus tundub esimese raksuga liiga ebakindel.

Valitseva kiliki vastasseis tuleneb aga hirmust autoriteedi ja monopolse arvamusliidri positsiiooni ja oreooli kaotamise ees.
See on tegelikult igal pool nii...
Siin lisandub aga veel see aspekt, et kõike seda, mis oma enda arvamusega ei
ühldu ja seega ka igasugu kriitikat (personaliseeritud ja üldist), võetakse isikliku rünnakuna.

Ja sellest on jube kahju. :cry:
Suund on progressilt stagnatsioonile ja sealt edasi degenereerumisele.

Viimati muutis Silver, Pühapäev Aug 23, 2009 10:03, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Pühapäev Aug 23, 2009 10:02 
Eemal
Akvarist
Kasutaja avatar

Pildid: 6
Silver kirjutas:
undu kirjutas:
undu kirjutas:

Kas sa siis ei tea, et siin foorumis ei tohi isiklikku initsiatiivi üldse üles näidata?
Kui näitad, oled kohe "rahvavaenlane nr. 1", saad julmalt vastu pead ja küüned lüüakse näkku kinni.
Sest teatavasti uuenduslikud ja meinstriim mõttemallide välised ideed hakkavad rahvale ja valitsevale klikile vastu.
Rahva vastasseis on tulenev tavaliselt sellest, et ei viitsita/suudeta kaasa mõelda ja asju oma
mättast veidi kaugemalt/laiemalt vaadata ning iga uus tundub esimese raksuga liiga ebakindel.

Valitseva kiliki vastasseis tuleneb aga hirmust autoriteedi ja monopolse arvamusliidri positsiiooni ja oreooli kaotamise ees.
ühldu ja seega ka igasugu kriitikat (personaliseeritud ja üldist), võetakse isikliku rünnakuna.

Kle Silver,ää aja mäemöga :lol: :lol: :lol:

Sry OT

Üles
 Profiil Isiklik album  

PostitusPostitatud: Pühapäev Aug 23, 2009 10:05 
Eemal
Akvarist
Kasutaja avatar

Silver kirjutas:
undu kirjutas:
undu kirjutas:

Oh,kullakesed,sellega mind ei hirmuta,kuna probleeme on igal pool kus on inimesi,elu näitab,et kui probleeme pole,tuleb neid luua,et saaks siis neid jälle lahendada ja nende lahendamisega silma paista.Ja selge on see,kui sellist ametlikult registreeritud MTÜd ka tegelikult vaja on,tuleb see nii kuinii,ei saa seda ülalt peale suruda ega takistada.Kõik paneb paika aeg. :)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Aug 23, 2009 10:11 
Eemal
Akvarist
Kasutaja avatar

Kui Sa oled ettevõtlik, soovitan ma Sul hoopis juriidilise kehana SA ehk sihtasutus asutada.
Korraldad klubilist tegevust selle kaudu nö eestvedamise/taganttõukamise meetodil.
Samas pole liikmetega jahmerdamisel ja üldkoosolekute kvooruminõude täitmise ning muidu piduritega mingit probleemi.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Aug 23, 2009 10:18 
Eemal
Guru
Kasutaja avatar

Pildid: 1
keegi võiks jututoa javaversioonile kunstlikku hingamist teha, pääseks OT-test ja saaks niisama mula ajada. mirciga on endiselt ligipääsetav (zone.ircworld.org serveris #akvarist kanalil).

Üles
 Profiil Isiklik album  

Teema pealkiri: Klubi värk
PostitusPostitatud: Pühapäev Aug 23, 2009 10:18 
Eemal
Akvarist
Kasutaja avatar

Rahu,ainult rahu.Arvestan muidugi kõigi ettepanekute ja soovitustega aga nagu ma juba ennist mainisin,pean enne enda akva korda saama.Alustasin vahepeal nullist kuna tõrjusin punaseid tigusid,korjan nüüd uusi veetaimi üleilma kokku.Punased teod osutusid mul igaveseks nuhtluseks,kuna sõid kõigi veetaimede lehed auguliseks.
Aga paraku olen juba selline hull,et suudan teha ainult ühte asja korralikult ja põhjalikult.Kel vaja,minu mobla number juba on. :wink:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Aug 23, 2009 10:26 
Eemal
Moderator
Kasutaja avatar

Ma oletaks, et asi pole sugugi nii hull kui Silveri maalitud pildis. Pigem tahetakse Sulle vihjata, et klubi liikemete leidmisega saab olema raskusi. Aga võib-olla ma vaatan asju liialt oma seisukohast, kes teab. Eks tee proovi.
Punased teod huvitaksid mind küll. Kunagi kooli ajal olid mul säärased kuid edasi tuli tükk tühja maad...ja neid tigusid ei ole mitte.
CO2 reaktoritest ei tea ma kahjuks ikkagi midagi ja klubiinimene ka ei ole. Mis teha...

PS. Oma akva korda saamiseks pole ju ilmtingimata vaja klubi asutada...või on?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Aug 23, 2009 10:31 
Eemal
Akvarist
Kasutaja avatar

Pildid: 6
Maria kirjutas:
keegi võiks jututoa javaversioonile kunstlikku hingamist teha, pääseks OT-test ja saaks niisama mula ajada. mirciga on endiselt ligipääsetav (zone.ircworld.org serveris #akvarist kanalil).

käisin just seal vaatamas-tühjus.... :(
aga idee hea,ise kasutan nt Ice Chat´i

Üles
 Profiil Isiklik album  

Teema pealkiri: Punased teod
PostitusPostitatud: Pühapäev Aug 23, 2009 10:35 
Eemal
Akvarist
Kasutaja avatar

Felch kirjutas:
Ma oletaks, et asi pole sugugi nii hull kui Silveri maalitud pildis. Pigem tahetakse Sulle vihjata, et klubi liikemete leidmisega saab olema raskusi. Aga võib-olla ma vaatan asju liialt oma seisukohast, kes teab. Eks tee proovi.
Punased teod huvitaksid mind küll. Kunagi kooli ajal olid mul säärased kuid edasi tuli tükk tühja maad...ja neid tigusid ei ole mitte.
CO2 reaktoritest ei tea ma kahjuks ikkagi midagi ja klubiinimene ka ei ole. Mis teha...

PS. Oma akva korda saamiseks pole ju ilmtingimata vaja klubi asutada...või on?

Noh,ma tegelikult ei tahtnud väga suuri paralleele oma akva ja klubi vahele tõmmata,vabandust kui nii välja kukkus aga nii polnud see mõeldud.
MIs punastesse tigudesse puutub siis tean kohta kust neid saab;nad paljunevad metsikult =võin neid tuua,kuna mul endal neid praktiliselt polegi enam.Piisab ainult kahest,või isegi....ühest teost. :)

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 64 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Hüppa:  
POWERED_BY
et 3.0.10