foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 5 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: PÄRM!!!
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 22, 2010 06:44 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mai 10, 2006 09:22
Postitusi: 119
Asukoht: Tartu
Lugesin just mõnda aega tagasi, et kellelgi siin oli pärm akvasse läinud, nüüd juhtus minul sama:O

Ärkasin hommikul ja kui akvaariumisse tule põlema panin oli vesi uskumatult hägune ja ma ehmatasin ära. Mõtlesin, et äkki on see uuest filtrist, mis ostsin(aquael biofilter), aga ma ju pesin ta enne ära. Siis märkasin, et akva kõrval oli pudel pärmiga ümber läinud, kuigi pudel oli samal tasapinnal, võtsin kohe vooliku akvast välja ja alustasin veevahetusega. Vahetasin umbes 15 liitrit 53st. Õhtuks oli vesi puhas ja korras..enamvähem.

Täna hommikul ärkasin ja sain veel suurema ehmatuse osaliseks - nüüd oli vesi täiesti läbipaistmatu, akva seinad mingit imelikku plöga täis ja ainuke asi, mida näha oli, oli tigu, kes klaasil oli. Kõik kalad olid pinnal ning ka teod mööda akva äärt ülesse läinud. Umbes kolm kala oli ka surnud.

Alustasin uuesti veevahetusega, seekord võtsin PEAAEGU kogu vee akvast ära ja taimed, kalad ka. Taimed, kalad on nüüd panges, akva uue veega töötab praegu niisama. Põhjakruusa ma ei pesnud, sest tolles postituses, mida lugesin, vahetati vaid pool vett ja asi sai korda.

Aga mida mina nüüd teen, tundub, et see seen paljuneb seal ja ma ei kujuta ettegi, kuidas oma akvaariumi korda saada. Kas võib olla, et peaaegu täielikust veevahetusest piisas, et akva korda saada? Uue filtri panin ka tööle, aga muidu puhastasin selle täielikult ära. Kuna ma kalad sisse võin panna?

_________________
54l Juwel akvaarium
koos kõige armsaga
*Hea meel, et akvaarium sai soetatud :)
http://www.pica.ee/album/9109


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 22, 2010 10:47 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mai 10, 2006 09:22
Postitusi: 119
Asukoht: Tartu
Nii..nüüd vaatasin akvaariumi, see on jälle täiesti hägune ja läbipaistmatu..äkki on hoopis filtris asi? Kuigi ma puhastasin selle ära.

_________________
54l Juwel akvaarium
koos kõige armsaga
*Hea meel, et akvaarium sai soetatud :)
http://www.pica.ee/album/9109


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 22, 2010 11:02 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Karta on, et pead akva täielikult puhastama (pinnas jne). Filtri puhtust saaks testida eraldi ämbris - kas vesi läheb sogaseks. Kalu enne vee täielikku selginemist akvasse panna ei saa.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 10, 2011 07:00 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Sept 13, 2011 10:01
Postitusi: 35
Asukoht: Tln, Mustamäe
Leitsin küll vana teema aga mure on päevakorrane!

Et siis esmalt suri kogu kavatäis elanikke "mannaterasse" mida ei osanud õigeaekselt märgata ja ravida.
Nädala algul pesin akva ja kõik muu kaasneva korralikult ära ja käivitasin uuesti.
Lisasin filtrisse sütt, et tekitada paremat filtreerimist ning isetehtud pärmi Co2 systeemi.
Ära jäi küll see vahe pudel.
Kuna ei pidanud seda vajalikuks sest, et olin enne ilma hakkama saanud ja toimis!
AGA mure nüüd selles, et õhtal, magama minnes kõik toimis ja co'd kontrollis "meditsiiniline tilgasysteem" . Kui hommikuks oli siiski pärm sattunud akvasse ja kõik oli valge ja hägune.
Pärmipudel oli ülimalt aktiivne ja kummis!
Vaat, et pauku ei teinud :)
Tänaseks olen vahetanud 3x 60l vett ja ikka on nähe nn tossu vees ringlemas!?!?!

Mida peaksin tegema?

Kui olein eelnevalt vee vahetanud siis oli kristallne ja selge, mõneaja vältel hakkab hägustuma :(

HELP :(


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Nov 18, 2011 11:31 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Sept 13, 2011 10:01
Postitusi: 35
Asukoht: Tln, Mustamäe
Tänaseks on siis vahetatud ca 35-6X 60L vett ja läbipaistvus on kristallne.
Käisin ka Kalakeses Katriniga konsulteerimas, et mida ja kuidas peaks tegema jne.
Loetud sai ka palju vastava sisulist kirjandust, milles selgus siiski tõsiasi, te pärmi sattumisel vette. Ei aitagi midagi muud kui see välja pesta!
Kuna tegemist on nii peene seenelisega siis ei ole see lihtne tegevus. teda jagub ikka kõikjale. Ka peenikestesse pragudesse, rääkimata pumbast ja vee filtrist.
Et siis kui nii juhtub siis on ainus asi:
Kaladele ja muudele elanikele " Evakuvatsioon"
Pesta taimed ja kogu sisustus ja korduvalt.
Käivitada kava ning teha kuni eduka lõpuni ca 80% ulatuses veevahetust.
Kuiniks on vee värvus muutunud ja testid paigas.
:)


Üles
 [ 5 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver