foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 23 postitust ]  Eelmine  1, 2
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Veebr 18, 2012 02:17 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Okt 23, 2011 08:29
Postitusi: 64
Asukoht: Eestis kohas nimega Põlvamaa
Eile tegin testi kõik oli nii super kui võimalik

_________________
450l 1xCyphotilapia Frontosa, 3xBlue Gourami, 2xOscar, 2xBlack Knief, 1xTire Track Eel 3xSynodontis Eupter, 2xAncistrus, 1xAlbino Ancistrus.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Veebr 20, 2012 12:22 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 21, 2005 01:49
Postitusi: 113
Pildid: 1
Asukoht: Põlvamaa
minul 400 l - 2 albiino-oscarit ja 1 punane, ancistrus, 2 bootiat, 2 vieja argentea'd, 4 x puntius arulius. oscarid ca 20 cm, vieja'd 12 ja 15. siiani elavad sõbralikult, keegi kedagi ei söö ega eriti kiusa, haavu ei ole, uimed terved (v.a. vieja'd veidi omavahel konkureerivad;). kaks filtrit hoiavad akva ideaalselt puhta ja paistab, et asukatele sobib - albiinode paar üritab kudeda, bootiad mängivad. kui elanikud kasvavad, saab ju midagi ära anda või kui võimalik - teise akvasse.
oscaritega võib alati raskusi tulla - katsetasin pidin mitmetest loobuma kuni jäid sellised ebanormaalsed rahumeelsed. polegi selliseid varem kohanud :?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Veebr 20, 2012 09:59 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
nautilus kirjutas:
minul 400 l - 2 albiino-oscarit ja 1 punane, ancistrus, 2 bootiat, 2 vieja argentea'd, 4 x puntius arulius. oscarid ca 20 cm, vieja'd 12 ja 15. siiani elavad sõbralikult, keegi kedagi ei söö ega eriti kiusa, haavu ei ole, uimed terved (v.a. vieja'd veidi omavahel konkureerivad;). kaks filtrit hoiavad akva ideaalselt puhta ja paistab, et asukatele sobib - albiinode paar üritab kudeda, bootiad mängivad. kui elanikud kasvavad, saab ju midagi ära anda või kui võimalik - teise akvasse.
oscaritega võib alati raskusi tulla - katsetasin pidin mitmetest loobuma kuni jäid sellised ebanormaalsed rahumeelsed. polegi selliseid varem kohanud :?


Sul on ka akvas paras pudru ja kapsad. Teinekord see isegi toimib ja üllatuslikult hästi, eriti kui kalad titest saati koos kasvanud. Mul näiteks on ka üks pärlguraami suurte jurakatega koos. Ei keegi teda torgi. Aga tulevikuks jääb too 400 liitrit Su Oscaritele vast ikka väheks. Mul oli alguses 500-liitrine, aga nüüd, kus vaatan omi kalu 900-ses ei mahu mulle kuidagi pähe, et oleksin neid edasi seal 500-ses edasi pidanud. Kasvab ju Oscar umbes 40-sentimeetriseks ja kasvab ta oma mõõdu täis just tema mõõtusid arvestades sobivas akvas, väiksemas jääb ta kasv kängu ja kalast tuleb kööbakas- ta organism ei arene korralikult välja.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Veebr 21, 2012 02:01 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 21, 2005 01:49
Postitusi: 113
Pildid: 1
Asukoht: Põlvamaa
kui see minu "pudru ja kapsad" on üllatuseks, siis tasuks proovida ja mitte müüte uskuda - üllatused ei ole alati ebameeldivad.
teema algataja akvasse ma siiski kõiki neid elukaid kokku ei laseks, aga 450 on kahele-kolmele omavahel sobivale oscarile + midagi veel üsna ok. see kasvu pidurdumise jutt siin-seal hoiatatud, aga tegelikult ei kehti - omast kogemusest (üllatusena?) kindlasti mitte oscarite, piraajade ja pacude puhul. akvaristikas on üldse igasuguseid müüte ja dogmasid üsna palju - nagu ses vanas india mõistujutus, kus kamp pimedaid elevandi kehaosi kompas ja siis igaüks isemoodi kirjelduse andis :lol: hobiga tegeledes võiks olla julgust ja soovi ise katsetada. mis see akva-hobi siis veel peaks olema - vaid kalade söötmine ja sodi koristamine? pigem võiks ju lillevaasiga leppida, vähem jama...
katsetades avastatakse üsna pea, et kehtivad vaid vähesed põhireeglid (see-eest raudselt), ülejäänud tõdedeni jõutakse ise.
kunagi oli mul 200-liitrises akvas (algaja asi) kolm oscarit, kes ei olnud kuidagi nõus kööbakaks jääma ja organismi hääbumise üle ei kurtnud. loomulikult leidsid õige pea avarama kodu.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Veebr 21, 2012 03:56 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
nautilus kirjutas:
teema algataja akvasse ma siiski kõiki neid elukaid kokku ei laseks, aga 450 on kahele-kolmele omavahel sobivale oscarile + midagi veel üsna ok.
Juhiks tähelepanu, et sinna akvaariumisse jõudnud "midagi veel" on ntx 2 Apteronotus albifrons-i, need kalad kasvavad poole meetri pikkuseks ning neil on erivajadusi nii toidu kui keskkonna suhtes. Ega Pterygoplichthys pardalis-ed ka ole just pisikesed kalad, kasvavad ca 35 cm pikkuseks. Võimalik et need kalad hetkel on veel väikesed, kuid nad ei jää väikeseks ja akva kipub kogu seltskonnale lihtsalt väikeseks jääma. See on väga jämedalt sama mis sinna kasti torgata 6 oscarit ja "midagi veel" guraamide näol - kas see on ikka endiselt Sinu meelest OK? Loomulikult pole põhjust dogmadesse klammerduda, kogenud akvarist oskab tekkivaid probleeme ennetada, märgata ja kõrvaldada. Akvaristikaga alustavale kogemusteta kodanikule oleks sellise koosluse soovitamine aga minu meelest vastutustundetu.
Pildikesi igasugu põnevatest kooslustest saab muidu näha näiteks siin - toimivad ju hästi, kas oleksite valmis järgi tegema? Ntx selline sõbralik kooslus peaks ju meie oludes suht lihtsalt korratav olema...
Ehk siis loomulikult pole ka akvaristikas kõik mustvalge - tuntud vaidlusteema on ntx neoonide pidamine koos skalaaridega. Reeglina on jutt sellest et neoonid on skalaaridele toiduks ja enamasti nii ka läheb, kuid on juhtunud et mõnes akvas elavad neoonid ja skalaarid sõbralikult koos (enamasti siis kui neid on koos seal üles kasvatatud).

_________________
http://akvarist.eu


Viimati muutis Rein, Teisipäev Veebr 21, 2012 04:39, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Veebr 21, 2012 04:39 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 21, 2005 01:49
Postitusi: 113
Pildid: 1
Asukoht: Põlvamaa
ega ma ju soovitanudki - nagu mainisin "midagi veel" (nt ancistrused).
eks akvarist pea ise olukorda, oskusi ja võimalusi hindama. aga see, et akvaristikapoodides sageli tedmatutele tulevasi hiiglasi müüakse, ei ole mingi haruldus. olen isegi sellise ebameeldiva üllatuse osaks saanud - müüjad ei teadnud, kalakese välimusest ei osanud oodata ja sain alles kodus asja uurides teada, et tulevikus poolteist meetrit. leidsin õnneks koha, kuhu anda. info kauplustes müügiakva juures võiks parem olla.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Veebr 21, 2012 04:41 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
nautilus kirjutas:
aga see, et akvaristikapoodides sageli tedmatutele tulevasi hiiglasi müüakse, ei ole mingi haruldus. olen isegi sellise ebameeldiva üllatuse osaks saanud - müüjad ei teadnud, kalakese välimusest ei osanud oodata ja sain alles kodus asja uurides teada, et tulevikus poolteist meetrit. leidsin õnneks koha, kuhu anda. info kauplustes müügiakva juures võiks parem olla.
Sellega olen igati päri, kusjuures just oscarid on sellised kalad, keda müüakse nunnude pisikeste kaladena. Nad näevad nii head välja, et pole siis ime et lähevad hästi kaubaks ja satuvad ka 100 liitristesse ja alla selle akvadesse.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Veebr 21, 2012 05:41 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 24, 2009 11:35
Postitusi: 1208
Pildid: 6
Asukoht: Loo,tel.53 002 110
Reinu jutt jäi silma-ka mul nüüd selline albiino ossu,kes tuli 180sest purgist ja kasvu tal max 10cm aga ise juba vana elukas ...
Et siis see oli selle 100l se kasti jutu lõpuks :wink:
Sry OT

_________________
600l röövikutega
Naksikoerad taksid ehk õige nimega Maks ja Moorits...


Üles
 [ 23 postitust ]  Eelmine  1, 2

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver