Siin ei aita muu kui kogemus.
Oli periood kus pidin aeg-ajalt kalu kinni nabima 315 liitrises tihedalt taimi täis akvas ning see tundus alguses ilmvõimatu. Kalad keda oli vaja kätte saada, taipasid kiiresti et neid aetakse taga ning pugesid peitu ning kahvaga toimetamisel olid igal sammul taimed ees. Aga kui seda aktsiooni oli mõned korrad tehtud, siis polnud enam kuigi keeruline - väikese kahvaga sai taimede vahel aeglaselt ja ettevaatlikult lähenetud, heal juhul sai kohe väikese kahvaga kätte, plaan B oli aga pisut kaugemal valmis seatud suur kahv, mille poole sai kala suunatud.
Samas sõltub palju muidugi ka kaladest - kui pidin tühjaks tegema akva kus olid Burundi printsessid (Neolamprologus brichardi), siis aitas ainult veepinna väga madalale laskmine - nad suutsid võtta kruusavärvi nii et neid praktiliselt polnud näha üleskerkinud hägus, samas liikusid nad ülikiiresti.
Veel. Viga mida tihti tehakse, on kahva liigutamine püüdmisel horisontaalis - kalad on enamasti nii kiired et saavad sel juhul eest ära. Tulemuslikum on kahvaga alt ülespoole tõmbamine.
Mõned kodanikud kasutavad vaheseina, millega saab akvaariumi poolitada et oleks lihtsam püüda. Tihedalt taimi täis akva korral pole see muidugi lahendus.