foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 6 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Teisipäev Dets 08, 2015 11:05 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Aug 30, 2015 09:11
Postitusi: 151
Sain endale vaksa suurema (84 L) akvaariumi ja olen väga rõõmus.
Kalu on aga vähevõitu.
Praegu on nii, et uude akvasse arvestatud olemasolevad kalad on

1 betta
1 molly
1 gupi
1 tigu
1 põhjakoristaja
Taimed - kardhein ja paar veel kiratsevat põhjataime
akva mõõtmed on 60x35x40
Kalakalkulaatorisse sisestasin kaa oma parameetrid.
http://bit.ly/1QcC0pa
Aga sealt tuleb mulle ette terve müriaad erinevaid kalu, keda olen jõudumööda guugeldanud, et kas ph, karedus jms. klapib
Minu vesi on üpris aluseline ja kare
PH 8
GH - 16
KH 13,5

Üks mõtteliin on siis see, et võtta paar suuremaks kasvavat kala.
Vaatasin Rainbow Cichlid' ja isegi barbused, aga minu lemmik Black Ruby Barb tahab happelisemat vett kui mul on 6.0-6.5 :(
Teine siis, et võtta pisikeste kalade parv olemasolevate juurde.
vaatasin neon tetraid, aga need tahavad kaa happelisemat 5.0 – 7.0

On olemas vee happelisuse tõstjaid akva jaoks, aga kuna olen üpris algaja, ei tahaks selliste asjadega jännata, pigem valiks kalad, kes minu veega sobivad.
1) Kas on võimalik pidada kalu, kes täpselt ph vahelikku ei mahu edukalt?
2)Kas on pisikesi parvekalu, kes on minu PHga rohkem rahul ja sobivad minu kooslusega?


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 09, 2015 09:45 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Okt 15, 2003 04:15
Postitusi: 494
Pildid: 2
Asukoht: Harjumaa
Kui Su betta ja gupi on mõlemad isased, siis ei pruugi nende kooseksistents rahulikult jätkuda. Isane betta näeb pikasabalistes ja pikauimelistes kalades, sh.gupis, sageli rivaali, kes tuleb kõrvaldada. Ma neid kahte parem koos ei peaks.

Gupi ja molli on parvekalad ja tunnevad end kõige paremini, kui neid pidada koos vähemalt 6-liikmelise grupina. Soovitaks seetõttu mitte keskenduda uutele kalaliikidele, vaid suurendada nende mõlema hulka. Lisaks sobivad just neile kaladele Sinu vee parameetrid väga hästi. Bettale Sinu kare ja kõrge ph tasemega vesi väga ei istu ning kuna ta gupidega hästi ei sobi, siis ma pigem loobuksin bettast ning jätaks akva valdavalt gupide ja mollide päralt.

Mis liiki põhjakoristaja on? Pleco? Ancistrus? Corydoras? Mingi muu liik? Kui on pleco, siis seda Sinu akvasse ei soovita, kasvab väga suureks ja on suur saastaja, kes Su akva vee näitajad väga viletsaks muudab.

_________________
450L taimeakvaarium
Hemigrammus ocellifer
Paracheirodon axelrodi
Trigonostigma heteromorpha
Krevetid


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 09, 2015 11:59 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Apr 15, 2014 03:58
Postitusi: 185
Pildid: 4
Asukoht: Harjumaa
Nagu eelmine postitaja soovitas, gupid sobiksid sinu vette hästi. Kui võtad segaparve ainult isaseid gupisid, saad kena värvilise ja aktiivse seltskonna ning ei pea muretsema beebiuputuse pärast.

_________________
...


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 09, 2015 12:15 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Aug 30, 2015 09:11
Postitusi: 151
Betta on emane. See üksik gupi isane. Nende vahel on olnud hõõrumist küll, sellepärast saigi betta eraldi akvaariumi. Nüüd mõtlesin, et ruumi küll, paneks kokku.
Gupid pole minu erilised lemmikud. Vb siis tõesti keskendun mollidele ja võtan mõned juurde, et neil kambas mõnusam. Tahaks eri värve nagu internetis näen, poes aga kiputakse ainult musti müüma.
Bettadega on jah, et minu veeparameetrid ei istu, aga väga meeldivad.
Inka kirjutas:
Inka
Inka kirjutas:
Nagu eelmine postitaja soovitas, gupid sobiksid sinu vette hästi/.../.

Ma vaatan, et Sa Inka pead bettasid, Sinu parameetrid sobivad või teed sa midagi erilist, et neil vesi sobiks?


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 09, 2015 12:25 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Apr 15, 2014 03:58
Postitusi: 185
Pildid: 4
Asukoht: Harjumaa
kaiak kirjutas:
Ma vaatan, et Sa Inka pead bettasid, Sinu parameetrid sobivad või teed sa midagi erilist, et neil vesi sobiks?

Mul on sinuga võrreldes suhtkoht pehme vesi, ph 6.8, GH 7, KH 6. Vett ise kuidagi ei pehmenda, tuleb kraanist sellisena (kortermaja, majal veel eraldi veefilter). Gupide akvas (3 poissi) kasutan põhjapinnaseks koralliliiva, mis hoiab vee kenasti kõvana - pehmes vees gupid vinduvad ja surevad.

_________________
...


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 09, 2015 01:14 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Aug 30, 2015 09:11
Postitusi: 151
Vau, siis küll hoopis teine tera ja et nii erinev võib olla. Karedamaks on vist jah üpris lihtne saada võrreldes pehmendamisega.
Ei tea kui kunagi kolima peaksin siis teen enne üürile võtmist veetestid ja selle peale vaadatakse vist imelikult :D


Üles
 [ 6 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver