foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 8 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 15, 2018 04:58 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Mär 15, 2018 04:18
Postitusi: 2
Tere!
Mul oleks paar küsimust ehitamise kohta, kuna on soov ise ehitada.
Mul on soov ehitada ise akvaarium mõõtudega 1200mmx390mmx500mm. ja see oleks siis 234 liitrit.

1. kas 10mm paksusest kirgasklaasist piisab? põhi tuleks 15mm igaksjuhuks.
2. kas servadele peab tegema ka eraldi raami?
3. kui peab raami tegema kas raami äär peab ka ulatuma akvaariumi alla , sest tahan panna akvaariumi kummutipeale.
5. kas piisab klaasist kinnitustest, mis on äärtes 10mm x 39mm ja 1 keskel 10mm x 39mm. või oleks parem, kus kinnitus on mõõda akva ava äärt(euro bracing vms).


Üles
PostitusPostitatud: Reede Mär 16, 2018 01:00 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Veebr 23, 2016 08:02
Postitusi: 89
Pildid: 8
Asukoht: Elva
Mul 10mm klaasist vähe suurem 1500mm x 400mm x 600mm kõrgust saab varsti 2 aastat ja polegi veel puru läinud.
Kui juba ise teed siis mis kunst seda raamigi teha on sest nii saab kindlasti tugevam. Pole vaja pärast leiutada mingeid alusmatte ja sirgeid tasapindu sinna alla. Mul toetab alt ainult kahest punktist ja ülevalt ühest et ümber ei läheks.
Vaja ikka nelikant torudest ja vinklitest raam kokku keevitada siis saab nii kuradi kõva et enne laguneb maja ümbert ära kui akvaarium puru läheb.
Kui ikka plaanis ise teha siis tuleb varuga teha niiet pärast pane või krokodill sisse. Neid vedelaid ja lekkivaid kaste võib igaltpoolt osta.

_________________
360 & 51


Üles
PostitusPostitatud: Reede Mär 16, 2018 02:07 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Mär 15, 2018 04:18
Postitusi: 2
Tänud. Nüüd vähemalt teada, et 10mm piisab. Eks ma teen siis raami kah juba, kui meisterdamiseks läheb. :wink:


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 19, 2018 03:54 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Sept 06, 2015 09:41
Postitusi: 90
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Mis otstarbeks sinna metall raami vaja on? Vanasti oli selline asi akvaariumites seetõttu, et ei olnud head silikooni. Teras hakkab pikkapeale korrodeeruma. Ühesõnaga minuarust mõttetu raha raiskamine. 10mm klaasi paksus on piisav 15mm on kõvasti varuga võetud. Minul näiteks on üks akvaarium mõõtmetega 1000mm*450mm*600mm kaheksa millimeetrisest klaasist seinad ja 10mm põhi ja akva on juba 15 aatad vana ei ole tal mingit häda ja ei lekki ka.


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 19, 2019 11:09 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Nov 01, 2007 04:46
Postitusi: 15
Pildid: 0
Asukoht: Harjumaa
Mulle meenub oma noorus , aastal 1994 . Soov oli ka saada lõpuks ilma metallraamita uhke akva. Aga poes maksid need kuupalga või rohkemgi...
No, mis siis ikka : lasin kino Kosmos kõrval klaasitöökojas lõigata klaasid 6mm-st ja servad lihvida. Selle rehkendusega , et kast tuli 45x45x80 cm. Ülal ette ja taha servadesse veel ribad ca 10 cm laiad . Poest hambapasta tüüpi tuub silikooni ( oligi sihuke väike, ca 100ml , alumiinium plekk tuub ). Vuuk jäi õhuke , u 0,5mm ja ilus puhas.
Ja kuidas siis liimisin - suurel söögilaual , esi ja taga külg serviti seisma , kusjuures seisid, oli asi nii hästi loodis. Raamatuvirnad muidugi ümber igalpool. Mõõdulindiga rihtisin vahed paika, põhjaklaasiga kontrollisin üle asendi ka. Siis käsitsi pigistasin silikooni servadele, põhi ülalt peale. Oma raskusega seisis järgmise õhtuni st 24h , siis otsapeale pööre, ja üks ots samauti , järgmine õhtu teine ots. Viimane õhtu ülal ribad. Ja siis 24h järel vesi sisse. Ja pidas, ja on seni mu teada terve maal vanaisa-vanaema suvilas.
Nii et julget pealehakkamist.


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 20, 2019 07:25 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Veebr 20, 2016 12:17
Postitusi: 210
Pildid: 0
Iselammutaja alafoorumit ei ole veel tekitatud,seega jätkan siinsamas teemas. Ma just lõikasin ühe 112l aquael klaaskasti lahti,suurele akvale oli pealisklaasi vaja. Ja kulm natuke kerkis küll selle peale kui hõlpsasti läks kipsinoa tera läbi silikonivuukide.
Aga jumala hästi hoiab akvat koos selline ollus.


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 21, 2019 11:12 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Veebr 23, 2016 08:02
Postitusi: 89
Pildid: 8
Asukoht: Elva
eks õnne peab ka olema

aga ma tahtsin kindel olla ja tegin ikka metallist raamiga

_________________
360 & 51


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 23, 2019 05:45 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Sept 22, 2004 03:58
Postitusi: 231
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Raamist: Ma enda vanale akvaariumile panin tagantjärgi peale (ülemises pinnas ainult) metallist (roostevaba) raami sest need külgede tugevdused seespool hakkasid hullult närvidele käima ja lõikasin need välja.

_________________
Reisid korraldab: http://reisikorraldaja.ee/


Üles
 [ 8 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver