foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 5 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Esmaspäev Okt 12, 2015 11:43 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Aug 30, 2015 09:11
Postitusi: 151
Tere!

Sain endale ühe pidaja käest uue suurema akva. Anti kaasa ka nii 7 mõõksaba koos filtriga, kruus on sees (mingi imelikku tüüpi kruus ka, mis värvib vee punaseks).
Nüüd on nii, vaja need kaks ökosüsteemi kuidagi kokku sobitada.
Ma tahaks ideaalis ikka käsitleda neid võõraid kalu nagu poest ostetuid - harjutada nad vaikselt enda veega ja siis panna nad pigem enda veega ja uue puhta veega täidetud akvasse.
Võõrad kivid jm puhastaksin ära siis. Keedaks kivid läbi nt.
Samas ütlesid mulle andjad, et nad ei vaheta vett enda akvades, st tundub, et nende lämmastikuringlus on väga hea, nii et oleks kehv tegu seda maha tappa võõrast kruusa keetes.
Kuidagi nagu nokk kinni saba lahti - minu võõõrad bakterid võivad tappa uustulnukad ja vastupidi. Ei saa päris väikest akvat ka tühjaks teha, sest sinna läheb meil erandina betta koos põhjakoristajaga elama. Muidu saaksin omade kalade jaoks vähemalt oma bioomi kaasa võtta. Kalad, mis kokku lähevad peaks mul omavahel sobima - suures akvas kokku tuleb siis - mõõksabad, mollyd, gupid, tigu.
Homme mõõdan veidi veeparameetreid, aga tundub, et võib üpris sarnane olla minu kraaniveele.

Mis head-paremad variandid mul oleks seda toimetada?


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 13, 2015 11:03 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Okt 15, 2003 04:15
Postitusi: 494
Pildid: 2
Asukoht: Harjumaa
Kui suure akva said?

Kruus värvib vett... :-k

Seda ei peaks laskma juhtuda. Loputa kruusa (mitte ära keeda, nii tapad kõik head bakterid) kruusa suures anumas seni, kuni vesi enam punaseks ei värvu - segad hoolega vees läbi, valad värvunud vee ära, uus vesi peale, segad uuesti hoolega jne. Kasvõi 10-20 korda vajadusel. Kivid võid läbi keeta.

Õige mõte - uusi kalu harjuta enda veega tasa ja targu nii nagu poest ostetud kalugi. Seda enam, kui eelmised omanikud pole veevahetusi teinud - nende akva ja Sinu uue akva vee koostis võivad sellest tulenevalt olla nii erinevad, et kui tasakesi kalu oma uue veega ei harjuta, saadad kõik teise ilma.

Uue akva kalade ja tigude kooslus on sobiv, kõik eelistavad samade parameetritega vett.

Vee testimise mõte on hea, see annab parema ülevaate akvas toimuvast. :wink:

_________________
450L taimeakvaarium
Hemigrammus ocellifer
Paracheirodon axelrodi
Trigonostigma heteromorpha
Krevetid


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 13, 2015 11:53 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Aug 30, 2015 09:11
Postitusi: 151
Praeguseks on seis selline, et täna otsustasin, et annan uustulnukad ära ja uskumatult kiiresti oli huvilisi.
See lahendas suht palju probleeme.
Minu algne eesmärk oli ikka, et mu praegustel kaladel oleks mõnusasti ruumi uues kodus, nii jäi seda dillemmat ka vähemaks, et keda kuhu harjutada. Uude panin praegu puhta vee, aga peaksin panema vana juurde, aga seda vana pole mul eriti palju lisada.
Uus akva võib olla nii 40 liitrit, ei saa hetkel mõõta millegiga. Vana on 16,5, see üpris tillu.

Loputasin seda võõrast kruusa nii mõnedki korrad hoolega ja see punane pigment läks väga ilusasti välja(??)
Panin oma praegussesse pisikesse akvasse võõra filtri, ehk harjutab juba pisut uute bakteritega. Nii et tundub, et kõik läheb veel ilusasti :)


Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Okt 15, 2015 11:06 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Kui suur siis ikkagi on suurem akva? 40-liitrine ja sellega tuli kaasa 7 mõõksaba? Minu arust üleasustatud.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
PostitusPostitatud: Reede Okt 16, 2015 01:57 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Aug 30, 2015 09:11
Postitusi: 151
Jah, varsti toon maalt mõõdulindi ja arvutan, aga ma arvan nii poe omadega võrreldes, et on 40 liitri kandis.
Ma ise jõudsin ka järeldusele, et on üleasustatud, sellepärast ma need 7 mõõksaba ära andsingi. Mõõtsin veel sellle kaasa tulnud vee nitriteid ja näit oli ikka väga kõrge. Nüüd peaks kõigil olema küllalt ruumi. 40 liitri kohta 5 pisikese sõrme pikkust kala ja tigu ?
Või noh seda foorumit lugedes võiks olla 100 liitrit mul pigem :P
Aga ma kavatsen ilusasti vett vahetada ja ei tahaks, et akva oleks väga suur. Hetkel on minu kolm lemmikut molly, betta ja põhjakoristaja.
Tegelt on vist selline lugu, et need kalad sobiksid ja mollyle ja põhjakale jääks ka väikseks :(
http://www.theaquariumwiki.com/Stocking ... allon_Tank


Üles
 [ 5 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver