Tere austatud akvaristid,
tööl sain pärandiks ühe hädaseisundis oleva akvaariumi. Hetkeks on olukord juba enam-vähem paigas, taimed on terved, vetikat juurde peaaegu ei teki, ellu jäänud kalad on enamasti ok, ühel tundub olevat ujupõie põletik vanast ajast.
Probleem on selles, et Pistia peale kogu aeg tasapisi tekib tsüanobakteri kiht. Mujale õnneks (veel) ei levi, aga kardan, et see võib olla aja küsimus. Igatahes miski on paigast kõvasti ära, kui tsüanobakteriks on seal soodsad tingimused. Pistiat akvast välja võtta eriti ei tahaks - tundub, et ta kõvasti teeb tööd.
Veeteste ei teinud - suht kallis lõbu oma taskust. Mängisin valguse taimeriga, ei tööta. Tegin kõvasti veevahetust, iga päev 20 l - natuke päästab, aga ei suuda nii jätkata ja ilmselt see lahendus ka pole, kuna mingi hetk tuleb puhkus/haigusleht/teisele tööle minek.
Kas kellelgi on pakkuda mingi lahenduse (võimalusel low-tech) või vähemalt idee, mida võiks järgmisena proovida? Jäin selles seisundis hetkel kinni.
Akva on Juwel Rekord 700, 70 l kaanega
Lamp: standartne T8 15W, spekter on veidralt kollakas, taimer hetkel on umbes 8 tunniks. Päikesevalgust ei satu.
Sisefiltrid: üks on mingi keskajast poollagunenud 300 l/h ühe svammiga, teine on Resun Magi 380 flöödiga - pigem veevoolu tekitamiseks
Kruus: kilustiku ja ehitusliiva segu
Taimestik: rohkelt Echinodorus bleheri, 1 Microsorium pteropus, Cryptocoryne wendtii 'mi oya' aklimatiseerumas, Pistia stratiotes, natuke Taxiphyllum sp. Ei jäänud ellu Anubias ja Vallisneria, mädanevad ära (äkki see on vihjeks).
Kalad: 6 x Amatitlania Nigrofasciata
ja 1 Ancistrus dolichopterus
Veevahetus: ~20 l nädalas
Filtrite puhastamine: 1-2 korda nädalas
Panen natuke mineraalväetist veevahetusel ka. Konditsioneere ei kasuta.
Aitäh Sulle, tore inimene, et selle tapeedi läbi lugesid.
Amen.