foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 11 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Antsu pojad ??
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 15, 2015 10:35 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Aug 24, 2013 01:56
Postitusi: 36
Pildid: 9
Asukoht: Kohila
Tegemist uue käivitatud akvaariumiga ( akvaarium käinud u. 2 kuud ), pole plaanis hakata tegelema kalade kasvatamise ja aretamisega....... aga nagu näha arvavad kalad teisiti....... gupid juba paljunenud ( näha on olnud 2-3 poega ) ja nüüd ka antsud ( vist ? ) , üllatav et emane on u. 5 cm suurune , isane aga 12 cm ( muidugi on variant, et tegemist coryde poegadega ), sisemise nurga filtri ja akvaariumi vahel pesitsevad 7 poega, üllatav, et on eelu jäänud.
Probleem selles, et pole plaanis poegasid eraldi akvas pidama ja kasvatama hakata ! Kas kasvavad ise need suureks, et neid ära jagada ( muidugi kui neid enne ära ei sööda ) ?
Huvitav, et selline elu on käima läinud- vee näitud on suht jamad veel
Nüüd viimane nädal on näidud olenematta veevahetusest ( 2 x nädalas , 1 x filtri puhastus - svammide pesu ol. olevas vees ) ikka püsinud ühe sugused :
NO3 : 1 - 5 vahel
NO2 0,1
Ph 7,6
GH 8-9

Näidud püsivad samad ( ainult NO3 on vahelduva eduga 1 või 1-5 vahel )
Iga vee vahetuse ajal lisan ka nii Biotopolit ja Denitroli + vastavalt etiketile järgnevad päevad

Varsti tõsine kalade uputus !
PS. Õunakat surid ära ( tundus, et vanadusse- olnud juba 1,5 aastat- kui soetasin, olid juba umbes pinksi palli suurused )- aga on teinud akva kaanele selle nn. pesa- ühks kord eemaldasin selle teadmatusest, nüüd ootan uuest uut järelkasvu...

Tegemist 96 l. akvaga, mõned taimed
Kalad :
1 suur isane Ants + väike emane
2 x Coryd,
2 x isast gupid+ 3 emast
3 botiat
6 x neooni
3 x mingit vikerkala
2 x musta punase sabaga hai moodi põhjakoristaja laadset

Kas on foorumlaste arvates juba tegemist ülerahvastusega ?


Attachments:
IMGP3513.JPG
IMGP3513.JPG [ 53.62 KB | Vaadatud 282 korda ]
Üles
 Teema pealkiri: Re: Antsu pojad ??
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 15, 2015 10:48 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Veebr 15, 2014 01:59
Postitusi: 261
Pildid: 1
Asukoht: Soome
Üle rahvastuse kohta saad vastuse siit lehelt kuhu saad sisestada kõik vajalikud andmed. http://aqadvisor.com/

Kui sul on kaks sellist liiki kala, siis varem või hiljem nad on üksteise vastu agresiivsed ja territoriaalsed.
http://en.wikipedia.org/wiki/Red-tailed_black_shark

Oskad öelda, kui suur see maim on? Mis värvi sul corydased on?
Hea oleks kui saaks paar pilti veel, saaks täpsemalt öelda, kellega tegu on.

_________________
180l- 5 ancistrus 1 albiino, 6 Corydas Aeneus, 7 kribensis,gupid
60l- Hemichromis Lifalili maimudega


Üles
 Teema pealkiri: Re: Antsu pojad ??
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 15, 2015 11:10 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Aug 24, 2013 01:56
Postitusi: 36
Pildid: 9
Asukoht: Kohila
Tegemist corydoras paleatustega . Pojad tunduvad ikkagi Antsude omad- on nagu klaasi küljes kinni, pole näinud, et corud klaasi ,, puhastaks``oma suudega.
Need punasabad haid on oma vahel ja üpris riiakad ......... aga komplekteeris kogu kupatuse Tartu mnt. kalapood- omanik ise !- oleks võinud ju öelda, et 2 x ei sobi !- aga eks need poed ole nagu nad on, kui ise võhik - siis iga kord uus müüja räägib vastupidist eelmiselt kuulduga ( omal nahal tundnud Kalakeses.. ), aga vahet pole, vaatame, mis asjast saab.... kuna tegemist suht dekoratiivse akvaariumiga- siis pole nagu ennist mainisin plaanis kasvatusega tegeleda.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Antsu pojad ??
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 15, 2015 11:19 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Veebr 15, 2014 01:59
Postitusi: 261
Pildid: 1
Asukoht: Soome
Corydase pojad siblivad ilmselt pisemana seal põhjapinnases.
Antsude omad on jah klaasi küljes suudpidi.

Nende haidega on see lugu, et lõpuks väsib nõrgem ära eest põgenemisest ja annab otsad.
Kui kunagi plaanid ära hakkata ühte haid andma/müüma, siis võid kirjutada mulle.

_________________
180l- 5 ancistrus 1 albiino, 6 Corydas Aeneus, 7 kribensis,gupid
60l- Hemichromis Lifalili maimudega


Üles
 Teema pealkiri: Re: Antsu pojad ??
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 16, 2015 08:43 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Kui maimusid spetsiaalselt kasvatada ei plaani, siis las nad olla seal kus nad on. Jääb siis ellu kes jääb. Corryka ja antsu tittesid minu arust suht võimatu segamini ajada. Ütleks, et corrykas ehtne kala ja tema tited ka ujuvad vees ringi nagu klassikalised kalad. Antsistruse tited aga rohkem "kleepuvad" taimedele, akva seintele, kändudele-koobastele.

Rahvast paistab akvas olema. Ja kuna on emased ja isased gupid, siis ilmselt saab seltskonda veel palju rohkem olema.

Praegu nägin! Attachmentsis on sulaselge antsukesekene.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Antsu pojad ??
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 16, 2015 09:33 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Aug 24, 2013 01:56
Postitusi: 36
Pildid: 9
Asukoht: Kohila
Võhiku küsimus : Antsud vist ei ole elus poegijad ? ( kui marjaga - siis kuhu nad marja panevad - akva põhjalikul puhastusel oleks mari ju välja filtreerunud ? )
Kui need maimud nüüd suureks saavad ja ehk mingi ports ka säilib - siis kui suurtena neid jagama/ära andma võiks hakata ( sama teema gupidega ) ? Kui jätta alles näiteks ainult mõned isased Antsud- siis kuidas need omavahel hakkama saaks (vana ja noor ? )
Kalu tundub juba jah natuke palju võitu........


Üles
 Teema pealkiri: Re: Antsu pojad ??
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 16, 2015 10:06 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Antsud teevad marja tavaliselt kuhugi koopasse. Ideaalne tundub minu praktikas olema kookose koobas. Aga samas leiavad nad ka teisi peidupaiku. Põhiline on, et teevad MARJA ja "kleebivad" selle kuhugi peitu (näiteks ka juurika alla). Ja see on üsna kärtsakas oranž. On terve kobar. Umbes nagu õunateol. Seda jääb siis issi valvama ja tuulutama. Mammil on savi ja ta läheb litutama.

Antsu tittesid võid jagama hakata minu arust misiganessuuruses. Mina omal ajal jagasin ära ka neid, kes just-just äsja pesast lahkusid (sabakesed taha tulnud). Vaja vaid leida õige huviline, kes edasi tahaks marjamoodi antsu kasvatada. Kuuluta siin meite rubriikides, vali sealt omale sobilik.

"Kui jätta alles näiteks ainult mõned isased Antsud- siis kuidas need omavahel hakkama saaks (vana ja noor?)"

Tollest lausest ei saa ma hästi aru. Üldiselt saavad antsud kõik omavahel väga hästi hakkama - nii maimud kui ka vanad, emad ja issid. Antsud omi lapsi ei hävita (ei söö). Nii on mulle mu praktikast arusaam jäänud.

Selleks, et noortest kasvandikest aru saada mis sugu nad on, peaksid nad olema vähemalt vast 4-5 cm.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Antsu pojad ??
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 16, 2015 10:30 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Aug 24, 2013 01:56
Postitusi: 36
Pildid: 9
Asukoht: Kohila
Tsiteerin :
"Kui jätta alles näiteks ainult mõned isased Antsud- siis kuidas need omavahel hakkama saaks (vana ja noor?)"

Tollest lausest ei saa ma hästi aru. Üldiselt saavad antsud kõik omavahel väga hästi hakkama - nii maimud kui ka vanad, emad ja issid. Antsud omi lapsi ei hävita (ei söö). Nii on mulle mu praktikast arusaam jäänud.

Mõte oli ehk jätta tulevikus ainult 2 isast ( et uputust ära hoida ) :twisted:


Üles
 Teema pealkiri: Re: Antsu pojad ??
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 16, 2015 10:38 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Vabandust, aga ikka veel ei saa aru. Sul ju on juba seal akvas täiskasvanud isane ja emane antsistrus. Kust need lapsed siis tulid? Sa peaks siis oma ühele suurele antsule embat-kumbat kummale uue kodu leidma. Alla 5-6 cm ei ole võimalik antsukese sugu määrata, kahjuks. Selgub alles siis, kui isasel vuntsid ninamikul. Vuntsikesi võib esineda ka emasel isendi, aga temal siis vaid suu ümbruses mitte koonul.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Antsu pojad ??
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mai 06, 2015 01:08 
Akvarist

Liitunud: Reede Jaan 30, 2004 11:41
Postitusi: 91
Asukoht: Tallinn
Ma võin kommenteerida ancistrus sp isade-poegade läbisaamist. Mul ca 8 a vana papa ja ca 4a ja 2 a pojad. Emase andsin ära, seat 100l akvasse rohkem antsulapsi polnud vaja. Isa ja lapsed saavad läbi täitsa enamvähem, aga nii kui tegu mingi maiuspala või parema lebotamiskoha jagamisega, on võitlus kiire ja konkreetne: noorem saadetakse hammustuste ja sabalöökidega nurka elu üle järele mõtlema. Kaotaja küljest tükke ei kuku, aga mingit vanemlikku õrnust ei maksa ka oodata.

_________________
110 l, mõningad ancistrus sp ja anentome helena isendid, kardinaltetra ja skalaar. Taimed


Üles
 Teema pealkiri: Re: Antsu pojad ??
PostitusPostitatud: Reede Mai 08, 2015 11:17 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Sul, poolkuu, asjalood niimoodi, aga mul jälle teistmoodi - keegi kellegagi ei kakle. Pelgupaiku - koopaid ja juurikaid jagub. Kõigil on oma koht. Vahest küll mingit siblimist on näha, aga see tühine. Akva 128-liitrine.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 [ 11 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver