foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 23 postitust ]  1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Gupid surevad...
PostitusPostitatud: Pühapäev Nov 26, 2006 10:28 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Nov 26, 2006 10:17
Postitusi: 18
Asukoht: Järvamaa
Mul on 25 liitrine akvaarium ja seal on gupid ja põhjakoristajad.
ph tase on normaalne .
Ma ostsin 3 novembril ühe isase gupi läks 3 nädalata mööda ja gupid hakkasid järjest surema.
Kas viga võib olla selles et uuel kalal on mingi haigus ...aga ta ise ei ole ju ära surnud.
Imelik on just see et na surid kõik järjest 2 gupit päävas.
Mis viga võib olla :roll: ?

_________________
25 liitrine
gupid
1 põhjakoristaja:)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 27, 2006 11:56 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
selleks, et midagi oletada, oleks vaja täpsemat infot sinu akvaariumi kohta. vaata siitsamast alarubriigist teemat "Enne postitamist loe seda"


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 27, 2006 06:16 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Nov 26, 2006 10:17
Postitusi: 18
Asukoht: Järvamaa
Mida sa veel teada tahad siis :?: :?: :?:

Oskan veel öelda seda et akvaariumis on päristaimed(üks kunsttaim on ka).
Gupid surevad niie t hakkavd lihtsalt alla vajuma, saba ei liiguta.
Mul on surnud juba 11 kala 4 päevaga.

_________________
25 liitrine
gupid
1 põhjakoristaja:)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 27, 2006 06:22 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Nov 26, 2006 10:17
Postitusi: 18
Asukoht: Järvamaa
Ja vesi on 25 kraadi... 8)

_________________
25 liitrine
gupid
1 põhjakoristaja:)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 27, 2006 11:32 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Aug 03, 2005 01:47
Postitusi: 67
Asukoht: Põltsamaa
kalade suremise põhjuseks võib olla ka vee halb kvaliteet.

kui palju sul üldse kalu akvas on?
kui tihti sa vett vahetad ja kui palju?
kas filter on?

_________________
akvaarium Juwel Rekord 96, alustatud aug.2005
kalad: gupid, 2 corydorast, 7 neooni, 1 ancistrus, 2 platy't (Mickey Mouse), 2 mollit
hulk väikseid tigusid
elustaimed


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 28, 2006 03:55 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Nov 26, 2006 10:17
Postitusi: 18
Asukoht: Järvamaa
praegu on 8 kala 7 guppit ja 1 põhjakoristaja
mul on olnud see akvaarium 1 aasta ja 2 kuud ja ma olen kasutanud kogu aeg ühte ja sama vett ja varem seda surevust ei olnud...
filter on küll...
vahetan 1 korra nädala mõnikord 2 nädala jooksul 1 korra... :roll:

_________________
25 liitrine
gupid
1 põhjakoristaja:)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Nov 29, 2006 03:28 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
Kopi ja pasta ehk puust ja punaseks:

Kalade terviseprobleemide puhul on lisaks võimalikult täpsele sümptomite kirjeldamisele vajalik selleks, et teised Sind aidata oskaksid, saada ülevaade Sinu akvaariumi tähtsamatest näitajatest, milleks on:
1. akvaariumi mahutavus liitrites
2. akvaariumis olevad seadmed (filter, soojendi, lisa-CO2 jms.)
3. veevahetuste intervall, vahetatava vee kogus ja viimase veevahetuse aeg
4. temperatuur ja võimalusel ph, kh ja no3 tasemed
5. kalade kooslus (kui palju, mis liiki)

teemaalgataja kirjutab, et kalad surevad aga mitte ühtegi sõna selle kohta, millised need kalad enne surma välja näevad või kuidas käituvad. kas kalad hingeldavad/ käivad pinnalt õhku ahmimas, teevad järske liigutusi vastu taimi/kive, on nende uimed kokku kleepunud või narmendavad, kas värv on tuhmunud, on neil täppe või laike?

akvaariumi mahutavus on teada, filter on olemas - kaua ööpäevas töötab, ei tea. soojendit ilmselt ei ole? co2 ei lisata?

vett vahetatakse nädalas kord või kord üle kahe nädala. pole teada, kas korraga vahetatakse välja kogu akvaariumi vesi või mingi (kui suur?) osa? pole teada, kuna oli viimane veevahetus.

vesi on 25C, väidetavalt on ph normaalne. mina isiklikult sellist testiskaalat ei tea, mis annaks vastuse "normaalne". ph väärtust mõõdetakse üldjuhul numbrites 1-14. kh ja no3 tasemeid pole ilmselt testitud.

kalade kooslus on teada hetkeseisuga. pole teada kalade kooslus ja arv enne suremuse algust.

Kahjuks ei saa ma sind, teemaalgataja mitte kuidagi aidata, sest puudub ülevaade sellistest tähtsatest asjadest nagu vahetatava vee kogus (mis annaks aimu sellest, ega sa kogemata vett väga suures või liiga väikeses koguses ei vaheta selle kalade hulga kohta, mis sul seal oli/on), lisaks ei tea ma viimase veevahetuse aega (mis annaks põhjust arvata, et äkki sattus vahetusveega mingi pahalane akvaariumisse), samuti ei tea ma kalade esialgset arvu (mis annaks võimaluse oletada, et kalu oli akvaariumis liiga palju ehk ja tekkis üleasustuse tagajärjel no3 mürgitus), samuti pole sõnagi kirjutatud kalade väljanägemisest, mille põhjal võiks oletada, millega tegu on.

Head kribamist!


Üles
 Teema pealkiri: Vastan
PostitusPostitatud: Kolmapäev Nov 29, 2006 07:34 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Nov 26, 2006 10:17
Postitusi: 18
Asukoht: Järvamaa
Okei ma üritan sulle vastata pikkalt... :roll:

*Akvaarium on 25 liitrit suur.Sinna on alles jäänud 9 kala(kahekümne-kahest).Akvaariumis on elus ja kunsttaimed(seda ma ei tea mis taimed need taimed on aga nad on rohelist värvi pikkad taimed.Ruumipuudust või sellsit kaladel ei ole.
*Vesi on "normaalne" selles suhtes et ta 6,5 ja see on ju "normaalne".
*Filter on väike töötab vähe...sest mul oli nii väikkseid kalu niipalju et neil oli raske ujuda selle vee survega.Filter töötab kas terve päev või üldse mitte.
*Vett vahetasin ma viimast korda laupäeval.Vett vahetan ma nädalas korra või kahe nädala jooksul ühe korra.Kui ma vahetan siis ma võtan kõik van vee välja ja pane akvaariumi peaaegu täis uut vett ja niipalju kui puudu jään pane vana vett umbes poolteist liitrit.Aga selle viga ei saa olla sest ma olen koguaeg nii teinud.
*Kui Guppid surevad siis nende värvus ega midagi ei muutu,väliselt mitte vähemalt.Saba hakkab lihtsalt alla vajuma...nagu nad ei suudaks ujuda ,või midagi sellist.Enamasti on surnud emased kalad aga võib olla ka nii et on surnud rohkem isasedi sest väga väikestest gupidest ei saa aru kas nad on emased või isased.
*Ma ostisn 3 ja pool nädalat tagasi 1 suure isase guppi.See kala ajab teisi emasedi taga.
*CO2 ja po3 (või mis iganes see ka oli)ma ei tea sest ma ei ole neid mõõtnud, mis need üldse on?
*******************************************************************************************************************************************************
Aitab vist küll,ma loodan!?!

_________________
25 liitrine
gupid
1 põhjakoristaja:)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Nov 29, 2006 08:07 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Aug 21, 2005 03:07
Postitusi: 169
Asukoht: Rakvere
paistab, et kogu su kalade pidamine on üks suur viga
esiteks filter PEAB koguaeg töötama .. kui surve suur on järsku kasutusel liig võimas filter sellise pisikese purgi kohta
kalu on ikka liiga palju sellise purgi kohta..vett vast on vähem kui akvaariumi mõõtude järgi litraaz
vee vahetus sellise akvaariumi puhul peaks jääma kuni 30% vee üld mahust..mitte vastupidi, et 70% veest vahetad ](*,)
soovitan soojalt tutvuda nende teemadega:
/article_view. ... fldAuto=16
/article_view. ... fldAuto=17

_________________
514L
valgustus 4x58 W
filter Tetratec EX1200 + Aquael Unifilter 1000
soojendus Tetratec HT300 W


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Nov 29, 2006 09:21 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Nov 26, 2006 10:17
Postitusi: 18
Asukoht: Järvamaa
esiteks 25 liitrisel akval ei peagi olema filter aga ma tahtsin selleks et kaladel oleks praem.
teiseks see filter ei ole liiga võimas sest see on kõige väiksem filter mis poodides on olnud!!!!!!!
kolmandaks filter ei pea koguaeg töötama kui sellele akvale ei ole filtrit vaja aga on lihtsalt soovitatav.
ja mina vahetan ka edaspidi 70 protsenti vett sest ma olen nii koguaeg teinud ja mitte midagi ei ole juhtunud.
selle "purgi" kohta ei olee siin palju kalu sest üks guppi tahab saada 1 liitrit vett ja nii see ka on ja 1 põhjakoristaja saab ka piisavalt ruumi.
sorry aga sa ise oled üks viga ............
:twisted:

_________________
25 liitrine
gupid
1 põhjakoristaja:)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Nov 29, 2006 09:27 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Nov 26, 2006 10:17
Postitusi: 18
Asukoht: Järvamaa
Kas keegi saakas öelda ka mis võib viga olla...mul surevad enne kõik kalad ära kui keegi midagi ütleb.
Ma arvan et andmeid on juba piisavalt! :roll: [/b]

_________________
25 liitrine
gupid
1 põhjakoristaja:)


Üles
 Teema pealkiri: Gupid surevad...
PostitusPostitatud: Kolmapäev Nov 29, 2006 09:36 
Akvarist
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 20, 2004 11:02
Postitusi: 115
Asukoht: Viljandimaa
kuule,kui sa nii tark omast arust oled,mis sa siia siis üldse kirjutad.

_________________
160l.1Garra Rufa,2 Neolamprologus brichardi,2 Neolamprologus leleupi,2 hemichromis lifalili,Ancistrus dolichopterus-gold
valgust 3*30w,tetratec 700Ex

70l.startis 19.02.2012,valgust 2*24,1*15 w


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Nov 29, 2006 09:43 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Nov 26, 2006 10:17
Postitusi: 18
Asukoht: Järvamaa
Palun ,öelge mulle mis haigus võib mu kaladel olla?
Aitäh. :(

_________________
25 liitrine
gupid
1 põhjakoristaja:)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Nov 29, 2006 09:45 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Juul 04, 2004 12:48
Postitusi: 431
Asukoht: tervola, lappimaa,soome
no nüüd küll sõimad asjata neid kes sind püüavad aidata.
esiteks jäi silma et sul vilter vahel töötab,vahel mitte,siit küsimus,et kui sa filtri välja lükkad,kas siis jättad ta akvasse ,või võttad akvast välja.
et kui sa teed nii et jättad akvasse .siis filtri mitte töötamisel hakkab kõik see sodi mis filtri töötamise ajal kogunenud sealt akvasse tagasi valguma,näiliselt pole midagi näha et juhtuks,aga tegelikkult saavad kalad sellest juba paraja mürgituse.
teiseks.veevahetus käib sul tõesti vastupidi kui vaja.kui sa vahetad niipalju vett ära ja paned uue vee,siis oleks küsimuseks kas sa enne vee temperatuuri kah kraadi pealt parajaks reguleerid?,kui see tegemata ,siis saavad kalad iga vee vahetusega šoki,mis nende tervist nõrgendab.
see ei pruugigi haigus olla ,kaladel on lihtsalt mürgistus,mille vastu võib aidata kaladele paremate tingimuste loomine.

_________________
450L.Tanganyika
300L.Geophagus rio maimudega
200L.taimed,mõningate kaladega
200L.Amazonas oskar ja plecod
106L.mollid barbused


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Nov 29, 2006 09:56 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Nov 26, 2006 10:17
Postitusi: 18
Asukoht: Järvamaa
Aitäh et vastasid(ainukene)
* ma ei ole kedagi sõimandud.
*ma jätan tõesti filtri akvasse aga miks siis varem pole seda juhtunud(ega see mu esimene akva pole).See põhjus võib küll olla.
*veevahetuseg on siuke värk et meil on akva olnud juba 8 aastat aga vahepeal oli 1 aastane paus...me oleme koguaeg nii teinud ja kalad ei ole sellepärast ära surnud.
*äkki saaks öelda mis haiguse süntomid on:kalad vajuvad põhja ja saba ei liiguta. :oops:

_________________
25 liitrine
gupid
1 põhjakoristaja:)


Üles
 [ 23 postitust ]  1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver