foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 3 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 21, 2015 10:20 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Veebr 04, 2015 07:12
Postitusi: 8
Tere!

Mul on kaks kuldset guraamit, kes on sinise three spot gourami värvi variatsioon.

Milline parvekala sobiks kuldse guraamiga? Internetis on palju vastavuses olevat infot.
Mul on 180 liitrine akvaarium ning seal on ka 3 ottot. Guraamid vahest üritavad ottosi näksata, aga nad on guraami jaoks liiga kiired. Ottod tänu oma kiirusele väga ei karda ka. Tunduvad elurõõmsad ja ujuvad palju ringi. Taimed hetkel kasvavad ja lisan ka neid juurde.


180-ses jääkski mu full stock:

2 guraamit
6-7 väiksemat parvekala
3 ottot


Kas kellegil on kogemust näiteks harlequin rasbora/ neoonidega, kui samas akvas elab isane guraami kes on suht agressiivne? Antud isane nokib ka vahest mu emase kallal, eriti tigedaks muutub ta peale söögikorda.

Ei taha kedagi guraamile näksimiseks osta ja samas sooviks ka , et 6-7 parvekala guraami tundlaid toksima ei hakkaks.



Pilt guraamist :)


http://imgur.com/pRWJbMr


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 21, 2015 01:28 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Okt 15, 2003 04:15
Postitusi: 494
Pildid: 2
Asukoht: Harjumaa
Isane kuldguraami kasvab suureks (15 cm) ja muutub riiakaks. Seetõttu väikesed kalad (rasboorad, neoonid jmt) talle kaaslasteks ei sobi, nende eluiga jääb lühikeseks.

Parim kaaslane on umbes sama suureks kasvav rahumeelne ja ilma suurte lehvivate uimedeta kala, kes ei provotseeri kuldguraamit. Provokatsioonile allub see kala hästi ning taplused on vältimatud siis.

Suuremad barbused sobivad. Mitte tiigerbarbus ega everetti barbus. Need on tülinorijad, tiigerbarbus ka liiga väike.

Hiiddanio (Devario aequipinnatus). Silver Dollar (Metynnis argenteus). Botia liigi keskmised ja suuremad esindajad. Keskmist kasvu põhjasägalised (ancistrus jmt).

_________________
450L taimeakvaarium
Hemigrammus ocellifer
Paracheirodon axelrodi
Trigonostigma heteromorpha
Krevetid


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 24, 2015 07:27 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Veebr 04, 2015 07:12
Postitusi: 8
Läks siiski õnneks :)

Kuu aega on juba neoonid sees ning guraami ei tee väljagi. Ainult emast liigikaaslast ajab vahel taga. Panin akvaariumisse ka 4 celestial pearl daniot. Ennem olid nad 14 liitrises akvaariumis. Nad ei karda ühtegi kala ja on väga elavad. Guraamid neist ka välja ei tee.


Üles
 [ 3 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver