kõigepealt sera costapurist: kas sa doseerisid seda originaal või eestikeelse juhendi järgi? eestikeelsel juhendil on maaletooja omalooming ja doseering jääb liiga nõrgaks.
kui punktol aitab, siis on hästi, ravi edasi. see kala, kellel täpid ei taha taanduda, sellele tee soolavanne edasi. ravimit ära rohkem vaheta, isegi kui sulle seda kuskilt soovitatakse, sest vastasel juhul mürgitad tõesti oma kalu üleliia. kindlasti lisa toidule vitamiine! see aitab kalade immuunsüsteemil haigusest taastuda.
kuna sa jätkuvalt ei kirjuta ei oma akvaariumi temperatuurist ega vee parameetritest, siis esialgu barbuste kohta ma midagi kosta ei oska. 1 võimalus on, et vee temperatuur on liiga madal.
nüüd üks võibolla sinu jaoks mitte eriti meeldiv lause - oskar on kala, kes sinu akvaariumi kooslusesse ei sobi. seda esiteks seetõttu, et ta kasvab sinu akvaariumi jaoks liiga suureks ja teiseks agressiivse käitumise tõttu. oskareid ei peeta ka üldjuhul ühekaupa, vaid alati paaris. nii, et kui su oskar on elus, siis ilmselt tekib sul mõne aja pärast probleeme juurde.
mis puutub haigete kalade ostmisse kauplustest, siis loe läbi see teema, et sa järgmine kord enam ämbrisse ei astuks:
/kalad/6114/index.htmlkui kaupluses olevas akvaariumis, kust sa kala ostsid, on teised kalad ilma haigussümptomiteta, siis pole ka kellegi peale peale enda tige olla. kala võib olla küll haiguse kandja aga ichthyophthirius on selline kaval eluk, kes haagib ennast külge ainult siis, kui tingimused on selleks sobivad, st. halb veehügieen, liiga madal temperatuur, akvaariumi üleasustus, kalade mikrovigastused nt. kakluse tagajärjel jne jne. kui kaupluses (vähemalt Bettas on nii) olevatel kaladel on ilmnenud haigusnähud, siis selle avastamisel pannakse haigete kaladega akvaarium karantiini. seega eksisteerib võimalus, et sa ostsid kalad enne seda, kui haigus akvaariumis avastati. tahtlikult vaevalt, et keegi oma ärile halba reklaami tahab ja nimme haigeid kalu müüb.