foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 58 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 11, 2005 04:09 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Aug 08, 2004 11:02
Postitusi: 92
Asukoht: Tallinn
Kadrioru Akvaariumistuudio mehed teevad ise taustasid. Mingist poorsest plastist lõigatud-liimitud ja epovärviga kaetud. Tulemus on igatahes ilus. soovitan sinna vaatama minna, ehk saab vajaliku suurusega tausta tellida või vähemalt head nõu värvi ja tehnoloogia osas.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 12, 2005 12:00 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Nov 01, 2004 12:46
Postitusi: 121
Asukoht: Harjumaa
läheb küll teemast välja, kuid siiski... Käisin Ida-Keskuse Zoomaailmas, et osta kiletausta, tumedat 50x80 cm. Täpselt nii ütlesingi ja müüa küsis "tsigvo ?" ja jäi ootama, et ma riiulilt näitaks, mis ma tahan... Keerasin ringi ja kõndisin minema. Järgmine päev Ülemiste keskuses mingis akvaariumi poes küsisin sama küsimuse, vahiti veel juhmima näoga ja küsiti "kjas sjee on puhastusvahend?" ........no nii, lahkusin.
Edasi Lasnamäe turule, seal üks pood, kust kunagi ostsin oma poolkroom kala. Sama küsimus ja täpselt sama reaktsioon, kui eelmisteski kohtades. Andsin alla ja näitasin näpuga, mida ma tahan :evil:
Ida-Keskuses katsetasin nii huvi pärast ühel korral veel selliste asjadega nagu üldine karedus ja pH ribatester. Puhtast õelusest juba, muide.
Vat selline on elu ja loo moraal selles, et võib-olla müüa sellepärast siukest umbluud ajabki, et ta lihtsalt ei saa aru sinu küsimusest. Targem on siit järgi küsida :D


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 12, 2005 02:02 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mai 18, 2005 04:04
Postitusi: 328
Asukoht: Tartu
Aga ülejäänud akvaristkapoed? :roll:

_________________
:/


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 12, 2005 02:20 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Nov 01, 2004 12:46
Postitusi: 121
Asukoht: Harjumaa
rohkem ei jaksanud läbi sõita, bensiin kallis ja närvid ka :wink:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 12, 2005 05:09 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mai 18, 2005 04:04
Postitusi: 328
Asukoht: Tartu
No vähemalt Lauteri tn soovitan käia:)

PS: kütuse säästmiseks võib kasutada ka kondimootorit-

_________________
:/


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Okt 13, 2005 08:30 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Nov 01, 2004 12:46
Postitusi: 121
Asukoht: Harjumaa
Kui sul endal on ükskord kolme-aastane põnn näpu otsas, siis tahaks ma tõesti näha kuidas kondimootori toel käid läbi Lasna, Ülemiste ja Lauteri :lol: Aga Lauteri oli kahjuks kinni, pühapäevane päev oli, kuigi sinna ma suundusin peale Ülemistet.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Okt 13, 2005 07:08 
Akvarist
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Okt 24, 2004 05:10
Postitusi: 93
Asukoht: Tallinn
väike vihje jalavaeva vähendamiseks: Kalakese poes (Rocca keskuses) nägin eelmine pühapäev müügil tumesinist ja musta kiletausta. võimalik, et oli ka teisi värvitoone, ei tea, sest need ei pakkunud mulle huvi.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mai 26, 2006 08:59 
Akvarist

Liitunud: Reede Mär 12, 2004 02:06
Postitusi: 377
Pildid: 4
Asukoht: Tartu
Keegi ehk oma meisterdatud taustast mõned pildid teinud? oleks tore vaadata made in estonia stuffi. Kuna komistasin keldris penoplasti tüki otsa sisi hakkasin isegi tausta tegema nö juhuslikult tuli ette. Sai siis välja lõigatud, sõrmedega hõõrudes kuju antud ja 1 kiht nö betoonigi peale lödistatud (Rohkem kahjuks korraga pole võimalik teha) Aga küsimus tekkis sellest, et kas keegi on proovinud ühes tükis asja akvasse panna? Niigi väike akva ja mina proovin ihatahes tema ühes tükis sisse panna....Ühe nurga keerasin piba veel ära...nagu küljelaasi katab kah osaliselt. aga tegin veidi väiksema kui akva pikkus on ja peaks raadiuse mõttes sisse keerama küll, kuna sai üks pool nö järjest õhemaks viidud ;) Nüüd taagntjärele hakaksin juba kahtlema kas ja kuidas asi sobib kuna akva niigi väike ja kasutasin veel 100st ehk 10cm paksu penot :? Kogu jama võtab enda alla 25-30L ma arvan. Kas on otstarbekas asi silikooniga kinnitada või võib ta olla vastu neid üleval ääres olevaid klaasiribasid ja alt kruusaga vastu seina lükatult? Kui vajalik on nö niiskusetõke? kas laguneb ära katmata betooni korral? Kui kehvasti mõjuvad veele suured raudnaelad? :D
Edit: ja kas võib viimasele vedelale tsemendi kihile ka liiva peale puistata? või jääb ta liiga matt ja võtab vetikad külge? ja kas se kõige tavalisem roheline vetikas teeb üldse halba kui ta näiteks tagaseina osaliselt katab? mul on ta praegu ühel kännul ilu pärast eemaldamata jäänud.....aasta pole ma kändu pesnud ja 40% ulatuses kaetud madala rohelise vetikaga ;)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mai 27, 2006 09:51 
Akvarist

Liitunud: Reede Mär 12, 2004 02:06
Postitusi: 377
Pildid: 4
Asukoht: Tartu
Esimese korraga tuli siis selline:
Pilt
olen teada kahel päeval nokitsenud ja 3 kihti betooni tal juba seljas....ei tea mis oleks kõige optimaalsem kogus? kaua ennem mujal vees leotada kui päris akvasse panna?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 28, 2006 12:16 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 10, 2004 05:41
Postitusi: 506
Pildid: 0
Asukoht: Ilmandu
jeff01 kirjutas:
olen teada kahel päeval nokitsenud ja 3 kihti betooni tal juba seljas....ei tea mis oleks kõige optimaalsem kogus? kaua ennem mujal vees leotada kui päris akvasse panna?


optimaalsem kogus oleks selline, et ta ära ka upuks. samas on liiga öhukesel kihil ebameeldiv omadus penoplasti pealt ära pudeneda.
lase korralikult ära kivistuda ja pikemalt leotada oleks kindlasti mötet, sest tsementi sa ju ilmselt millegagi katta ei plaani.

välja näeb vinge, kuigi meenutab natuke kohalikku savipotitööstuse käsitööd. :)

Tsiteeri:
ja kas võib viimasele vedelale tsemendi kihile ka liiva peale puistata? või jääb ta liiga matt ja võtab vetikad külge?


kindlasti vöib. tulemus jääb siis ka vastavalt rohkem liivakivi meenutama. samuti annab see ehk looduslähedasemad värvitoonid.
vetikas kasvab ka klaasi peal, vaevalt et sinu taust sellest puutumata jääks.

indrek


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Juun 08, 2006 10:32 
Akvarist

Liitunud: Reede Mär 12, 2004 02:06
Postitusi: 377
Pildid: 4
Asukoht: Tartu
Eile sai se jura siis jõuga akvasse pressitud kuna oli igas suunas mõõtes nii mõnedki sentimeetrid juurde võtnud (Välja saamisega tulevad ikka suured probleemid) 120neses akvas vast 70L vett nüüd :lol: pole hullu kui ei meeldi teen uue ja õhema aga esialgu kärab küll....kaladele väga meeldib...filter ja soojenduspulk on seal taga siis...ülevalt paremalt august lööb filter vee ja mullid välja ja tegelikult imeb suuremast koopast vee sisse aga njh vesi saab sinna küll igast ilmakaarest taha nii et seda auku sinna koopasse poleks küll vaja olnud.
Pilt


Üles
 Teema pealkiri: tagataust
PostitusPostitatud: Reede Juun 09, 2006 11:19 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Mär 01, 2006 07:06
Postitusi: 95
Asukoht: Tallinn
paistab väga asjalik
keep up the good work \:D/ =D> .
Mart


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juun 09, 2006 12:09 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Okt 04, 2005 09:23
Postitusi: 42
Asukoht: mustla
Väga lahe :lol:

_________________
160 soolane, 200 mage ja 50mage


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juun 09, 2006 05:07 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 04, 2005 11:51
Postitusi: 791
Asukoht: Tallinn Mustamäe
omapärane =D>


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 24, 2006 11:08 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Aug 15, 2005 03:46
Postitusi: 10
Asukoht: Tallinn
Loen siit, et penoplast tuleb katta tsemendiga, mul on aga kodus ehitusest üle krohvimissegu ja knauf perfix (kipsplaadi seina liimimise segu, iseensest läheb kõvaks nagu kivi ja vees hiljem ei lahustu). Kas neid võib kasutada tasuta katmisel?


Üles
 [ 58 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver