foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 21 postitust ]  1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Reede Sept 09, 2011 04:24 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Sept 06, 2011 10:08
Postitusi: 73
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Poes öeldi ,et kindasti mitte panna ehituse kruusa,kuna kellegi oli seal asi untsu läinud sellega ja ikka oli kõik ümber teinud. Siit aga loen ,et paljudel ehitus kruus ikka. Kas on mingi märkimisväärne vahe siis neil ? Et miks see õige loomapoe kruus siis parem on ?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Sept 09, 2011 04:30 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Pole siin peale mitmekordse hinnavahe vahet midagi. Mul 900-ses ehituskruus ja kõik normis. Lihtsalt pesta tuleb hoolikamalt ja mina lasin kergelt keema ka südame rahustuseks. Ehk võib-olla on kivikestel teravamad servad ja igale kalale ei sobi. Corrykad näiteks.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Sept 09, 2011 05:42 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
Mina julgen küll vastu vaielda, et vahe on olemas ja ma ei vaidle mitte seetõttu, et mul ühe loomapoega pistmist on, vaid seetõttu, et ma iga päev haigete kaladega tegelen. Ehituspoe kruus (see peeneteraline eriti, mida armastatakse taimeakvaariumitesse põhjakatteks panna) on purustatud ja läbi pestud kivim, mis on üsna teravate servadega. Kõik, kellel selline ollus põhjas on ja kes juhtuvad pidama mõnd Corydorase liiki, vaadake kuidas selle kala vuntsidega lood on. Kas äkki ei ole need erineva pikkusega või sootuks "ära kulunud" - teravaservaline kruus põhjustab põhjast toitu otsivatel kaladel suuümbruses mikrovigastusi, kuhu sattunud bakteritest-seentest võib omakorda edasi areneda päris korralik infektsioon. Häda polegi ainult Corydorastega vaid ka kõigi teiste kaladega, kes toitu põhja tuhnima lähevad. Corydorased paraku troonivad sedasorti haigestumiste kurva statistika tipus.

Teine ja üldse mitte vähemoluline aspekt ehitusliiva kasutamise juures on asjaolu, et seda ei viitsita enne akvaariumissepanekut kuumtöödelda, vaid piirdutakse ainult läbipesuga. See liiv aga ei ole mõeldud akvaariumisse panekuks ja sisaldab suuremal või vähemal määral meie kohalikust keskkonnast pärit mikroorganisme, mille sattumise tagajärjed troopilistes tingimustes (+25-30C veetemperatuur) on ettearvamatud.

See, et keegi on sellist põhjakattematerjali oma akvaariumis kasutanud ja midagi ei ole juhtunud, ei tähenda seda, et mitte kellegagi mitte kunagi ei juhtu. Umbes sama hea oleks väita, et proovisin vene ruletti mängida, jäin ellu ja soovitan teistele ka.

Kui just on soov raha säästa, siis sõeluge vajaminev hulk kruusa ise kuskilt rannast, kus lained on teravad nurgad ümaraks lihvinud ja keetke see korralikult läbi.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Sept 09, 2011 07:33 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Maria kirjutas:
Ehituspoe kruus (see peeneteraline eriti, mida armastatakse taimeakvaariumitesse põhjakatteks panna) on purustatud ja läbi pestud kivim, mis on üsna teravate servadega.

No see väide küll ei kannata kriitikat. Võimalik et ehituspoes müüakse ka kruusa mis on saadud kivimite purustamisel, selline loomulikult pole akvaariumisse panekuks sobiv. Tõenäoliselt ajab aga Maria ehituspoe kruusa (kuivliiva) segamini graniitkillustikuga. Ehituspoe kruusast suurem osa on Silikaadist pärit, loeme nüüd tootja infot:
Sõelutud kuivliiv on valmistatud Männiku karjääri liivast kuivatamise ja sõelumise teel.

Soovitame kasutada : fraktsioon 0,0 - 0.8 mm liivapritsides, mörtides, täitematerjalidena;
fraktsioon 0,63 - 2,0 mm liivapritsides, mörtides, filtriliivaks, toalilledele, kassiliivakasti, akvaariumidesse;
fraktsioon 2,0 - 6,0 mm betoonisegudes, jalgtee katteks, talvel teepuisteks, filtriliivaks, toalilledele, akvaariumidesse;


Võin kinnitada et tootja ei valeta, olen ise käinud Männiku karjääris vaatamas kuidas seda liiva saadakse. See liiv on igati sobiv akvaariumi panekuks, kas seda läbi peaks keetma või mitte on iseasi (ise pole seda küll kordagi keetnud ega praadinud, kui aus olla siis pole iga kord isegi pesta viitsinud -tegelikult tasuks küll keeta või küpsetada). Vaevalt küll rannast võetud kruus selles suhtes ohutum on, pigem vastupidi, "elu" on rannast võetud kruusal kindlasti rohkem sees. Kui see on mererannast siis tõenäoliselt ka mageveeakvasse mittesobivaid sooli lisaks. Tuleb muidugi arvestada et minu jutt kehtib Silikaadi kuivliiva kohta, võimalik et kuivliiva nime all müüakse kuskil tõesti ka teiste tootjate liiva/kruusa mis ei sobi akvasse.

_________________
http://akvarist.eu


Viimati muutis Rein, Reede Sept 09, 2011 10:04, muudetud 4 korda kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Sept 09, 2011 07:38 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Sept 06, 2011 10:08
Postitusi: 73
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
segadusse ajav on see kõik :D samas kui see kuivliiv ikkagi sobib ja korrlikult ära pesta polegi äkki väga hullu....aga kas see kuivliiv on tunduvalt teravam kui loomapoe kruus ? Ja mis värvi see kuivliiv üldse on tavaliselt ?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Sept 09, 2011 07:39 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
TriinL kirjutas:
segadusse ajav on see kõik :D samas kui see kuivliiv ikkagi sobib ja korrlikult ära pesta polegi äkki väga hullu....aga kas see kuivliiv on tunduvalt teravam kui loomapoe kruus ?
Silikaadi oma kindlasti mitte.
TriinL kirjutas:
Ja mis värvi see kuivliiv üldse on tavaliselt ?
Helepruunikas, nii nagu suvalise järve kaldal liivarannas.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Sept 09, 2011 07:43 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Juun 18, 2011 04:46
Postitusi: 1058
Pildid: 0
Asukoht: Saue
EDIT: Heh Rein jõudis juba ette :D
Mina plaanisin kasutada midagi sellist
http://www.silikaat.com/test/index.php?id=15
Minuarust selline 2-6mm läbipestud liiv ei tohiks ju teravaid osakesi omada?

Midugi nagu Maria ütles, peaks selle siis ennem akvaariumi panemist läbi keetma.

_________________
180L https://sites.google.com/site/akva2011/
aqadvisor


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Sept 09, 2011 07:59 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
jaantat kirjutas:
Minuarust selline 2-6mm läbipestud liiv ei tohiks ju teravaid osakesi omada?

Ei omagi. Kui viitsite veel läbi keeta või praadida on igati hea.
Kalapoest saadav kruus võib olla sobiv, võib aga olla ka saast. Meenub juhtum kus keegi ostis helesinist kruusa ja kuumutas seda, tulemusena siis see sinine värv tuli kruusa pealt maha. Sellist ma oma akvasse küll ei paneks ka siis kui muidu saaks. Tõsi, ilmselt see värv oli akvaariumis kasutamiseks ohutu, vaevalt tootja riskiks kohtus käikudega. Ehk siis kalapoest ostetud kruusa plussiks on see et seda on ohutu akvasse panna.
Tean et mõnes kalapoes on müüdud ka ümber pakendatud Silikaadi kruusa. :) Aga see selleks, sellest on omajagu aega möödas kui seda nägin.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Sept 11, 2011 05:21 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Enamasti on kruusakottide juures ikka mõni kivike maas vedelemas. Siis hea kontrollida kui terav ta parasjagu on. Ei ole ju välistatud, et kotis on ka purustamise teel saadud segu.
Ise kasutan samuti ehituspoe kruusa, teravaid ääri ei ole. Ostetud kunagisest Key-kaubamajast (seda enam ei ole) Järvelt.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Sept 11, 2011 05:57 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Mina kasutasin seda libeduse tõrjeks mõeldud materjali (2,0-6,0 mm), mille pilt lingil puudub. Uurisin teist nüüd hirmuga luubi all. Üsna ümmargune teine. Ja ei oleks ma ilmaski suutnud 900-se põhja täita akvakruusaga. Loomulikult on võimalik akvapoes valida kruusa tooni, mida ehituspoes ilmselt teha ei saa. Tartu maanteel nägin kunagi tohutut valikut igasugust värvi ja sorti akvakruusast. Kui on väiksem akva ja pisemad kalad, eriti põhjas tuhnijad, siis tõesti ehk võiks kalapoest vaadata.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Sept 11, 2011 06:13 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Sept 06, 2011 10:08
Postitusi: 73
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
kuna akva soetan alles paari kuu pärast äkki siis aega uurida neid kive aga akva 100l või veidike rohkem ja mul ei tule meeletult kallis ka kalapoest osta seda kruusa..Ja ongi mõttes hoopis must kruus osta. Kuidas selle pealt see soga ja mustus välja paistavad ? Heledad kivid ka kenad aga kindasti lähevad koledaks ja neid pole mütet osta ma arvan.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Sept 11, 2011 08:27 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
TriinL kirjutas:
kuna akva soetan alles paari kuu pärast äkki siis aega uurida neid kive aga akva 100l või veidike rohkem ja mul ei tule meeletult kallis ka kalapoest osta seda kruusa..Ja ongi mõttes hoopis must kruus osta. Kuidas selle pealt see soga ja mustus välja paistavad ? Heledad kivid ka kenad aga kindasti lähevad koledaks ja neid pole mütet osta ma arvan.

Õieti arvad, hele pinnas on ilus vaid soetamise järel, hiljem jätab räpase mulje sest kõik sodi hakkab kohe silma. Must pinnas on väga kena - see muidugi taas maitse asi ja keegi võib teisiti arvata. Kahjuks kohapealt ostes musta värvi pinnast pole just palju valida, Seachem Flourite Black Kalakeses oleks ahvatlev.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Sept 11, 2011 08:43 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Apr 23, 2009 10:42
Postitusi: 807
Asukoht: Tallinn
Rein kirjutas:
Kahjuks kohapealt ostes musta värvi pinnast pole just palju valida, Seachem Flourite Black Kalakeses oleks ahvatlev.


Huvitav on seal see, et toote iselloomustuses on selline lause:

Tsiteeri:
Erinevalt teistest pinnastest ei vaja Flourite mittekunagi asendamist uuega, kuna see säilib efektiivsena terve akvaariumi eluea.


Oskab keegi kommenteerida, et kuidas antud toode saab olla "lõputu"?

_________________
325 liitrit vett


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Sept 11, 2011 09:22 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Ma ostsin üsna ammu midagi analoogset või äkki isegi sama asja "Kalakesest" ühe kotikese prooviks. (Väga võimalik, et antud lingilt viimane pilt.) Panin 25-sesse. Olid pruunikaspunakad pisikesed terakesed. Koti olen kahjuks ära visanud ja sestap ei mäleta enam toote nime. Iseenesest oli ilus värv ja üldse kena olemisega. Ainuke viga tollel, mis mina ostsin oli see, et sifoonides kippus pudi mööda voolikut ämbrisse tulema. Seega hirmus kerge ja pahasti sifoonitav. Ka ei tahtnud taimed seal seetõttu paigal püsida. Võimalik, et oleksin pidanud panema pudi kruusa alla, kuid eks sifoonides läheb ju nagunii kõik tiba segamini.

Viimati, kui "Kalakeses" käisin nägin seal mingeid kilekotte, kus sees arvatavalt midagi analoogset. Värv oli tumedam ja graanulid tundusid olema suuremad. Äkki see püsiks ka sifoonimisel akvas.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Sept 11, 2011 09:42 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Sept 06, 2011 10:08
Postitusi: 73
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
see toode päris kallis ja arvan ,et kuna ma tohutut taime akvat teha ka ei taha siis jään ikka arvatavasti musta kruusa juurde ,kui ma muidugi jälle ümber ei mõtle selle ajaga. Taimed tavalise kruusaga ka ikka kasvavad ju ? Võhemalt kunagi kui päris pisike oli ja akva oli siis kasvasid küll aga ma ei mäleta mis taimed olid mul..kindlasti mingid kõige lihtsamad :D


Üles
 [ 21 postitust ]  1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver