foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 6 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Kaladele krevette
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 20, 2015 08:30 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Veebr 23, 2014 04:52
Postitusi: 4
Pildid: 0
Oleks soov osta kaladele söögiks krevette.kus osta? Tavalises toidupoest?


Üles
 Teema pealkiri: Re: Kladele krevette
PostitusPostitatud: Laupäev Okt 31, 2015 01:43 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Mina ostan juba aastaid tavalisest toidupoest koorimata külmutatud krevette. Ikka püüan osta sealt kus soodukas.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Kladele krevette
PostitusPostitatud: Pühapäev Nov 01, 2015 09:47 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Veebr 23, 2014 04:52
Postitusi: 4
Pildid: 0
Aga kõigil poes olevatel on mingi soola sisaldus või see on nii väike, et ei juhtu kaladega midagi


Üles
 Teema pealkiri: Re: Kaladele krevette
PostitusPostitatud: Reede Nov 13, 2015 11:07 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Mina puhastan tavaliselt 5 kilo külmutatud krevette korraga. Panen köögi kraanikausile nupu ette ja kraanist võimalikult tuline vesi sisse. Edasi kallan sinna krevetid ja sulatan nad ülesse. Vahepeal lasen vee välja ja panen uue kuuma peale. Nii mõned korrad. Samas peaks selle solgutamisega ka ehk soola vähemaks saama. Siis koorin kogu portsu ära ja panen pisikestesse topsikutesse. Mul selleks filmirulli topsid (üks armas akvarist tõi) või siis üllatusmuna topsid ka head. Ja taas sügavkülma. Sealt siis portsujagu võtan.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Kaladele krevette
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 23, 2015 06:31 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Okt 09, 2014 09:09
Postitusi: 83
Pildid: 6
KRA ära jäta mainimata oma 5kg krevettide jutu juures ka seda mitu tonni vett Sul korteris on. :)

Muide krevette kaladele ostmas käies tuli ükskord üks naisterahvas minu juurde ja sosistas et ma võtaks ikka teise paki, pidavat maitsvamad olema. #-o

Tänu KRA soovitusele tigudele krevette anda sain aga endale poole rusika suuruse õunateo. Lastel hea vaadata - ei pea mööda akvaariumit taga ajama silmadega.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Kaladele krevette
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 23, 2015 10:17 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Matten - eks ma rääkisingi oma tegutsemisest. Põhiliselt ju need n.-ö "töövõtted" krevettide puhastamiseks minu kodus ja vastavalt minu kalade vajadustele. Ega seda viiekilost hunnikut ka kohe hetkega ära sööda! Alati võib ju vähem krevette koorida. Aga jube muretu on, kui sooduka ajal on ports olemas ja siis mingil hetkel ka hunniku ära koorid. Pärast ainult võtad ja annad kaladele. Võib loomulikult ka portsu kaupa. Kahe-kolme jääs kreveti ülesse soojendamine ja puhastamine ei võta just hunnikuga aega. Minul kulub iga söögikord umbes 1-1,5 filmirulli topsi.

Igal juhul ma teeks maha juba valmis kooritud ja külmutatud krevetid. Aga kui on soodukas ja mul muud pole, siis läheb ka see loosi. Ja ikka loputan võimalikult tulise veega üle.

Teod ka väga armastavad liha. Rõõm, et Sul suur mürakas(d) ringi roomab. On ikka vaatlus- ja imetlusväärne küll.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 [ 6 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver