foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 4 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: ancistrus ja gupid
PostitusPostitatud: Neljapäev Juun 16, 2016 01:43 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Jaan 02, 2016 10:23
Postitusi: 12
Akvaariumis gupid, mõõksabad ja 1 ancistrus, ancistrus oli muidu rahulik ja toimetas omaette, nüüd viimasel ajal ei saa teistega üldse läbi, nö lausa hüppab teiste kalade poole ja justkui hirmutab teisi kalu. Panin väikesed gupipojad ka nüüd titelõksust teiste kaladega kokku, esimene päev oli kõik ok, teisel päeval olid pojakesed surnud. Kas võis olla, et ancistrus neile kuidagi liiga tegi? Kas võib olla, et see konkreetne ancistrus selline rohkem riiakas, et pigem peaksid ancistrus ja gupid ja mõõksabad sobima omavahel? Või ancistrus see, kes gupidele liiga ei tee ja väikeste gupide surm ei ole üldse ancistrusega seotud? Tänud abi eest.


Üles
 Teema pealkiri: Re: ancistrus ja gupid
PostitusPostitatud: Neljapäev Juun 16, 2016 06:48 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
kui suur akva on`? ei taha uskuda et ancistr maime sööb-aga kui pojad mitte kadunud vaid surnud siis peitub põhjus siiski mujal...
pilt ei teeks paha, akva temperatuur, kas on filter(sise või välis), kas on taimed, mis on põhjas:kruus, muld....
kui palju on gupisid ja mõõksabu..

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
 Teema pealkiri: Re: ancistrus ja gupid
PostitusPostitatud: Neljapäev Juun 16, 2016 07:54 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Mul tekkis selline küsimus - kuidas mõista seda lauset: "Panin väikesed gupipojad ka nüüd titelõksust teiste kaladega kokku." Missugune tittelõks on kasutusel? Selle kangast võrklõksu teen ma kohe maha. Plastikust on asjalikum, aga see ju hirmus väike. Teiseks kirjutad, et esimesel päeval oli kõik OK ja teisel päeval pojakesed surnud. Minu praktika kohaselt tuleks titelõksu päevas 2-3 korda õhutada, vett vahetada, sest seal vesi ei ringle ja kipub halvaks minema. Plastiklõksuga ma lihtsalt tõstsin ta ettevaatlikult veest üles, et ribide vahel vesi välja voolaks ja alla tagasi lastes uus värskem vesi sisse tuleks. Siin peab vaatama, et tillud tited pragudesse kinni ei jääks ja või veel väiksemad sealtkaudu välja ei voolaks. Vajadusel tuleks tited ennem lõksust välja korjata.

Ancistrust ma ka kuidagi süüdlaseks ei tahake tembeldada. Tema läheb kala lutsima alles siis, kui kala haige ja põdur ning eest ära ei uju ja põhjas tuimalt konutab. Eks liha taha antsukegi. Talle võiks vahest tiba kreveti panna.

Muud küsimused on Sulle juba esitatud.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri: Re: ancistrus ja gupid
PostitusPostitatud: Neljapäev Juun 16, 2016 08:47 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
"ja väikeste gupide surm ei ole üldse ancistrusega seotud?"

......... Korrektne = see ei ole võimalik,

....täpsemalt väljendudes = see on võimatu. :wink:


Üles
 [ 4 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver