foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 38 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Veebr 20, 2010 11:09 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 03, 2006 12:49
Postitusi: 181
Asukoht: Eesti
Vägev! Aga ma arvan, et ilma välguta tuleks paremad pildid.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Veebr 20, 2010 05:33 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Dets 14, 2009 01:12
Postitusi: 130
Asukoht: Valgamaa Otepää
kuda sa nii taimi täis akvas sifoonid =/? vaba pinda polegi peaaegu =P

_________________
160L |kirsikrevetid, 2 antsu, , 1 SAE, 12 Barbus, 2 Botia

54L | kuldkala


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Veebr 20, 2010 05:55 
puumake, ole hea ja anna mullapõhja kohta kommentaare. Kuidas Sul seal akvaariumis taimed kasvavad? Kas Sa oled tulemiga rahul? Endal plaanis 194l püsti panna põhjamõõtudega 79*49.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Veebr 20, 2010 07:29 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Okt 05, 2009 11:43
Postitusi: 87
Asukoht: Paide
Pixels kirjutas:
kuda sa nii taimi täis akvas sifoonid =/? vaba pinda polegi peaaegu =P


kas sifoonima peab ka? :shock: ma tõstan iga nädal koik välja ja pesen kuuma veega üle ja pinnast vahetan ka :D

ok , nali naljaks. eks ta üks peavalu ole. üritan veevahetusel korraga pool akvat ära sifoonitada ja teisel nädalal teise poole. Kuna üle 30 L korraga välja ei lase, siis rohkem ei kannata kui pool põhja korraga.
praegult veel vaba pinda omajagu, aga kui kapriisemad taimed kah hoo sisse saavad , läheb nutusemaks. Aga sifooniga kannatab ka taimede peal ja vahel toimetada. eks mingi osa jääb ka maha väetiseks :)
ise ma tahtsin sellist taimelava, eks siis tuleb toimetada, samas, mis siin kurta, tegelikult kulub tavaliselt nädalas maksimaalselt 2 tundi kui asja tõsiselt võtta, ST et kolmapäeval on veevahetus koos sifoonimisega, enne seda veetestid, väikeste kastide filtripuhastus. klaasid üle käia. Nädalavahetusel vahest midagi korrastada ehk
Aga tavaliselt on ikka 1 tunniga koik tehtud. Ei ole just hobi mis ülipalju aega kulutaks kui koik toimib.

_________________
260L 50L 22L
http://puumakeseveeilm.blogspot.com/


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Veebr 20, 2010 08:14 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Okt 05, 2009 11:43
Postitusi: 87
Asukoht: Paide
Matten kirjutas:
puumake, ole hea ja anna mullapõhja kohta kommentaare. Kuidas Sul seal akvaariumis taimed kasvavad? Kas Sa oled tulemiga rahul? Endal plaanis 194l püsti panna põhjamõõtudega 79*49.


Vist voib esimesi arvamusi hakata andma. Võrreldes kõrval oleva väiksema kastiga , siis taimed kasvavad kiiremini. Vee parameetritest rääkides oli alguses NO3 kuskil 30 - 50 peal. ehk oli alustava kasti probleem, ehk mõjutas pinnas , molemad ehk kokku? praeguseks on NO3 jäänud veevahetuse alguseks kuskil 30 peale.
Et saaks täpsema ülevaate siis lisan vahetevahel raua näidu järgi AGRIMIX mikroelementide segu et FE oleks kuskil 0,2-0,3 peal. praegult siis iga kahe nädalatagant 5 ml lahust. ( ST et 1L jätkub ulikauaks :) 200 korda ehk sirka 6 aastaks)
Samuti muliseb keemialimonaad akva taga ja toodab CO2 aga see kogus on nii väike et vaevalt tast 300 L kasti juures tolku on eriti, kui suudan endale odava nõelventiili sebida siis läeb oige co2 sappa, balloon ja reduktor muidu olemas.
Makroelemente praegult ei lisa veel. pole vist ka vajadust kuna muld sisaldas ka midagi ja taimed vist puudust ei tunne ja eks kalad toetavad kah omalt poolt.
Nüüd siis peamise teema ehk taimede kallale. ehk muutused 1 kuu jooksul.
Egeria Densa, Echinodorus Bleheri, vallisneria ja Bacopa Caroliniana olid ka vanas kastis hea tervise juures ja kasvasid hästi ainuke kes kiratses ja ei tahtnud kasvama minna oli Bacopa. Siis nuud voib oelda seda et kasvavad koik muhinal eriti Echindorus kellel vanasti kippus vetikas liiga tegema ja korgusesse minekuga ei hiilanud. vallisneriat egeriat olen sunnitud igal nädalal kääridega pealt pugama. koii kasv silmaga nähtav

Nymphaea Lotus kasvab nagu jumal juhatab, eelmises kastis jüi vahepeal kiratsema aga praegult kasvab normaalselt, ei tundu olema kiirekasvuline.

Rotala rotundifolia rotala green, esimene kasvam nii mis mühiseb, kahe nädala takka tuleb teist ikka piirata, kasv hea ja kiire, valgus sobib ka, latv punetab kergelt. teine on ka kasvama hakanud, kui sain oli pisike varre jupike, nuud on 4 pikemat vart mida saab hakata jölle tukeldama ja maha torkama et põõsast ilusamks saada. ei oska veel hinnata. tulemust

ujuvad taimed,samblad,monosolenium tenerum, windelov, need kasvavad hästi, aga vaevalt pinnas selles süüdi on

parim üllataja on Pogostemon Stellata kes on tõsise kasvu ette võtnud, eelmises kastis ikka kiratses väga kaua ennem kui ühe võrse kasvama pani , uude kasti panin siis tükeldasin ta neljaks jupiks mis nuud ülevalt lugedes on andnud 7 vart juba, nädalakene voi kaks veel ja siis peaks ta ilu täies hiilguse olema, kuna nädal tagasi loikasin koige laiema ja suurema jupi pealt maha kuna varjutas uusi võrseid liiga aga pealt vaadates oli ta lehtede laius kuskil 15-20 cm ja ilusad punakad lehed olid. uued alles hakkavad roosakamaks minema. temale sobib väga mullapinna kiht all.

Heteranthera Zosterifolia on ka ülikiirelt kasvama hakanud, juurdus kuskil 2 nädalat ja nuud on ikka meeletult kasvanud.

Pogostemon Helferi kasvab ka, kuigi eeldasin rohkemat temast, ehk tegin ta tukeldamisega talle nati liiga aga eelmise nädala seisuga oli kolmest tutist juba 4 tutti saanud :) nii et kasvab temagi

Cryptocorynelised need elavad oma elu , aeglased nagu nad on aga kasvavad normaalselt.

Lobelia Cardinalis mille soodusmuugilt 15 eeguga tõin ja mis vanas kastis peaaegu juba välja läks on praeguses kastis juba 9 lehte külge saanud ja kuskil 10 cm korge. nii et tallegi meeldib.

Glossostigma elainoides ja Marsilea Hirsute mis kah eelmises kastis said ule 1 kuu olla ei suutnud seal juurduda, läksid vetikaliseks ja ma olin lootuse kautanud, siis nuud kuna ikkagi panin nad uude kasti ette servadesse siis kasvavad , visalt aga ikkagi kasvavad, ajavad vaikselt ka uusi võrseid , kuigi sellises tempos saavutavad nad minu soovitud tulemuse alles poole aastaga.

Rotala Wallishii ei oska veel oelda, tundub et on juurdunud ja teeb ka esimesi märke kasvamisest mitte kärbumisest. ehk kuu ajapärast ole naha mis tast saab

ISE olen rahul sellega mis on. mullakiht oleks pidanud ehk isegi paksem olema minul sai kuskil kohevana 3 cm , aga ei riskinud ju rohkem panna. Eks oma osa ole kaladel ka , neid ju ka piisavalt et väetist ja co toota :) pluss valgustus

_________________
260L 50L 22L
http://puumakeseveeilm.blogspot.com/


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Veebr 20, 2010 09:35 
Olen läbinud 2 tunnise lugemiskursuse mullapõhjaga akvade alustamisel. Otsingu abiga sai läbi loetud suurem osa siinses foorumis leiduv materjal muldpõhja teemal. Eelkõige sain vajalikku infot Rein postitustest, kus ta üsna põhjalikult teema üksipulki lahti seletas. Sinu vastus on tõepoolest kirsiks tordil. Otsus langetatud - 194l kast tuleb muldpõhjaga taimekas! Tänud!


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Veebr 21, 2010 12:07 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 22, 2004 08:05
Postitusi: 585
Asukoht: Tartu
Minu akvaarium tiksub juba poolteist aastat mullapõhjal ja ei kurda. Olen väetanud ainult CO2-ega. Saab ka ilma, aga CO2-ga kasvavad taimed tihedamad. Üldiselt, raua varu on mullas aastateks, niiet täiendavalt seda vette vaja pole panna kui just pole taimi, mis põhjast seda kätte ei saa.

_________________
54L kollaseid tigusid roheluses


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Veebr 21, 2010 07:43 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Juun 30, 2009 05:12
Postitusi: 23
Asukoht: siin ja seal
kas mulla võtsid suvel aiast või leidsid kusagilt poest sobivat?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Veebr 21, 2010 07:52 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 22, 2004 08:05
Postitusi: 585
Asukoht: Tartu
Mina võitsin konkreetselt kodumetsa alt. Aga sobib suvaline väetisevaba muld (BioLan näiteks). Oluline on, et poleks väga rammus ja oleks taimekaitse mürkidest vaba. Muld võiks olla aluselise või neutraalse pH-ga (liiga happeline muld võib hakata rauda ja mangaani vette lekitama).

_________________
54L kollaseid tigusid roheluses


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Veebr 21, 2010 09:16 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Okt 05, 2009 11:43
Postitusi: 87
Asukoht: Paide
ise oleks kah kodumetsa alt korjanud aga jaanuaris oli mulla kättesaamine raskendatud. sai Biolan must aiamaamuld võetud, ei sisalda kakat ja muid hullusi.
Kuigi enamus muldasi on liiga hullud, alati tuleb lugeda seda mida sisaldavad ja soovitatavalt mitu korda :)

_________________
260L 50L 22L
http://puumakeseveeilm.blogspot.com/


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 01, 2010 01:41 
Nõudlus kohustusliku pildimaterjali järgi, puumake!


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 01, 2010 11:42 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Okt 05, 2009 11:43
Postitusi: 87
Asukoht: Paide
pole jah juba paar nädalat pilte lisanud :lol:
asi minu tehnikas ja pildistamisoskuses. ei ole head valgust ja aparaadi sensor suure isoga jätab jube teraliseks.
PEALEGI TEEVAD VIHA elektrikatkestused mis keeravad filtrit umbe. nii kui tunnike vool ära on nii kohe flöödi veevoolukiirus kukub. :twisted:
Aga see selleks Taimed viskavad jubedalt ja täna sai jälle korralik rohimine tehtud, eesplaani ja keskosa taimed on tiba aeglasemad aga tagaseina katjad vallisneria, rotala ja egeria viskavad nii et vähe pole .
Eusteralis mis on mu eriline lemmik on ka monuga ennast kosunud jälle , peale seda kui ma ta suurima kasvu ära pugasin on noored võrsed veepiirini joudnud ja laienevad ulikiirelt :)
vabandan õigekirja vigade pärast. alati ei joua ka hoolikas olla. :lol:

Pilt Pilt

PiltPilt

Pilt Pilt

_________________
260L 50L 22L
http://puumakeseveeilm.blogspot.com/


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 11, 2010 11:47 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Okt 05, 2009 11:43
Postitusi: 87
Asukoht: Paide
aega läinud ja viimasel nädalal kurvad sundmused. Kalaparadiisi otsustasid lahkuda kahepäevase vahega kaks kalakest omaparimas elueas. hoplosternum thoracatum kolmapäeval ja roheline barbus pühapäeval. kuna veeparameetrid on ok ja mingit muud akvasisest jama ei ole ka täheldanud, pean peasüüdlaseks tiigrit kes avastas viimasel nädalal et mõnus akvapeal põõnata ja kaane ja akva vahelt käpaga kalu püüda. ja kuna kalakesed on mul jube julgeks muutunud siiis ma arvan et temasee on olnud kes nad onneks on võtnud ehk käpalöögiga vigastanud. Et seda olukorda vältida sai esmaspäeval tempo kaane ehitusega ules tommatud ja tana ohtuse seisuga on uus kaas peal ja oht sellelks korraks otsas. Kahjuks ei päästnud see mu hoplosternum thoracatum kuna ei tabanud et vahed oleks pidanud kohe esmaspäeval ära katma. Aga eks edaspidi olen targem
pildimaterjali uuest kaanest järgmistel päevadel

_________________
260L 50L 22L
http://puumakeseveeilm.blogspot.com/


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mär 12, 2010 11:01 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 22, 2004 08:05
Postitusi: 585
Asukoht: Tartu
Tsiteeri:
PEALEGI TEEVAD VIHA elektrikatkestused mis keeravad filtrit umbe. nii kui tunnike vool ära on nii kohe flöödi veevoolukiirus kukub.


Võid kaaluda filtrist igasuguse meedia eemaldamis. Sellises taimepuhmas sul vaevat kellegagi midagi juhtub.

_________________
54L kollaseid tigusid roheluses


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mär 12, 2010 11:09 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Okt 05, 2009 11:43
Postitusi: 87
Asukoht: Paide
tegelt see päris hea mõte
polegi ise selle peale tulnud
äkki saabki veevoolu kiiremaks, samas jämedad svammid peaks sisse jätma,tõmbab midagi veest vähemaks

_________________
260L 50L 22L
http://puumakeseveeilm.blogspot.com/


Üles
 [ 38 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver