Hetkel mul pilti kahjuks pakkuda ei ole, kuid võin rääkida mis on toimunud.
Akvasse on juurde elama tulnud selline kala nagu Labeo bicolor. Posija akvas sai ta oma suurematelt vendadelt nahapeale. Minujuures on ennast paari päevaga väga mõnusalt sisse seadnud ja on väga aktiivne ja muidu mõnus sell.
Lisaks on akvaariumis taimedega hetkel selline "mõõn":
* Echinodorus “tricolor” viskas oma pikad lehed maha ja hakkas uusi lehti kasvatama. Põhjuks arvan olevat seda, et enamus energiast läks juurte kasvatamisele ja juba täiskasvanud suuri lehti ei jõudnud taim ülal pidada. Jama taimega on ikka see, et kalad närivad noored ja pehmed lehed katki.
Mida teha, et mõnigi suureks kasvav leht oleks ilus ja korraliku kujuga? Äkki kellegil mõni hea idee?
* Rotala rotundifolia lõikasin madalaks. Taimejupid umbes 5 cm pikad. Seda põhjusega, et asi läheks natuke tihedamaks. Enne oli 10-12 peenikest "makaroni" kuid tahaks natuke tõsisemat põõsast näha. Praegu on juba näha, et igast äralõigatud varrest tuleb juba 2-4 uut haru. Ehk tundub, et asi kandis vilja
* Weeping moss (Vesicularia ferriei) on ka hetkel suht ära "näritud" olemisega. Nimelt oli kolme kuuga kasvanud sellest juba selline mõnus põõsas, et alumine kiht hakkas läbi mädanema. Et taim alt täitsa ära ei mädaneks ja sammal lendama ei läheks, võtsin põõsast suure osa pealt ära. Juba hakkab uus puhmas tekkima
* Myriophyllum matogrossense red on ikka samasugune kui enne - kaks ilusat vart, mis aga vaevaliselt kasvavad. Ning mõned väikesed tütartaimed ka mis ei kasva eriti. Põhjuseks see, et lõpetasin väetamise, kuna ei olnud aega sllega stabiilselt tegeleda. Otsustasin, et mitteväetamine on parem ja vesi niimoodi stabiilsem kui hüppeliselt väetamisega. Selle taime plaanin välja vahetada Ludwigia repens "Rubin"iga, mis ei ole nii nõudlik.
Kui keegi tahab, siis teen vahetust Myriophyllum matogrossense red taimede vastu