foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 4 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 06, 2015 08:13 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Okt 29, 2012 03:30
Postitusi: 155
Pildid: 0
Asukoht: Raplamaa, Märjamaa
Sain akvaariumi kaasandena üsna mitu kala - antsud on mul juba head tuttavad, aga tuli ka neli botia macracanthat. Googeldades leidsin, et neid nimetatakse ka klounkala (clown loach)? Ja siis veel üks kalake, keda mul seni ei ole õnnestunud tuvastada. Kui see peaks õnnestuma, eks siis tulen selle küsimusega siin uuesti välja.
Praegune küsimus on hoopis selles, et kõik saadud kalad on väga arad. Lugesin, et bootsiad ongi hämaras askeldajad, aga kas argus on ka neile loomuomane? Nad on nii vahvad tegelased, aga seni on ainult minul jätkunud kannatust oodata, millal nad oma peidupaikadest välja tulevad. Iga väiksema liigutuse korral on nad kohe jälle kadunud. Kas see on üldiselt tavapärane käitumine või on kalakesed lihtsalt uue koduga veel harjumata? Palun kõiki kogenenumate näpunäiteid nende kalakestega toimetamiseks :)

_________________
180- 3skalaari
100l - 3sebrabotiat
400l-4antsu, 2tiigerbotiat, 2 oskarit


Viimati muutis paabu1, Kolmapäev Jaan 07, 2015 08:13, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri: Re: Botiad on arad?
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 07, 2015 12:31 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
Jah, tegelikult nii ongi. Botiad on loomult suht arakesed. Kuigi teiste kalade suhtes akvas on botiad pealetükkivad, territoriaalsed ja ülbelt julged. Samas lõputult elavad, uudishimulikud ja väsimatud toimetajad. Eriti huvitav on botiate juures see et botiad tekitavad suus olevate hammastega valjusid plõkse-klikke mis on kuuldavad ühe toa otsast teise. Plõksutamiste arv, takt ja hulk on täiesti erinev. Jääb mulje et botiatel on suhtlemiseks olemas oma "plõksimiste helikeel".

Meil on akvas 7tk. Skunk Botia (Yasuhikotakia morleti) isendit. Liiguvad kõikides akva veekihtides. Eriti aktiivsed on siis kui akvas on valgustus peal, pimedas poevad juurikate vahele. Patrullivad ja kaitsevad kiivalt akvas kogu "juurikamajandust". Botiad pressivad ennast igast praost ja lõhest läbi, justku mingid veealused taksikoerad. Teevad patrullides tuule alla barbustele, sewelliatele ja saele. Õnneks on akvas selline kalaliikide kooslus kus kõik on head ja kiired ujujad. Võib arvata et paljude kalaliikidega botiad kokku ei sobi.

Kui ma teen akvas korralist hooldust siis esimesed kes peitu poevad ja nähtamatuks muutuvad on botiad. Neid nagu poleks olemaski. Neil on veel komme pugeda juurikate tühemikesse. Mul oli juhus kus puhastasin akvat, tõstsin suurema juurika välja laua peale. Juurikas oli laual vähemalt üle 30 min. Kui juurikat laual pöörasin siis kukkus lauale 2tk botiat. Tegelased olid mingil ime kombel juurikate soppidesse pugenud, seal oli vesi ja nii nad ellu jäidki ning elavad tänase päevani. Veel on botiatel omadus ja komme lambist jääda poolkülili, lääbakile, röötsakile ükskõik kuhu juhtub. Teistel kaladel on selline asend rohkem nagu haiguse või suremise tunnus, botiatel aga puhkamise asend. Elujõulised kalad.

Aga jah, meie akvas on plõksivad botiad kõige sõnakamad ja lärmakamad kalad. :)

_________________
180L, JBL e1501, 2x30W
3 tetra(bct),1 garra rufa, 1 sewellia
3+ killertigu,3+ amano krevett


Üles
 Teema pealkiri: Re: Botiad on arad?
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 07, 2015 04:06 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Okt 29, 2012 03:30
Postitusi: 155
Pildid: 0
Asukoht: Raplamaa, Märjamaa
Aitäh, ertserts!

Püüdsin ka tundmatu kala pildile http://www.upload.ee/image/4450746/mis_kala_001.jpg, kvaliteet on küll kehv, aga äkki oskavad tarkpead ikkagi kalakese tuvastada. Ertsertsi kirjeldus suremist või haigust "simuleeriva" kala kohta käib selle kalakese kohta 100%. Ma olin üsna kindel, et see kala sai püüdmisest ja transportimisest šoki, sest ta keeraski koju jõudes kogu aeg kõhtu ja külge üles. Nüüd on ta paar päeva üksi laiutanud 100l akvas ja täna vaatas mind üldse mitte surnud kala näoga juurika pealt =D> . Muidugi on ta arg, nagu kõik teisedki saadud kalad, aga päris soojenduspulga taha ta ka täna enam ei pugenud.

_________________
180- 3skalaari
100l - 3sebrabotiat
400l-4antsu, 2tiigerbotiat, 2 oskarit


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 07, 2015 09:00 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Okt 29, 2012 03:30
Postitusi: 155
Pildid: 0
Asukoht: Raplamaa, Märjamaa
Suur, suur aitäh =D> Googeldades näen, et on sama kala, jah. Nüüd ma vähemalt tean, kes mul on :D

_________________
180- 3skalaari
100l - 3sebrabotiat
400l-4antsu, 2tiigerbotiat, 2 oskarit


Üles
 [ 4 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver