foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 2 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Reede Apr 21, 2017 11:49 
Akvarist

Liitunud: Reede Aug 22, 2008 02:27
Postitusi: 230
Asukoht: Tartu
Tere

Esmalt akvaariumi hetkeline kooslus: 2x corydoras paleatus + 2 erivanust maimu, 1 ancistrus. Akvaarium on küllaltki väike - 25l, plaan lähiajal kolida ümber 60 liitrisesse.

Kui minu akvaariumi jäid elutsema kaks corydoras paleatust, siis üks hetk avastasin, et hakkasid usinalt marja klaasi külge kleepima. Tegemist on minu esmase kogemusega. Marja oli ikka kuskil 50 terakese juures alguses, kuid kätte õnnestus oma loominguliste atribuutidega saada 2 maimukest, kellest 1 praeguseks elab (koorus 4. 03.17). Maimuke on eraldatud breeder net'iga, siiani oleme hästi toimetatud saanud.
Mõned päevad tagasi avastasin paar uut marjatera ning lisasin esimese maimukese juurde. Nüüd eile (20.04.17) märkasin, et beebivõrgus siblib ka uus imepisike tegelane. Praegu vaatan, et saavad omavahel läbi. Samas olen kuulnud, et suuremad võivad hakata väiksematele liiga tegema.
Küsimused:
1) Kuna umbes (kas suuruse järgi või vanuse) võib lasta maimukese võrgust välja teiste kalade juurde?
2) Hetkel teen uhmriga TetraWafer mix tabletikesi pulbriks/puruks ning annan maimukestele seda - kas see on ok? Millega veel toita saaks/võiks?
3) Tunnen, et oleks mõistlik veidike oodata akvaariumi vahetusega - ka mikrofloora jms tekkimine uude akvaariumi võtab aega ja väikestel kaladel hetkel selline vee jm mikrofloora kõikumine ju head ei tee? Oleks tänulik soovituste ja ettepanekute eest.
4) Kas väiksel on potentsiaali suuremaga ellu jääda? Samas ehk varsti paigutada suurem teiste juurde?

Igasugused ideed, soovitused jms oleksid oodatud, kuna puutun sellega esmakordselt kokku ning küsimusi on palju.


Üles
PostitusPostitatud: Reede Apr 21, 2017 10:20 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Maimuke maimu ei söö. Seega titelõksus olevad peaksid üksteisele ohutud olema. Suurde akvasse lahti lasta tittesid saab siis, kui nad enam kellelgi seal suuremale elutsevale suhu ei mahu.
Toidu uhmerdamine on OK. Võid ka helbeid näpu vahel pudistada. Väga hea söök on muidugi ise hautatud arteemia.

Sain aru, et Sul võimalik panna töösse 60-liitrine akva. Ma teeks seda kohe ja täna. Saad rahulikult akva käima startida ja bakterkoloonia töösse. Mõni tigu ja taim vaata veel omale sinna appi. Uue akva käivitamiseks rahulikus stiilis kulub pea kuu ehk ka natsa vähem. Saad võtta startimiseks vee ju olemasolevast akvast. Ja testi siis ikka vett ka.

Ja küsi aga jälle, kui kusagil jänni jääd :)

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 [ 2 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver