foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 10 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Betta pidamine
PostitusPostitatud: Neljapäev Aug 04, 2016 12:06 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Sept 17, 2015 01:44
Postitusi: 51
Pildid: 5
seoses vana kreveti akva restardiga 25l(40*25*25) oleks hirmus isu sellest teha Betta akvaarium aga kogu infost mis ma olen kogunud siiamaani
ühest otsast ütleb et 25l on juba aktsepteeritav suurus, et ei ole päris loomapiinamine aga samas kirjutatakse ka et bettat alla 40l ei tohiks panna.
Põhi küsimus oleks siis et kas targemad pigem arvavad et teguviis oleks [-X või =D>
akvast pilt ka (pilt tehtud paar nädalat tagasi nüüd näeb juba parem välja) praegu akvas all 10 kreveti.


Attachments:
akv.jpg
akv.jpg [ 60.67 KB | Vaadatud 250 korda ]
Üles
 Teema pealkiri: Re: Betta pidamine
PostitusPostitatud: Neljapäev Aug 04, 2016 09:32 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Dets 11, 2014 12:09
Postitusi: 133
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Tere! Minu betta elab 30l akvaariumis. Algul elas ta koos ühe microrasbora galaxyga, kes oli viimane juba varasematest elanikest. Microrasbora aga oli juba vana ja lahkus ühel päeval ning betta jäi üksi. Tema seltskondlikus muutus olematuks. Konutas ainult kuskil nurgas ja ei liikunud pea üldse. Tegin julge otsuse ja tõin talle seltsiks kaheksa neooni. Ise hoidsin hinge kinni ja olin valmis neoone kohe ohu korral teise akvaariumi panema. Aga kõik laabus ja mul on väga sõbralik tilluke akvaarium. Betta liigub jälle rõõmsalt ringi ja neoonid tunnevad ka end normaalselt.
Miks ma selle loo siis kirjutasin ?
Minu kogemuse järgi ei peaks bettat pidama väga väikeses kastikeses ja ainult üksikvangistuses. Ka betta naudib tegelikult sobiva seltskonna olemasolu. Nii ,et kallid betta omanikud ja tulevased omanikud- võimaldagem oma lemmikule igati kalaväärset elu !
25l akva on ilmselt jah, oma mahu poolest, viimase piiri peal olev betta jaoks.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Betta pidamine
PostitusPostitatud: Reede Aug 05, 2016 08:19 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Sept 17, 2015 01:44
Postitusi: 51
Pildid: 5
Bettale heade elutingimuste tekitamine ongi minu eesmärk, olen nõus et betta väikses purgis hoidmine on patt aga see et betta üksi õnnetu on seda ma küll hästi uskuda ei tahaks?
8neooni +betta on veits palju 30l jaoks ju ?


Üles
 Teema pealkiri: Re: Betta pidamine
PostitusPostitatud: Reede Aug 05, 2016 09:20 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 27, 2004 01:36
Postitusi: 879
Pildid: 5
Asukoht: Tartu
Minu elab üks isastest bettadest (big ear super delta betta) 20 liitrises akvaariumis, seltsiks on olnud üks väike ancistrus (mitte teadlik valik, lihtsalt jäi nii), kes mingi aeg kolib peagi arvatavsti 240 liitrisesse. Mõni torntigu on ka. Krevettidega peab ettevaatlik olema, kuna betta võib hakata krevette terroriseerima ja tapma, kuigi isased bettad ei ole nii aplad. 240 liitrises on üks isane koos 7 emasega, kusjuures emased on temast tunduvalt suuremad. Ja siis ka 100 liitrises on üks betta koos teiste kaladega.

_________________
450, 240, 110, 2*54, 3*30 ja 20 liitrit.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Betta pidamine
PostitusPostitatud: Reede Aug 05, 2016 10:23 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Sept 17, 2015 01:44
Postitusi: 51
Pildid: 5
kuidagi vist ikka ei taha seda bettat sinna suruma hakata vist otsin ringi veidi ja üritan leida 40-60l kuubiku kuhu siis bettale teha oma väike elamine.

Kui kellegil midagi sellist üle või on nõus vahetama 25l vastu ;) siis andke teada.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Betta pidamine
PostitusPostitatud: Reede Aug 05, 2016 10:54 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Dets 11, 2014 12:09
Postitusi: 133
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
yilka kirjutas:
Bettale heade elutingimuste tekitamine ongi minu eesmärk, olen nõus et betta väikses purgis hoidmine on patt aga see et betta üksi õnnetu on seda ma küll hästi uskuda ei tahaks?
8neooni +betta on veits palju 30l jaoks ju ?


Jah, ma kartsin ka alguses, et liiga palju kalu on 30l kohta. Nüüd aga juba üle kuu on mul selline kooslus püsinud ja huvitaval kombel kõik klapib. Kuna see väike akva mul pea kogu aeg silme ees, siis on olukorda ka igati kontrolli all. No ja loomulikult vajab väike akvaarium korralikku hooldust, nagu iga teinegi akvaarium. Seda, et betta vajab ka seltskonda, usun aga mina isikliku kogemuse tõttu nüüd täiesti kindlalt.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Betta pidamine
PostitusPostitatud: Reede Aug 05, 2016 05:40 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 27, 2004 01:36
Postitusi: 879
Pildid: 5
Asukoht: Tartu
Betta on kindlasti aktiivsem kui akvaariumis on ka muud elu, aga õnnelikuse kohta ei oska midagi öelda, et kas ta on siis õnnelikum või pigem kannatab stressi all.
Pigem näeb ta õnnetum välja kui üksi on kuna konutab siis rohkem kuskil nurgas, aga kas ta ka nii tunneb see on ise asi või on hoopis õnnelik oma üksinduses :)

_________________
450, 240, 110, 2*54, 3*30 ja 20 liitrit.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Betta pidamine
PostitusPostitatud: Kolmapäev Aug 17, 2016 01:48 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Juul 11, 2012 10:36
Postitusi: 50
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Tere

Soov ka võtta Bettat, kuid lugesin et Bettale tema peegelpildi näitamine paneb ta kas kaklema või põgenema. Mul aga akvaariumil kaks klaasi seest peeglid. Praeguseid olijaid see ei sega, aga kas Bettat sinna tohin panna?

_________________
Juwel Rio 125L elustaimed, gupid, mollyd, õunakad, ancistrused


Üles
 Teema pealkiri: Re: Betta pidamine
PostitusPostitatud: Kolmapäev Aug 17, 2016 06:58 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Dets 11, 2014 12:09
Postitusi: 133
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Tere ! Oma peegelpildi nägemine on bettale pidev stressi allikas. Ta ju näeks kogu aeg teist isast, kes tuleb minema kihutada. Mina kalakest sellisess olukorda ei paneks.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Betta pidamine
PostitusPostitatud: Kolmapäev Aug 17, 2016 09:50 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Juul 11, 2012 10:36
Postitusi: 50
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Tänud vastuse eest. Kas on veel mingeid liike kes peeglit ei kannata?

_________________
Juwel Rio 125L elustaimed, gupid, mollyd, õunakad, ancistrused


Üles
 [ 10 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver