foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 8 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 09, 2016 02:14 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Mär 09, 2016 02:00
Postitusi: 2
Tere! Ema võttis endale koju uue sõbra isase kukekese näol. Kala elab nanoakvaariumis (veidi alla 10l) ja kõik toimib kalapoe klienditeenindaja soovitustel. Küll aga tekkis suur küsimus kukekesele vajaliku veetemperatuuri suhtes. Esimene kord poes öeldi, et kukekesel peab olema akvas soojendi ja vesi ei TOHI olla alla 24 ja üle 30 kraadi. Soojendi anti meile kaasa ilmselt suurema võimsusega (15w) kui vaja. Tahab veetemperatuuri väga kõrgeks tõsta, kuid ilma selleta langeb temp 23-24 kraadi juurde. Kui järgmine päev poodi helistasin, oli telefoni otsas teine inimene, kes ütles, et kukekesel pole mingit soojendit vaja ja tema tahab üldse külmemas vees (21-24 kraadi) elada. Andke nüüd aru, kuidas me kalakesele parimad tingimused loome? :(


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 09, 2016 02:27 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Sept 28, 2015 07:09
Postitusi: 48
Asukoht: Oru /Tallinn
Minu betta elas eelmise omaniku juures 1,5 l purgis kapi peal pea 2 aastat. Ei olnud ei filtrit ega soojendajat. Samuti nad söötsid teda siis kui meenus. Minu juures on nüüd olnud alates jaanipäevast. Kuni novembrini elas samuti ilma soojendajata küll siis veidi suuremas anumas. Kuna elan puuküttega eluruumis on ööpäevane temperatuuride kõikumine, ja ei täheldanud küll et kala kuidagi ennast eriti hullult oleks tundnud.

_________________
160l Mollyd, Guppid, Neonid, Bettad, Ancistrus dolichopterus ja loor, õunakad, Helenad, Faunus sp


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 09, 2016 06:42 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 27, 2004 01:36
Postitusi: 879
Pildid: 5
Asukoht: Tartu
http://www.seriouslyfish.com/species/betta-splendens/

Seal on öeldud, et 22-30 kraadi. Eks ideaalne oleks seal 25 vms.

_________________
450, 240, 110, 2*54, 3*30 ja 20 liitrit.


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 09, 2016 09:20 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Dets 11, 2014 12:09
Postitusi: 133
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Kallid inimesed! Minu Bette elab 30 l nanos ja ma ei kujuta hästi ette, et sellest väiksem akvaarium võiks sellele kalale vähegi normaalseid elutingimusi pakkuda. Tegemist ikkagi päris suure kalaga. Ja loomulikult ei peaks vee temperatuur langema alla 26 kraadi. Vahel käib mu kala kohe silmnähtavalt end radika juures soojendamas nii, et jälgin hoolega temperatuuri. Ja loodan, et talle on antud pikka eluiga !


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 09, 2016 09:27 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Mär 09, 2016 02:00
Postitusi: 2
Aitäh vihjete eest. Äärmusest-äärmusesse nagu ma aru saan :D Ehk jagab keegi veel oma kogemusi
Pille11 jutule vastuseks oskan öelda vaid niipalju, et kala ostes öeldi et kukeke on ainuke akvaariumikala, kes sellistes 'kitsamates' tingimustes südamerahuga elada saab ja et antud kala ei pidavad üldse suurt ruumi vajama.


Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 10, 2016 10:45 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Veebr 05, 2014 06:21
Postitusi: 28
Pildid: 3
Asukoht: Pärnu, Tallinn, Haapsalu
Soojendaja peaks kindlasti olema, on ju müügil reguleeritavaid.
Ideaalne temp. 25-26kraadi.


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 04, 2016 06:03 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Sept 22, 2015 11:43
Postitusi: 15
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Tegelikult soovitatakse ühele Bettale vähemalt 20L aqadvisor,is ja temp 24-30c.
Minul on 25c ja isegi olen märganud teda vastu termo-pulka mõnulemas.

_________________
375l: 3xMolly,5xCorydoras,1xAngelfish,3xOto,4xAmano,5xSAE,Betta


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 05, 2016 08:04 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Bettast on siin juttu eesti keeles: https://et.wikipedia.org/wiki/Siiami_tapluskala
Jah, on mingi miinimumnõue aga ega sa ju ise ka ei tahaks elada 5 ruutmeetrises toas temperatuuriga 15C...
Püüa hankida miski suurem akva (>=30l) ja sobiv reguleeritav soojendi.
Wiki jutus on mainitud, et järglaste saamise peale hakkab kala mõtlema alles soojas vees. Ja et peab olema hea toit.


Üles
 [ 8 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver