foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 6 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Skalaaride triibud.
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 22, 2009 04:10 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Jaan 18, 2009 02:54
Postitusi: 45
Asukoht: rakvere
Tere!

Mul 2 skalaari.Mõnikord on skalaaride triibud tumedad teine kord heledamad ja jälle tumedad... Millest see olla võib?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Jaan 30, 2009 07:41 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Dets 24, 2008 10:25
Postitusi: 5
Asukoht: Viljandi
Mul on ka kaks skalaari ning üks kaotab kogu aeg oma triibud ära. Aga kui ehmatab millegi peale, siis paneb triibud jälle peale. Üks tark väitis, et nad teevadki nii.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Jaan 30, 2009 08:43 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 19, 2008 10:57
Postitusi: 712
Asukoht: Tallinn
Stressi seisundis või ohu korral ( nt kui hakkad kala püüdma) muutuvadki kalade värvid tuhmiks. See on kaitsereaktsioon.

_________________
kpl " Kalake"
Rocca al Mare Kaubanduskeskus
http://kalake.ee
Kiireloomulistes küsimustes ja kauba laoseisu saamiseks helistage palun poodi telefonil 6659255.
Tellimisinfo ja kauba tarneaja päringud esitada e-posti teel irma@kalake.ee


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Jaan 30, 2009 09:46 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Sama juhtub hommikul valguse süttimisel. Normaalne reaktsioon.
Scalared pidi üldse suured pabistajad olema. Püüdmise käigus võib ennast vastu klaasi surnuks "sõita".


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Jaan 30, 2009 10:32 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Dets 24, 2008 10:25
Postitusi: 5
Asukoht: Viljandi
Ei-ei, skalaar muutub tuhmiks siis, kui kõht täis ja rahu majas. Kui käe akvaariumi juurde panen (sinna, kus kala), siis ehmatab ja ujub ruttu teise seina äärde ning viuhti! tumedad triibud peal. Muidu on väga hele, ainult silma peal on tume triip.
Minu jaoks ei ole see probleem, imestama pani ainult, et ta suudab triibud kaotada.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Veebr 01, 2009 10:52 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Aug 26, 2008 02:22
Postitusi: 28
Asukoht: Narva
Mul on niimoodi, et kui probleem ja sellest jagu ei saa siis muutuvad triibud tuhmiks.
Nüüdseks oli üldse selline situatsioon, et mul oli 4 skalaari 2 triibulist ja 2 musta. Üks must läks teadmata asjaoludel hingusele, vähemalt mingit loogilist seletust sellele ei leidnud. Peale selle kalakese surma tekkis selline situatsioon, et üks triibuline ja must nagu oleks tekitanud paari. Teine triibuline skalaar tõrjuti eemale musta poolt, ja see triibuline oli kogu aeg hästi tuhm.
Täna oli äkitselt situatsioon kardinaalselt muutunud, triibulised panid filtri peala marja ja kaitsevad seda väga ägedalt ning must on kõrvale tõrjutud.
Kuna olen alles 4 kuud akva omanik siis ei julge väga sõna võtta aga mul on jäänud selline mulje, et see triipude värk on rohkem tujude ja meeleolu värk, kuna nüüd marja kaitstes pole nad mul nii erksavärvilised olnud. Samuti on neil triibulistel selline asi, et keha pinnal oleksid nagu väikesed mustad täpid. Surfasin siin natuke ringi ja sain aru et see võib olla stressist. Samas jälle algaja mõistuse järgi stressis kalad ei tohiks nagu üldse marja panna, aga võibolla olen millestki valesti aru saanud!

_________________
Kast 300 Juwel originaal sisefilter, valgus 2x54w, , 2 põhjakoristajat (Hoplosternum thoracatum), 1 skalaar ja 2 (hypostomus plecostomus), marmorguraami, 3 neooni ja 3 gupit, 4 mõõksaba.


Üles
 [ 6 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver