foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 7 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Gupid surevad
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 19, 2007 08:23 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 19, 2007 12:25
Postitusi: 9
Asukoht: Tartu
Mure järgmine - ostsin laupäeval (2 päeva tagasi) oma akvasse juurde 3 gupit. Enne oli 2 asjalikku musta mollit ja 2 toredat kuldset gupit, kõik olid rõõmsad ja terved.
Said uued elanikud sisse pandud, kui järgmine päev surid 2 uut gupit, teised käitusid imelikult terve päev, ahmisid pinna pealt õhku või peitsid end nurgas. Täna suri ka viimane uus tegelane ning kuldne gupi.
Need kes veel elus on kah vist minekul. Uimased, vaevu ujuvad ja sabad natuke kokku kleepunud.
Nii kahju on teistest ja ei tea kuidas neid aidata. Ehk suudate teie midagi soovitada?
Andmed akva kohta:
* 25L mahutavus, temp 21-22C varem (vanad tegijad tundsid end suurepäraselt). Koos uute kaladega ostsin ka soojenduse ning temp oli 24-25C. Nüüd vist kahetsen et soojenduse sisse panin. PH teste kahjuks ei ole teinud, täna enam ei jõua ka.
* Akvas töötab alati filter, valgustus 11-12 tundi ööpäevas, termomeeter ja soojendi (viimase võtsin välja).
*Vett vahetan iga nädal, alati pühapäeval nagu ka see nädal (ehk 1 päev peale uut ostu), 1/4 vett nagu ette nähtud. Sama reziim on olnud viimased 5 kuud, kõik olid "happy"
*kooslus nagu eelpool mainitud sai: (2 gupit ja 2 mollit) + 3 gupit - 4 gupit = 3 surijat keda on ehk võimalik päästa?
Ma ei ole küll proff, aga kalad on ikka mulle kallid ja tahaks neile ikka parimat... :(

_________________
«Kurjuse triumfeerimiseks pole tarvis muud kui heade inimeste tegevusetust»
2 musta mollyt


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 19, 2007 09:52 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Kas uued asukad käitusid enne ka kuidagi kummaliselt?
Kas koht, kust nad ostsid paistab silma millegi imelikuga (nt. mõni tuntud haigeid kalu müüv pood)?
Vaata artiklite alt, ehk leiad sarnased sümptomid ja siis saab haiguse kindlaks teha.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 20, 2007 11:04 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 19, 2007 12:25
Postitusi: 9
Asukoht: Tartu
Uued asukad ei jõudnud eriti midagi teha. Veidi häbelikud olid, aga see võis ju olla ka reisi stressist.
Poes tundus neil veidi kitsas olevat. Enamus akvaariumist seal poes täitis mingi roheline suur taim (vetika moodi selline). Aga ma ei oska kah täpselt hinnata, algaja nagu ma olen. Mõnel kalakesel tundusid uimed katkised, samas ehk pididki nad sellised olema? :roll:
Pood oli Zoomania - siin foorumis enamasti kiitust saanud pood.

PS Öö jooksul suri ka viimane gupi, ainult 2 mollyt alles - vahel ujuvad, siis jälle peidavad end nurkadesse.

Üritasin haiguse foorumis leida, aga peale uimasuse ja veidi kokku kleepunud uimede ei näe kaladel teisi sümptomeid. Need sümptomid on mitmel haigusel nagu ma aru saan.

Kui need kaks viimast kah ära surevad tänase päeva jooksul, siis vist küll tuleb järeldus teha, et olen akvaariumi pidajana lootusetu, isegi kui 5 kuud ei olnud mingeid probleeme. :(


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 20, 2007 11:23 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 24, 2006 02:59
Postitusi: 133
Asukoht: Harjumaa
kuidas sa nad aklimatiseerisid? Lõhnab 99.9999% protsenti selle järgi, et tassisid miski jama sisse omale akvaariumisse, kas siis kaladega või veega. Kas miskit päästa veel õnnestub, ei ole kindel. Kahtlen selles, kuna enamus populatsiooni on juba hingusele läinud.

Üldtunnustatud asi on see (rääkigu poepidajad mida nad tahavad), poest kaasa tulevat vett akvaariumisse ei kallata! Ehk siis teed oma aklimatiseerimisrutiini ära, võtad kahvaga nad purgist välja, hästi hellalt raputad viimased tilgad maha ja tõstad kalad ümber.

EDIT: Tegelt miski võimalus on, et tormad tuttava akvaristi juurde, hangid sealt 10 liitrit korralikku vett, tassid koju, aklimatiseerid oma mollyd sinna ja hakkad ravima neid seal. kasvõi alguses kolmeliitrises purgis, et saaks sellest veest seal välja. Äkki päästab.

_________________
240L kuldkalu, Flying Foxe, OTO- sid ja miskeid sägalisi


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 20, 2007 01:16 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 19, 2007 12:25
Postitusi: 9
Asukoht: Tartu
Poest toodud vett sisse ei kallanud. Lasin kaladel harjuda nagu poes öeldi ja ka koti peal kirjas. Siis lasin kalad ja ainult kalad sisse.
Aga see veest välja saamise plaan oli endalgi. Varsti lähen tuttava juurde vee järele. Loodan et uus vesi neile sobib.
Soolavannid mollidele ei sobi vist?
Annan teada ja suured tänud abi eest.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 20, 2007 02:05 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Tervel kalal e saa olla uimed katkised. See võiks olla tunnus, mille järgi neid mitte valida/osta.
Äkki õnnestub mollydest pilti teha, siis ehk mõni targem tunneb haiguse ära?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 21, 2007 01:56 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 19, 2007 12:25
Postitusi: 9
Asukoht: Tartu
Üritasin pildid üles panna, ei õnnestunud. Ega nad vast midagi ei oleks selgelt näidanud. Kalad näevad välja nagu kõik need 5 kuud mis nad minu juures on olnud, ainult olek on teine.
Hea uudis on see, et mollid seni veel elus. Veidi söövad. Üks tegutseb kah rohkem.
Said uude vette kah pandud. Akvaariumis peab vist suurpuhastuse tegema. Kas taimed tuleb ära visata? Mida kruusa ja lossiga teha? Kas keetmisest piisab? Filtrisse tuleb vist kindlasti uus svamm osta.
Tänud abistajatele.


Üles
 [ 7 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver