foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 12 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 05, 2013 11:15 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Veebr 24, 2012 10:58
Postitusi: 112
Pildid: 13
Asukoht: Tartu, 5kuus817119
Tere!

Said siis koju toodud 2nädalat tagasi 2aastased discused kes elasid eelnevalt discuse kasvatuses kus käis neid inimene 1 kord päevas toitmas (discuspro.eu.) Kalad on väga häbelikud..eks juba selle pärast, et meie asjatame koguaeg läheduses ja kalad pole harjunud äkki inimestega? Kuni tänase hommikuni arvasime, et kalad on haiged või väga shokis kuna passivad kõik ühes nurgas ja üriavad peita ennast. Täna hommikul ujusid kõik rõõmsalt ringi.. ma salaja piilusin :D aga kalad nägid ära mind ja läksid jälle kõik peitu.. Proovisin ka neile käest ussikesi anda üks isegi tundis huvi aga teine discus ehmatas teda.. ja läks minema..
Kas äkki on kellegil mõni nipp varuks anda?

Terv,
Eleriin


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 05, 2013 10:57 
Moderator

Liitunud: Kolmapäev Jaan 25, 2006 01:18
Postitusi: 705
Pildid: 10
Asukoht: Tallinn
Anna aega

Alguses kössitavad taganurgas
Siis ujuvad juba ringi aga kui keegi akva juurest mööda läheb poevad peitu
Siis võib juba akva juures olla aga kiireid liigutusi teha ei tohi
Siis võib juba käe tasakesi akvasse panna (targem on toit hõljuma jätta või akva klaasi külge pressida)
ja lõpuks söövad sul käest ja kui akvat puhastad, siis pead neid käega eemale lükkama

Selle viimaseni võttis mul umbestäpselt aasta aega

Ussikesed on soovitatav enne läbi külmutada, et mingeid parasiite akvasse ei tooks.
Minu mäletamist mööda söötis discusopro oma kalasid veise südamest mixitud toiduga. Proovi anda kaladele senisega sarnast toitu, siis kohanevad kiiremini.
Sõltuvalt kalast võib mõni olla väga pirts uue toidu vastuvõtmisel


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 06, 2013 08:43 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Pakuks et võib proovida ka mingi varjumise võimaluse loomist. Suur taimepuhmas võib olla ka niisama ilus vaadata ja pakub kaladele võimaluse soovi korral varju tõmbuda.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 06, 2013 09:36 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Parem on osta väikesed discused - oluliselt stressivabamad kui suured. Kasvavad suureks ja moodustub ehk mõni paargi. Vägisi kokku surutuna ilmneb kudeajal samasugune vastik käitumine nagu skalaaridel.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 07, 2013 12:33 
Moderator

Liitunud: Kolmapäev Jaan 25, 2006 01:18
Postitusi: 705
Pildid: 10
Asukoht: Tallinn
Ma omast kogemusest ei ütleks, et väikestega lihtsam kui suurtega, pigem ikka rohkem mässamist.
Kui ostad juba täiskasvanud paari, siis see sujub normaalselt ja hiljem saab juurde võtta (discuseid peetaksegi kas paarina või siis karjana).

Noortega ikka see mure, et mitu korda päevas vaja süüa anda ja vaadata et toitu liigselt roiskuma ei jäeks. Ja siis kindlasti mõni kala pirtsutab, mõnele meeldib teisi kiusata (söögi juurest eemale peletada), mõni on arglikum jne
Mul näiteks üks noor hakkas teistest pool aastat hiljem kuivtoitu sööma: kui andsid liha siis oli "hagijas" koos teistega, aga kui kuivtoidu kord, siis ujus demostratiivselt nurka ja ei söönud


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 07, 2013 01:15 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Ega selliste kaladega polegi mõtet tegelda kui mässata ei viitsi. Mind tüütasid nad surmani ära. Peale seda kui mõned maimudki üles kasvatasin kadus igasugune huvi täielikult. Gupid on etemad - maitse asi! :)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mär 08, 2013 12:15 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Veebr 24, 2012 10:58
Postitusi: 112
Pildid: 13
Asukoht: Tartu, 5kuus817119
Aga mul on endal viitsimist kaladega tegeleda :) ja võibolla ma isegi pööran neile liiga palju tähelepanu :oops: Discused siiski juba asja armastajale.
Ja guppyd on laiskade inimeste kalad minu arvates :lol: (ei solva kedagi tahtlikult)

Aga aitäh Kivi nõuannete eest!

Päikest,
Eleriin


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mär 08, 2013 12:25 
Moderator

Liitunud: Kolmapäev Jaan 25, 2006 01:18
Postitusi: 705
Pildid: 10
Asukoht: Tallinn
Jüril ikka rohkem kogemusi, kui minul
Ma olen vältinud seda, et hakata mässama discuste järelkasvu ülessekasvatamisega.
See oleks minu jaoks liig ja ma ka läheks siis võibolla gupyde peale üle ;)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mär 08, 2013 12:31 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Veebr 24, 2012 10:58
Postitusi: 112
Pildid: 13
Asukoht: Tartu, 5kuus817119
Noh nii kaugele mina ei ole veel jõudnud liikuda ega mõelda :) eks ma vaatan kuidas asi sujub aga guppyd mind kohe mitte kuidagi ei tõmba :lol: Eks loomapoes olen ka rääkinud müüjatega miks ei tellita tartus ilusaid ja erilisi kalu sisse siis ütlevadki, et inimesed laisad ostavad väikseid mollisid, guppysi, et ei peaks üleliia vaevanägema. Eks ma veel noor ka ja tahtmist on :lol:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mär 08, 2013 01:01 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Hohhoo! Oled siin palju soga üles keerutanud! :) Jälle leidis kinnitust arusaam ``gupisi on kerge pidada, laisa inimese kalad``......... Veenäitajate suhtes võib tõesti veits lõdvemalt vötta, aga et nad säiliks ja neist ka midagi samaväärset juurde tuleks.....jätkub ka nendega mässamist. Ma ei teagi miks mulle gupid ja mööksabad meeldivad. Lapsepõlve kalad!


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mär 08, 2013 01:47 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Veebr 24, 2012 10:58
Postitusi: 112
Pildid: 13
Asukoht: Tartu, 5kuus817119
ähh asi pole nii hull ega ei mõelnud midagi halvaga :) iga ühel oma maitse :lol:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mär 16, 2013 11:18 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Veebr 24, 2012 10:58
Postitusi: 112
Pildid: 13
Asukoht: Tartu, 5kuus817119
Kui kedagi huvitab :D siis kalad juba julgemad ja söövad ilusti enam ei ole mingit peitmist vb sellepärast, et sa juurde toodud samast kohast 3 vanemat ja suuremat kala kuna need 3 kala ei kartnud peaaegu üldse siis võtsid need arglikumad sappa ja kõik on väga hästi praegu :) Panin ka 2 pilti kus on natuke mõnda kala näha ;)

Terv,
Eleriin


Üles
 [ 12 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver