foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik

Külasta merevee foorumit
Tänane kuupäev Esmaspäev Apr 19, 2021 03:59

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Tee uus teema Vasta teemale  [ 10 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Telefoni numbrid!
PostitusPostitatud: Kolmapäev Nov 26, 2008 09:29 
Eemal
Akvarist

Kui on midagi müüa või ära anda siis võiks kohe lisada ka oma telefoni numbri.Väga tülikas on mingit tehingut teha ja venib väga pikale mõne inimesega tehingu tegemine.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Nov 26, 2008 09:37 
Eemal
Moderator
Kasutaja avatar

Pildid: 8
Isikuandmete avaldamine ( sealhulgas ka tel.nr) on isiku oma vaba tahe.
Samuti ma ei usu ,et äridega akvaristikas just kiirabi mängitakse ja alati on sul võimalus ju PS kaudu täpsemaid kontaktandmeid küsida vajaduse korral.

Üles
 Profiil Isiklik album  

Teema pealkiri: Re: Telefoni numbrid!
PostitusPostitatud: Kolmapäev Nov 26, 2008 10:34 
Eemal
Moderator
Kasutaja avatar

Pildid: 6
Ingo kirjutas:
Kui on midagi müüa või ära anda siis võiks kohe lisada ka oma telefoni numbri.Väga tülikas on mingit tehingut teha ja venib väga pikale mõne inimesega tehingu tegemine.

Telefoninumbri, aadressi jms. avaldamine avalikus veebis on üsna lühinägelik - see on nagu tuubist välja pigistatud hambapasta mida enam tuubi tagasi ei topi. Kes teab mis elu toob, kui lähed kellegagi tülli, leiad mingi pealetükkiva austaja vms. siis võidakse neid andmeid kurjasti ära kasutada. Veebi korra topitud andmed säilivad veel paganama kaua - vt ntx foorumieelsest ajast http://web.archive.org/web/200310050558 ... arium.html Uudistest on läbi käinud "suitsuanduri paigaldajad" jms., see annab sedasorti tegelastele ka lisakaardid kätte - hea lihtne ju ette helistada nagu mingi asjapulk ja hiljem siis tulusat koduvisiiti korraldada.

Üles
 Profiil Isiklik album  

Teema pealkiri: ja jahh
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 12, 2009 02:08 
Eemal
Akvarist

ei soovita ka omi andmeid na usinasti näidata-tean omast kogemusest mis avaldus mõni päev tagasi-nimelt tel nr .on aastaid salastatud ja inimene kes helistas väitis,et sai selle 1188!!??kui ise helistasin siis minu nr.tegelikult ei leitud.ja suitsuandurite paigaldajad-selle ostad poest ja paned teibi ja või trelli ja kruviga ise lakke-sain -mina naisterahvaski need paika.omadele tuttavatele öelge ka ,et nr .pole avalikusele-väldite probleeme.ausalt!! :!:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mär 13, 2009 12:02 
Eemal
Akvarist

Mina olen oma isiklike kontaktide jagamisega avalikus veebis äärmiselt ettevaatlik alati olnud, aga sain sellegipoolest hiljuti tagasilöögi. Üks portaal (nime ei avalda, kes teab, see teab), jagas (võimalik, et tasu eest)oma andmebaasist e-aadresse (mille märkimine oli kohustuslik) ühele teisele firmale edasi, millele tulemusena saabus hulka spämme ja häirisid vägagi. Aga spämmid on vaid üks "tagasihoidlikumaid" "tüütuid" rünnakuid.

Sestap on ääretult korrektne ja vajalik oma andmeid avaldada ainult PS'is, mitte otse müügi-ostu-vahetuse, või mis iganes teema juurdes.
See "suitsuandurite paigalduse" jutt oli väga asjakohane, kuna analoogseid sissetungimis on väga mitmeid ette tulnud. Kujuta endale ette näiteks sellist asja. Keegi X tüüp helistab siit foorumist leitud numbri peale ja teab, mida soovid osta-müüa-vahetada, või on ukse taga ja ütleb et te soovisite saada akva taimi. Teete ukse lahti, öeldakse näiteks lisaks, et tegelikult kontrollime ka suitsuanduredi või mis iganes. Ühesõnaga - kui avaldad oma kontakti otse oma soovi kuulutuse juures, on võimalik "pahuril" Sind nö salakavalalt rünnata.

Miks on PS suhtlustasandis loodud? Üks pointidest - et saaksid oma potensiaalse ostu-müügi-vahetuse vms asjas turvaliselt edasi asju ajada kartmata "suitsuanduri tüüpi" uks taga.

Turvalist suhtlemist!

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mär 13, 2009 12:12 
Eemal
Akvarist
Kasutaja avatar

Isiklikust kogemusest tean öelda vaid seda, et valige kus, kellele ja kuidas te oma telefoni numbreid avaldate. Tööst sõltuvalt on näiteks minu telef. number avalik ja sellele numbrile tulevaid kõnesid ma peale kella 18:00 vastu ei võta.
Teine asi on PS-iga vahetatavad aadressid, telef numbrid, pangakonto numbrid (kui midagi ostetakse - müüakse)
Soovitan TUNGIVALT olla VÄGA ETTEVAATLIK oma isiklike kontaktide jagamisel.

3 Guraamit, 1 ants,2.10.07,4 pärlskalaari 14.10. 07 15.10.07 ants Tinna,08.07.08 Hoplosternum thoracatum Algus 29. 07. 07. 250L AZOO CF-1200,CO2; 4x 30w 21. 09. 08 500L +õhupump13.10.08 http://filmipaevad.ee/2011/

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mai 09, 2009 11:50 
Eemal
Akvarist
Kasutaja avatar

Seoses telefoninumbritega...

kunagi vanas teemas andsin oma tel.nr. kuid nüüd helistavad mingid foorumlased, kes tahavad taimi, kuigi UUTES teemades ma pole enam numbrit andnud.

Kuna vana teema on lukus, ei saa seda enam muuta ja numbrit maha võtta.
Kas ei saaks neid lukus teemasid ära kustutada?!

Nõme on, kui ma pole aasta aega numbrit jaganud ja ühed kaevavad vanadest teemadest inffi. Ja siis mõtle, mis taimi mu käest telefonis tahetakse :lol: ...

Äkki oleks mingi lahendus mu probleemile? Või äkki ka mitte?
Äkki tuleks kindla mode poole oma murega pööörduda, kes teema eemaldaks?

M.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mai 09, 2009 12:43 
Eemal
Guru
Kasutaja avatar

Pildid: 1
sa peaksid saama enda postitust muuta ja seega telefoninumbri sealt maha võtta. ja kui ei saa, siis saada mulle link, kustutan kas teema või siis telefoninumbri või siis pöördud juba konkreetse alafoorumi moderaatori poole. moderaatori nime leiad alafoorumi nimetuse alt avalehel.

Üles
 Profiil Isiklik album  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 10, 2009 02:27 
Eemal
Moderator
Kasutaja avatar

Lugesin sinu murest ja kustutasin numbri ära.
Edu.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 11, 2009 10:19 
Eemal
Akvarist
Kasutaja avatar

Suur aitäh!

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri