foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 60 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Teisipäev Mai 06, 2014 06:25 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Ei saa sellest aru - emasel ikka mari väljas, paistab terake. Pilti oleks hea näha.

Kui nüüd tõesti on jäänud marjatera pidama, siis peaks selle ehk kuidagi kätte saama. Muidu võib äkki infektsioon tekkida. Mul jäi imollil kunagi titt niimoodi kinni ja jõudis isegi halvaks minna, enne kui aru sain mis toimub. Võtsin pinsetid ja tõmbasin ära. Pärast panin akvasse JBL-i Acclimoli.

Isase äravõtmise kohta ei oska ma midagi ütelda. Vast jätaks ikka sinna. Ta ju hoolitseb tittede eest ja sättib uusi mulle pessa juurde.

Oot, Sul on siis praegu alles mari - maimud pole välja koorunud? Esimesed paar-kolm päeva peaksid tited tollest rebust söönuks saama, mis neil marjaterast kõhu alla jääb. Ega ma tea, kas väga õiget juttu räägin, sest endal bettasid pole olnud. Tõmban paralleele teiste analoogsete marjatajatega. Näiteks kas või mogurndad, kelle kasvatamisega mul kunagised kogemused. Ja marmorguraami tegi mul ka tittesid. Guraamid olid mul isegi 240-liitrises koos igasugu muude kaladega. Aga oli palju pinnataime ja maimud peitsid end sinna ära. Mogurndade abielupaar pesitses 54-liitrises. Seal oli ka palju taimi, nii et emast ära ei võtnudki. Oligi kogu perekond kogu aeg koos. Aeg-ajalt korjasin suuremaid tittesid välja.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Mai 06, 2014 06:42 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Kas arteemia hautamises oled ka tarkusi suutnud koguda või vajad abi? Toatemperatuuril saab see valmis umbes kolme päevaga. Nii et, kui pakk käes siis kiirelt hauduma.

Sul on teema pisut laiali. Arteemia jutu leidsin kusagilt mujalt hoopis. Meeles on, et Rein soovitas kohvmasina filtrit arteemia loputamiseks kasutada. See täitsa hea vahend, kui spetssõela pole. Ma proovisin kunagi alguses salfakaga, aga see vettib vees väga ära ja läheb plödaks. Keegi kunagi rääkis, et "Kalake" müüb eraldi noid spetssõelu. Ma ise ostsin sealt hirmkalli aparaadi, aga väga asjalik on. Lauteri tänavas "Leigiv" OÜ-s müüdi kunagi mingeid pisemaid komplekte arteemia hautamiseks. Seal ka tegelikult kõik vajalik olemas - sõel ja kork pepsi pudelile + voolikud. Ma ei tea, kas enam seal sellist komplekti müüakse. Pole juba kaua sinna sattunud.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mai 07, 2014 09:37 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Nov 26, 2013 07:54
Postitusi: 177
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Arteemia kohta köik selge! See teema ammendatud.
Ainuke asi arteemina kohta, et kas kohe ei vöi neile arteemiat pakkuda vaid peab munakollasega mässima?
Teine teema, terake väljas emasel kalal. Paistab jah samasugune valge tera köhualt väljas nagu see mari mis akvas ringi lendas. Püüan pildi teha home ja kirjutan siis jälle...

_________________
160l vett, 1000l/h, 14w/m (5m)
14l vett, 65l/h, 1,3w led
35l vett, 110l/h, 15w sääst.(betta paar)


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mai 07, 2014 09:57 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Kui juba arteemiat pakkuda on, siis ma ei annaks üldse munakollast. Pole oma ühelegi maimule seda andnud. Kuidagi teistmoodi hakkama saanud. Nowo Tom-i jahu ja arteemia - see on mul põhiline olnud. Helbeid saad ka näpu vahel peenemaks hõõruda. Soovitati ka külmutatud sääsevastseid riivida. Ma proovisin - jube sodimine oli.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mai 07, 2014 10:42 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Nov 26, 2013 07:54
Postitusi: 177
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Selge.

_________________
160l vett, 1000l/h, 14w/m (5m)
14l vett, 65l/h, 1,3w led
35l vett, 110l/h, 15w sääst.(betta paar)


Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 08, 2014 01:06 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Nov 26, 2013 07:54
Postitusi: 177
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Selline on siis see mari mis paistab välja...
See on töesti lähedalt vaadates mari..
Mis saab? Tuleb midagi teha vöi saab kuidagi muudmoodi?


Attachments:
kala mari.png
kala mari.png [ 257.85 KB | Vaadatud 96 korda ]

_________________
160l vett, 1000l/h, 14w/m (5m)
14l vett, 65l/h, 1,3w led
35l vett, 110l/h, 15w sääst.(betta paar)
Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 08, 2014 04:20 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Nov 26, 2013 07:54
Postitusi: 177
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Betta issi endiselt hoolitseb pesa eest. Maime pole siiani näha olnud... Ega vist ei tule ka enam. Nii kaua aega möödas juba. 5 päeva.
Mis teha? Pesa on endiselt vahune ja papa kannab hoolt. Kas peaksin eemaldama pesa? Kas isa ükskord saab aru ka, et asjata see vaev?
Teeb aga mulle juurde kui vaja ja passib pesa all ja on nagu hoolitsev isa jne...

_________________
160l vett, 1000l/h, 14w/m (5m)
14l vett, 65l/h, 1,3w led
35l vett, 110l/h, 15w sääst.(betta paar)


Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 08, 2014 07:07 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Mammi on ikka ka veel seal akvas? Ega see pesa Sind ju sega. Las kala askeldab. Ega see marjatamine nii päeva pealt ka käi. Võimalik, et harjutab. Kõik peab enne marjatamist korralikult jonksus olema (ka vee kvaliteet, temperatuur...) ja mammi meelitamine pesa alla marja heitma on jälle omaette ettevõtmine. Las nad toimetavad. Võimalik täitsa, et seekord ei tehtagi marja. Ära arteemiat enne hauduma pane, kui tittesid näed. Tited on nõelpeenikesed ja palja silmaga päris kunst neid näha. Mul on üks hea luup selleks otstarbeks.

Ma katsuks selle tera pinsettidega õrnalt eemaldada ja siis paneksin Acclimoli. Seal jood sees, mis võimalikku haavandit tohderdab.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 08, 2014 07:16 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Nov 26, 2013 07:54
Postitusi: 177
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
ema on eraldi, endiselt..
Nad heitsid marja ilma pesata... alles siis kui marja kokku korjati tehti selle käigus ka pesa...
kas peaksin siis emase panema isasega kokku sinna kus on pesa ja palju palju taimi... akvaariumist ka pilt albumis.
Ei kujuta ette kuidas see terake sealt välja vötta... vötan ta veest välja korra ja maitea...
Ei julge väga torkida nii, aga kui nii arvate, siis soovitage ka kuidas seda nt oleks hea teha... vees ei saa ju... siputab ja ujub minema.. vöi maitea...
Kuidas ise tegid?

_________________
160l vett, 1000l/h, 14w/m (5m)
14l vett, 65l/h, 1,3w led
35l vett, 110l/h, 15w sääst.(betta paar)


Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 08, 2014 09:53 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Ei mäletagi enam väga täpselt, kuidas just tegin. See oli nii ammu. Aga kuna oli juba kergel hallitust näha, siis palju valikuvõimalusi polnud - oli vaja kuidagi see kinnijäänud pojuke kätte saada. Võimalus on kahvaga kinni püüda ja siis kahva vees hoides kala õrnalt kuidagi pihku saada.

Kahtlustan, et kui mari tehti enne pesa, siis pole sealt tittesid oodata. Pane proua tagasi ja las nad toimetavad.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 08, 2014 09:59 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Vaatasin Su pilte. Emase saba ja uimed kuidagi väga hirmsasti narmendavad. Paneks küll kohe Acclimoli akvasse. Tol jutusisesel pildil nii hull ei paistnudki. Kui sinna narmendavate servade äärde tuleb valge rant, siis peaks juba asi jamaks minema ja ravi vaja - uimemädanik peaks olema selle haiguse nimi. Pole tugev haigustes, aga see emase kala uimed/saba seal albumi pildis ei meeldi mulle kohe üldse mitte. Isasel tundus sama häda kallal olema, aga mitte nii tugevalt.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 08, 2014 10:30 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Nov 26, 2013 07:54
Postitusi: 177
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
sain kalad sellistena nagu nad olid. Enne kui emase ümber töstsin siis isane kihutas emast minema kogu aeg. Sealt see viimanegi saba tutt emasel ära kadus.
las see vaht siis jääb ja homme töstan emase tagasi. vaatan mis toimuma hakkab. Kui kakluseks läheb siis töstan isase ära, et emane saaks taimede vahel askeldada ja isane vöörutust poegade ootusest...
Kui homseks öhtuks pole mari kadunud siis püüan midagi ette vötta..
Ta nii pisike mingi 4-5 cm(emane) et kardan teda katki teha :)
Aitäh muidu tarkuste jagamise eest!

_________________
160l vett, 1000l/h, 14w/m (5m)
14l vett, 65l/h, 1,3w led
35l vett, 110l/h, 15w sääst.(betta paar)


Üles
PostitusPostitatud: Reede Mai 09, 2014 06:41 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Nojah, kui seal akvas veel mari alles on, siis võimalik et isane hakkab emast jälle taga kihutama. Siis peaksid ikkagi ta vast mujale jätma.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
PostitusPostitatud: Reede Mai 09, 2014 02:35 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Nov 26, 2013 07:54
Postitusi: 177
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
vötsin "pesa" akvast välja ja jätsin filtri pooleks päevaks sisse... nüüd selline olukord, et panin emase läbipaistva karbiga isase juurde.
paar minutit ründas isane karpi. Siis rahunes ja hakkas uuesti mullipesa tegema... samasse nurka...
Millal saaksin aru kui isane lepib emasega ja tahaks temaga kokku kolida nö. Olen videoid vaadanud ja uurinud, aga no ma ei saa aru kas on vihane vöi lihtsalt ajab uimed laiali, et emane märkaks teda...
Vaatan mis öhtul teevad...

_________________
160l vett, 1000l/h, 14w/m (5m)
14l vett, 65l/h, 1,3w led
35l vett, 110l/h, 15w sääst.(betta paar)


Üles
PostitusPostitatud: Reede Mai 09, 2014 07:20 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Las kala toimetab, see mullipesa ei sega ju Sind. Las see olla seal rahus. Vett see ei reosta.

Mingi kõhutundega peaks aru saama, kas kalad kaklevad või teevad pulmatantsu. Tants võib ka vahest tiba jõhkra mulje jätta. Paistab, et neil on isu ikkagi seda marja teha, kui papi muudkui pesa ehitab.

Guraamidest olen aru saanud, et pulmatants käib neil keereldes ja selle käigus isane justkui masseerib emaselt marja kõhust välja. Bettade koha pealt jään vastuse võlgu. Ehk käib enam-vähem samamoodi.

Kas siis kedagi bettade pidajat ometi ei leidu, kes ka sõna sekka ütleks? Mul ju pole nende kaladega konkreetset kogemust, muudkui tõmban teiste enam-vähem samalaadsetega paralleele ja oletan.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 [ 60 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver