foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 10 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: tapja põhjakoristaja
PostitusPostitatud: Pühapäev Sept 20, 2015 09:58 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Sept 20, 2015 09:45
Postitusi: 4
Miks põhjakoristaja sõin ära kõik kalad ja sööb ainult kala toitu? :?
peale põhjakorisja ostu hakkasid kõik teised kalad "kaduma" ja kui teisi kalu toitsin tõusis põhjakoristaja vee pinnale keeras kõhuli ja sõi kogu söögi ära vee pinnalt. praegu teisi kalu enam ei ole ja põhjakorostaja kuskil 1 aasta juba üksinda, kõvasti kosunud ja söödan teda 1 kord päevas ja sööb ta just nii et keerab kõhuli teeb suu lahti ja imeb kohu söögi vee pinnalt sisse. kas see on imelik ? :roll: ah jaa kuna mullitaja (hapniku aparaat) hirmsasti pläriseb siis lülitan sisse siis kui meelde tuleb vb 1 kord 3 kuu jooksul.....ja saan aru et põhjakoristajale meeldib vees olla siis kui hapnik on välja lülitatud. kas mul on akvaariumis mutant? :shock:
tänan asjalikke vastuste eest!


Üles
 Teema pealkiri: Re: tapja põhjakoristaja
PostitusPostitatud: Pühapäev Sept 20, 2015 10:40 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 19, 2008 10:57
Postitusi: 712
Asukoht: Tallinn
Kas tegu on selle kalaga?

https://www.google.ee/search?q=upside+d ... EwEuhfM%3A

_________________
kpl " Kalake"
Rocca al Mare Kaubanduskeskus
http://kalake.ee
Kiireloomulistes küsimustes ja kauba laoseisu saamiseks helistage palun poodi telefonil 6659255.
Tellimisinfo ja kauba tarneaja päringud esitada e-posti teel irma@kalake.ee


Üles
 Teema pealkiri: Re: tapja põhjakoristaja
PostitusPostitatud: Pühapäev Sept 20, 2015 10:52 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Sept 20, 2015 09:45
Postitusi: 4
ei ole selline. lisasin pildid.


Attachments:
20150920_101700 (640x360).jpg
20150920_101700 (640x360).jpg [ 140.43 KB | Vaadatud 400 korda ]
Üles
 Teema pealkiri: Re: tapja põhjakoristaja
PostitusPostitatud: Pühapäev Sept 20, 2015 11:02 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Sept 20, 2015 09:45
Postitusi: 4
ah jaa . ma pole kordagi näinud, et ta imeks akvaariumi seinu või oleks klaasi küljes nagu iminapa (see peaks olema ju nende funktsioon koristamine jn :) :? ? ) tean et sõbral just sedasi käitubki tema põhjakoristaja. kui ta just ei uju ringi siis puhkeasend on tal pool küllili kuskil kivi peal (selline tunne et surnud oleks) ja nii juba 1 aasta. panen veel ühe pildi siin teda paremini näha.


Attachments:
20150920_105417 (360x640).jpg
20150920_105417 (360x640).jpg [ 123.39 KB | Vaadatud 398 korda ]
Üles
 Teema pealkiri: Re: tapja põhjakoristaja
PostitusPostitatud: Pühapäev Sept 20, 2015 11:55 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 19, 2008 10:57
Postitusi: 712
Asukoht: Tallinn
See kala on platydoras costatus https://www.google.ee/search?q=platydor ... MwG-&dpr=1

Tema ei ole imisuuga säga ja ei peagi klaasi küljes olema. Klaasi küljes on ancistrused ja plecod.
See kala pole olemuselt agressiivne, kuid sööb siiski ära väiksemad kalad, kelle kätte saab.

_________________
kpl " Kalake"
Rocca al Mare Kaubanduskeskus
http://kalake.ee
Kiireloomulistes küsimustes ja kauba laoseisu saamiseks helistage palun poodi telefonil 6659255.
Tellimisinfo ja kauba tarneaja päringud esitada e-posti teel irma@kalake.ee


Üles
 Teema pealkiri: Re: tapja põhjakoristaja
PostitusPostitatud: Pühapäev Sept 20, 2015 12:02 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Sept 20, 2015 09:45
Postitusi: 4
täud vastuse eest [-o< ostan siis kõrvale temast suuremad kalad (kuigi siis kui põhjakoristaja oli väike olid tegelikult teised kalad temaga sama suurused) ....siis pean ka vist suurema akvaariumis juba ostma et nad sinna kõik ära mahuksid :?
kui vanaks ja kui suureks see minu kala võib kasvada? kas on mõtet teha eksperimenti ja teda üksinda kasvatada ning jälgida protsessi või sureb ta varsi igavusse ära? :roll:


Üles
 Teema pealkiri: Re: tapja põhjakoristaja
PostitusPostitatud: Pühapäev Sept 20, 2015 12:11 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 19, 2008 10:57
Postitusi: 712
Asukoht: Tallinn
Selle kala täiskasvanud suurus on ca 20cm (akvaariumis üldjuhul vähem) ja eluiga 8-12 aastat.

Akvaariumi suuruse kohta ei oska midagi öelda, kuna ei tea, kui suures ta praegu elab.

Üksindusse ta vaevalt sureb.

_________________
kpl " Kalake"
Rocca al Mare Kaubanduskeskus
http://kalake.ee
Kiireloomulistes küsimustes ja kauba laoseisu saamiseks helistage palun poodi telefonil 6659255.
Tellimisinfo ja kauba tarneaja päringud esitada e-posti teel irma@kalake.ee


Üles
 Teema pealkiri: Re: tapja põhjakoristaja
PostitusPostitatud: Esmaspäev Sept 21, 2015 03:41 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Minul on neid kalu viis. Koduks koos teiste kaladega (ka panda corrydorased) on 240-liitrine akvaarium. Pole minu omad veel siiani teisi kalu söönud. Armastavad olla rohkem koopas peidus. Vaatan, et tõesti pole neil vahet, kas ta on seal sees kõhul, külili või selili. Veepinnal nad mul söömas ei käia.

Mulle tundub pildi järgi, et Sinu akvaarium päris väike. Aga see võib ka ekslik olla. Ja takkapihta veel ümmargune? Või panid ta parema pildi tegemiseks kusagile karpi? Kui mu aimdused on õiged, siis pakuks hoopis välja teise põhjuse, miks Su kala vee pinnal käib. Nimelt kui väike akva ja mullitaja ka 1-3 korda kuu jooksul (mõneks tunniks?) tööle pannakse, siis äkki on tal isu hapniku järele. Mingi filter Sul ka ikka akvas on? Loomulikult võin ma eksida, aga mingeid andmeid rohkem pole, kui need kaks pilti.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri: Re: tapja põhjakoristaja
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 05, 2015 08:14 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Mnjaa...pildi fragment jätab tõesti mulje, et tegu on ümmarguse akvaga. Kui see tõesti nii on ja õhupump käib kord 3 kuu jooksul (ja filrit vist ka ei ole)...siis see kala elab märksa vähem kui 8 aastat... :( Loodetavasti ma eksin!
Muide, põhjakoristajate funktsioon ei ole põhja koristamine. Nad söövad sama isukalt vetikaid ja põhja langenud söödavat, kui teisedki kalad. Eriti meeldivad neile puu "roikad".
Mittesöödavat sodi nad ei puuduta ja akva klaase pead ikka ise nühkima (kuigi nad aitavad veidi küll).


Üles
 Teema pealkiri: Re: tapja põhjakoristaja
PostitusPostitatud: Reede Nov 13, 2015 10:58 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Mis neist kaladest saanud on? Ma võiks pakkuda neile vajadusel pelgupaikka.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 [ 10 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver