foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 14 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 04, 2007 06:01 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Apr 04, 2007 03:11
Postitusi: 7
Asukoht: eesti
Mul suur mure...
märkasin täna, et kalakestel peas valge kiht, selline mügarlik ja nahapinnast kõrgem. Ja ainult peal, mitte kuskil mujal kehal. Mõnel kalal ka mõni soomus justkui lahti... Uimed-sabad kõik terved. On loiumad teised kui tavaliselt, eriti ei söö, ja ahmivad juba mitmendat(3-4)päeva pinnal õhku.Veevahetus on aidanud õhuahmimisest senini ilusti üle saada. Seekord mitte. Võtsin veest välja kolm taime ja puurondi, mis olid ka valge korraga kaetud, justkui hallitus. Vee vahetasin 50% eile ja ka kolme päeva eest samamoodi. Omatehtud sifooniga (plastpudeli ots ja aiavoolik). Pingutasin üle tõenäoliselt. Aga vesi haises ja hakkas soguseks minema. Tavaliselt vahetan vett kord nädalas ja kipub ikka sinna 50% kanti, sest muidu jääb mustust liiga palju põhja.
Akva on 120 L, biofilter, temperatuur 24-25 kraadi. Kuldkalakesi kaheksa. Ja taimedega kaasa sattunud 2 koonustigu, kes välja tulevad puhastamise käigus. Soojendaja võtsin nüüd välja, et temp langeks.
Aquavital multisticki järgi on vee näidud järgmised: vee karedus >21 kraadi dgH, NO3 on 10mg/l, NO2 on värviline(ehk siis minu arusaamise järgi liiga kõrge, kuid on seda alati olnud), Karbonaat on 6-10 kraadi dKH, pH 8-8,4. Need näitajad on mu jaoks kahjuks "kõrgem keemia", millest ma midagi ei jaga....
Olen napp pool aastat nendega tegelenud. Ja on tunne, et pole siiani akvaariumi õieti käima saanud, sest taimed ei püsi sugugi ilusad ja puhtad nagu piltidel ikka näha. Tundub et on ülerahvastatus, kaladele stressitekitamine nii suure veevahetusega ja siit siis ka hädad...
Aga tahakski jälile jõuda, mis häda see täpsemalt olla võiks ja kuidas hoolealuseid aidata? Kas peaks kogu akvaariumi sisu suurpuhastama ja läbi keetma ja uued taimed hankima? Ja mis ravim see olema peaks, mis kalad jälle puhtaks ja rõõmsaks teeb? Igasuguseid lisavahendeid vette kalade stressi vähendamiseks ja vee mõjutamiseks olen seni vältinud...

Mitte ei tahaks ühtegi neist kaotada... Ilusad värvilised ja vilkad teised muidu...

Ave


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 04, 2007 09:13 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Mär 04, 2007 12:48
Postitusi: 251
Asukoht: Tartu
Su postitus tekitas mitmeid küsimusi.
1. Algselt ei saa aru, millistel kaladel on probleem. Hiljem selgub, et vist kuldkaladel. Millistest kuldkaladest jutt käib? Osadel neist ongi kobrutav mütsike pea peal. Kui ei täpsusta, ei saa ka vastust anda
2. Sul on kuldkalu akvaariumi suuruse kohta pisut palju
3. Miks sa külmaveekaladel kõrget temperatuuri hoiad?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 04, 2007 09:14 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Mär 04, 2007 12:48
Postitusi: 251
Asukoht: Tartu
4. 50 % veevahetust on ilmselt liiast


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 04, 2007 11:12 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Apr 04, 2007 03:11
Postitusi: 7
Asukoht: eesti
Kõik on kuldkalad, kuid kahjuks ei oska täpseid nimesid öelda :( Aga esimesed neli (2 oranzi ilma punnsilmadeta punnkõhu ja lehvikutaolise sabaga ja kaks musta punnsilmade ja punnkõhuga lehvikutaolise sabaga) ostis abikaasa poest kui akvaarium oli ehk 2 nädalat käinud lihtsalt ettenäitamise teel. Kuna tal ja müüjal oli ka keelebarjäär siis ta täpset nime ei küsinud. Kas on mõni lehekülg kust leiaks kala pildi järgi ka nimed. Öösel vaatasin http://www.aquahobby.com/e_gallery.php, kuid ei jõudnud lihtsalt kõiki läbi klõpsata,et pilti ka näha...
Oranzid on vististi Carassius auratus. Ja ilma "mütsita". Ja ülejäänud neli "päästsime" tuttavate kalasupist (oli vist ca 45L ja ca 10-14 kala). Täpseid nimetusi kahjuks ka ei tea: 1 neist valge-oranziga, sarnane kui need keda õues peetakse sama mustriga kuid väiksem(vähemalt seni), 1 oli algul kergelt kuldpruun, nüüdseks peaaegu sama oranz kui teised, 1 üleni pruun ja tumedate laikudega. See pidigi selline liik olema, et laigud ei lähegi ära. Varem oli tõesti ühel teisel ka laigukesi, mis nüüdseks kadunud. Ja 1 on siis nö tavaline üleni oranz tavalise kala kujuga. Sabaotsad-servad on kõigil oranzidel alati valgega ka olnud. Värvid on kõigil erksad ja teravad. Sabad-uimed terved.
See valge kiht on neil kõigil pea peal. Üks ujus hommikul täie hooga peaga vastu killustikupõhja. Tõenäoliselt siis sügeleb...
Aga kas anda antibakteriaalset rohtu neile, või siis seenevastast või hallitusevastast? Või kõike korraga? Viimane oleks ju karm mürgitamine... Või mitte?

Vabandan,et jälle segane jutt sai...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 04, 2007 11:15 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Apr 04, 2007 03:11
Postitusi: 7
Asukoht: eesti
unustasin ... Temperatuuri kohta ilmselt vale info mul seni olnud. Seepärast võtsingi soojenduse päris välja. Toatemperatuur peaks ju paras neile olema ca 20 kraadi meil kogu aeg.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 04, 2007 11:29 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Apr 04, 2007 03:11
Postitusi: 7
Asukoht: eesti
Uurisin kruusa ka lähemalt. Samasugune valge kord üle terve põhja nagu oli eile taimedel ja puurondil. Ja levib üha edasi. Seega siis hallitus vist? Otsin kiirelt varuakvaariumi välja ja tõstan kalad ümber. Ehk neil siis veidi kergem... Ja kogu akva sisu panen keema. Ja püüan soolavanni teha kaladele. ehk toob see vähemalt leevendust neile.

Mingisugust ravimit läheb vast siiski ka vaja.

Ootan vastukaja


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 04, 2007 11:37 
Akvarist

Liitunud: Reede Jaan 19, 2007 12:59
Postitusi: 30
Asukoht: Rakvere
muia00 kirjutas:
Kas on mõni lehekülg kust leiaks kala pildi järgi ka nimed.


näiteks see või see

_________________
240l malawi
30l taimed
12l abikast


Viimati muutis jann, Neljapäev Apr 05, 2007 08:18, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 04, 2007 12:24 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Apr 04, 2007 03:11
Postitusi: 7
Asukoht: eesti
Aitäh jann!

Sain liigitatud siis järgmised: mustad siis tõenäoliselt moors ja oranzid teleskoop (aga ei ole laigulised) lehviksabad mõlemad ja siis veel pompom ja/või wakins ja/või fantail. Kõikidelt piltidelt ei olnud päris selgelt tuvastada võimalik, kas ikka on 100% nagu mul akvaariumis. Ja üks kindlasti Shubunkin.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 04, 2007 01:27 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mai 13, 2005 09:59
Postitusi: 964
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
arvan et kõige lihtsam sinu olukorrast teada saada on seda siis kui sa saaxid mõned pildid kogu akvast ja ka kaladest teha ja siia panna...siis on lihtsam liigitada kalu kui ka seda olukorda mis sul seal akvas toimub...niisama kirjelduse järgi natukene raske seda teha...
kui võimalik lisa ikki pildid ka

_________________
110l mõõgud, antsud, coryd, kuhlid, erinevad teod
45l maimud
23l erinevad krevetid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 04, 2007 04:48 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Apr 04, 2007 03:11
Postitusi: 7
Asukoht: eesti
panin oma albumisse pilte. Paraku need valged laigud on väga halvasti sealt näha....


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 04, 2007 11:40 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
tegu ilmselt korraga nii bakter kui seenhaigusega. raviks kasuta esialgu soolavanne (v2hemalt 3 x p2evas, korraga 10 minutit, 1tl jodeerimata j2mesoola v6i meresoola 1L vee kohta). kui paari p2evaga asi ei parane, siis tuleb rangemad meetmed kasutusele v6tta (bakterhaiguste vastane ravim + seenhaiguste vastane ravim (NB! kindlasti sama firma omad) yheaegselt akvaariumisse. vett EI VAHETA ravi perioodil, kalu ringi rohkem EI t6sta. hetkel oled sa neile liigsete veevahetuste ja ringit6stmisega ilmselt veelgi h2da teinud.

kui vesi haiseb ja muutub sogaseks, toidad ilmselt kalu yle, v2henda toidukogust esialgu 50% v6rra ehk siis syya anna t2pselt poole v2hem, kui sa seni oled andnud. kuldkalad on v2ga aplad kalad ja kuna neil t2isk6hu tunne puudub, siis s88vad rohkem, kui neil tegelikult vaja on. kui kalad tuhnivad veel m6nda aega peale toidu etteandmist p6hjast syya, on yletoitmine enam kui kindel. ilmselt just yletoitmisest ongi su probleemid alguse saanud, lisaks on akvaariumis yleasustus, mis olukorra veel halvemaks teeb. veevahetused ei tohiks yletada 30% ning peaksid toimuma kord n2dalas regulaarselt. seen- ja bakterhaiguste peamiseks avaldumisp6hjuseks ongi tavaliselt probleem veehygieeni pidamisega.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 04, 2007 11:49 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Maria kirjutas:
kui kalad tuhnivad veel m6nda aega peale toidu etteandmist p6hjast syya, on yletoitmine enam kui kindel. ....

Offtopic küsimus: kas see määratlus kehtib ka teiste kalade kohta? Minul otsivad nad kõik peale söötmist veel mõnda aega põhjast järelejäänud palakesi. Olen seda pidanud normaalseks nähtuseks - ja toit saab söödud.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 05, 2007 12:34 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Apr 04, 2007 03:11
Postitusi: 7
Asukoht: eesti
Kalad tunnevad end uues kitsas keskkonnas esialgu üsna hästi. On aktiivsed jälle ja söövad veidi. Aga teen neile homme näljapäeva siis. Ja püüan vähem sööta edaspidi. Põhjast nad pole mu meelest toitu otsinud vaid pigem mänginud kruusaga muul ajal. Võtavad ühe tüki suhu ja sülitavad jälle välja.
Veevahetuse ajal ei võta ma kalu välja. Tegin seda vist vaid korra kunagi, kui olime kaks nädalat ise ära olnud ja vesi ületoitmisest tuttavate poolt kohe üldse enam läbi ei paistnud. Olin ise rumal ja ei osanud õiget kogust öelda :(. Ja nii siis lasingi panna pigem rohkem kui vähem... Nüüd targem ja ka nö puhkusetoitu poes juba näppinud.

Vee väiksemasse akvaariumi võtsin suurest akvaariumist ja uut juurde ei pannud. Ja soolavanni said ka kõik kalad täna 15 minutit. Kordan nüüd õhtul veelkord protseduuri. Kruusa keedan läbi. Juurikas juba keedukuuri läbinud. Suur akvaarium ka üle küüritud. Ilma keemiata ja kuumema veega. Nii, et alustan jälle nullist.
Küsimus nüüd, et kui panen täna akvaariumi osaliselt vett täis ja siis hiljem (nt homme-ülehomme) teisest akvaariumist juurde, kas siis võib kalad kiiremini sisse lasta? Osad jätaks väiksemasse edasi, et oleks veidi lahedam kõigil. Ja kui neil mõne päevaga paremaks ei lähe siis alustan rohukuuriga mõlemas akvaariumis? Või oleks mõistlik neid kõiki paar nädalat väikeses akvaariumis pidada ja suuremal "küpseda" lasta?

Ja mida teha taimedega? Nad vist kannavad ka endas haigustekitajaid edasi ja oleks mõistlik nad uute vastu välja vahetada?

Aitäh vastajatele! :)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Apr 06, 2007 04:18 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
to felch, jutt kehtib ainult kuldkalade kohta kuna oma apluse juures vohmivad nad paraja toidukoguse sisse alla minuti. teiste kalade puhul kehtib 5 minuti reegel.
teemaalgatajale: taimed v6iks ace lahusest l2bi loputada, leiad lahuse konsentratsiooni ja taimede loputamise juhise ilmselt otsinguga. jutt oli, et seni, kuni kalad ei ole tervenenud, 2ra t6sta neid rohkem ringi. see on kaladele lisastress ja v6ib soodustada tervisliku seisundi halvenemist. saan aru, et nad hetkel v2ikses anumas aga nad peavad seal selle n2dalajagu kenasti vastu.


Üles
 [ 14 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver