foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 20 postitust ]  1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Oscar hüppas välja
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 20, 2014 12:40 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Okt 12, 2013 10:52
Postitusi: 128
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
1. 350L
2. sisefilter ja välisfilter, soojendi (välisfilter uus JBL CristalProfi GL e1501)
3. veevahetused kord nädalas 20%, viimane veevahetus täna ca 20%
4. temperatuur 24C,
5. Ribatest no3-25, no2-0, (enne veevahetust)
ph 7.5, (ph alert)
6. 2 oscarit ja 1 Synodontis.

Ph 7.5 peale sain 16.11. Langetasin 0.5 ööpäevas, varem oli ph 8.5
Algul üritasin alandada Catappa lehega aga see väga tõhus ei olnud ja lisasin Seachem Discus Bufferit


Käituvad nii nagu oleks häda ph-ga,teevad aegajalat kiired liikutusi ja tahavad välja hüppata.
Umbes 2h jooksul teind 3 korda.


Muud ei oskand hetkel teha kui veevahetust 20% ja lisasin 15ml Seachem Prime ja vitamiine.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Oscar hüppas välja
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 20, 2014 10:56 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
Oscar'il peaks kirjade järgi pH taluvuse piiriks olema 6.0-7.5. Juhul kui sul oli pH üle 7.5 siis võib tõesti kriitilisemaks osutuda.

Tee rohkem suuremaid veevahetusi. Mina vahetan iganädalaselt välja 60-75% veest. Olen seda teinud juba pikemat aega (mõned kuud). Kaladele paistab suur veevahetus igati meeldivat. Sul on 350L akva, mingi 50% veevahetus on paras ämbritega võimlemine.

Niisama uitmõte. Juhul kui akvast üritab välja hüpata üks ja sama oscar kas ei ole võimalik asjaolu et kaladel on omavahel midagi jagada? Isase ja emase oscari suhe peaks olema 1:1. Ega sul ometi pole näiteks akvas 2 isast?

Peaksid mingil viisil akva kinni katma sest kui oscar öösel välja hüppab ja sa hommikul selle avastad siis on juba lootusetult hilja.

_________________
180L, JBL e1501, 2x30W
3 tetra(bct),1 garra rufa, 1 sewellia
3+ killertigu,3+ amano krevett


Üles
 Teema pealkiri: Re: Oscar hüppas välja
PostitusPostitatud: Reede Nov 21, 2014 10:01 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Okt 12, 2013 10:52
Postitusi: 128
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Jah 7,5 peaks kirjade järgi olema.
Eelmisel Oscarite omanikul oli ph suht sama mis mul.
Siiani ehk ligi 3 nädalat elasid nad suht ilusti ja rahulikult, pigem keerasin selle Discus Bufferitga nende elu jamaks.
Peale selle panin ka ph alerti mis töötas vist mõni päev ainult.
Selle avastuse tegin eile et pane mis vee sisse tahad näitab ikka sama.
Ise ma ma seda ära ei lõhkund ega katsun näpuga.
Kas nagu saab veel paremini minna?!


Tegin eile 2x veevahetust, 20% kell 18:00 ja 40% 23:00.
Hommikul palju aega ei olnud neid jälgida aga paistis parem või ekh hakkab parem.
Kas oleks ok kui teeks täna kah ca 50 % veevahetust?
Ma ei tea kas on 2 isast või emast aga selles asi raudselt pole.
Naine eile luges kuskilt et see Discus Buffer siisgi sobib suht ainult Discusdele.
Et tõstab fosforaati mõõtmatus koguses, või midagi sellist täpselt ei mäleta.
Akval on raskused peal, enam välja hüpata ei saa.
Peale selle kalad endale ka viga teind see kes välja hüpas see kõige rohkem. (osa soomuseid maha tulnud)
Kas peaks panema mingit rohtu ainet? Käisin eile kala poes, seal ei soovitand midagi lisada.


ertserts kirjutas:
Oscar'il peaks kirjade järgi pH taluvuse piiriks olema 6.0-7.5. Juhul kui sul oli pH üle 7.5 siis võib tõesti kriitilisemaks osutuda.

Tee rohkem suuremaid veevahetusi. Mina vahetan iganädalaselt välja 60-75% veest. Olen seda teinud juba pikemat aega (mõned kuud). Kaladele paistab suur veevahetus igati meeldivat. Sul on 350L akva, mingi 50% veevahetus on paras ämbritega võimlemine.

Niisama uitmõte. Juhul kui akvast üritab välja hüpata üks ja sama oscar kas ei ole võimalik asjaolu et kaladel on omavahel midagi jagada? Isase ja emase oscari suhe peaks olema 1:1. Ega sul ometi pole näiteks akvas 2 isast?

Peaksid mingil viisil akva kinni katma sest kui oscar öösel välja hüppab ja sa hommikul selle avastad siis on juba lootusetult hilja.


Üles
PostitusPostitatud: Reede Nov 21, 2014 10:08 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Okt 12, 2013 10:52
Postitusi: 128
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
No nii!
Ossud terved ja elu rõõmsad. 90% :D
Tegin Igaksjuhuks veel 40% veevahetue, aga muidu kõik ok.
Ujuvad ilusti ringi kakuvad taimi,hammustavad suuremaid kive ja tasiivad kruusa. :D
Süüa veel ei soovi aga ilmselt võtab pisut aega.
=D>


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 24, 2014 09:44 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Okt 12, 2013 10:52
Postitusi: 128
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Liiga vara juubeldasin või plaksutasin, kahjuks ei ole kalad ok!
Nad pole küll nii hullud kui vahepeal aga närvilised ja 1 proovis ei õhta väljagi hüpata. :(
Millega oleks mõistlik veel ph alandada?








Pobo kirjutas:
No nii!
Ossud terved ja elu rõõmsad. 90% :D
Tegin Igaksjuhuks veel 40% veevahetue, aga muidu kõik ok.
Ujuvad ilusti ringi kakuvad taimi,hammustavad suuremaid kive ja tasiivad kruusa. :D
Süüa veel ei soovi aga ilmselt võtab pisut aega.
=D>


Üles
 Teema pealkiri: Re: Oscar hüppas välja
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 24, 2014 10:51 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mär 12, 2010 08:56
Postitusi: 590
Pildid: 3
Asukoht: Tartu
Kõige hullem asi mida sa teha võid on PH kõikumisi tekitada. Sellepärast ma ei soovitaks neid igasugu PH-d alandavaid vedelikke mida peab iga kord uuesti lisama.
hetkel tuleb pähe JBL Tormec, turbafilter. Peaks alandama PH-d ja suhteliselt stabiilsena hoidma. Aga ma soovitaks vaadata kas kalad ehk sinu tavalise veega harjuvad.

_________________
180L: JBL CP e1502,LED,CO2,UV-C; kalad
100L: JBL CP e902,LED,UV-C; gupid


Üles
 Teema pealkiri: Re: Oscar hüppas välja
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 24, 2014 11:33 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Okt 12, 2013 10:52
Postitusi: 128
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Tänud!
Tormec käis endal kah peast läbi!
Kaua ta harjuma peaks?

shadowcat kirjutas:
Kõige hullem asi mida sa teha võid on PH kõikumisi tekitada. Sellepärast ma ei soovitaks neid igasugu PH-d alandavaid vedelikke mida peab iga kord uuesti lisama.
hetkel tuleb pähe JBL Tormec, turbafilter. Peaks alandama PH-d ja suhteliselt stabiilsena hoidma. Aga ma soovitaks vaadata kas kalad ehk sinu tavalise veega harjuvad.


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Nov 26, 2014 10:53 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Okt 12, 2013 10:52
Postitusi: 128
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Tere!
Väiksed muudatused kalad suht rahulikud,soovitati õhupump välja lülitada ja seda ma ka tegin hommikul, et ehk alaneb nii ph.
Muidu mul oli mingi 40cm pikk mullirida.
Kas pole vajadust mullitajal kui kalu vähe? või peaks panema taimeriga ?

Võimalik et peaks tegema uue teema aga 1 kalal on uimega midagi, pole varem näind et nii teeb, vahepeal nagu kleepub uim kokku.
Nagu oleks kuulnud sellisest haigusest aga vaadake ise!
https://www.youtube.com/watch?v=p89cOek ... e=youtu.be
Oskab keegi midagi öelda?
Valged täpid on neil kah uimedel need on võimalik et juba siis kui sain kalad. Tean et mingi aega panin tähele aga täpselt ei tea millal kas esimene nädal või hiljem.
Mujal ei näe mingeid laike ega täppe.
Kalad olnud 1 kuu mul!
http://www.upload.ee/image/4380278/Untitled2.png
http://www.upload.ee/image/4380275/Untitled.png


Üles
 Teema pealkiri: Re: Oscar hüppas välja
PostitusPostitatud: Reede Nov 28, 2014 11:28 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Mannaterahaigust ma ei tähelda. Äkki lihtsalt mingid pigmendilaigud? Sortsuta JBL-i Acclimoli akvasse.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Oscar hüppas välja
PostitusPostitatud: Laupäev Nov 29, 2014 02:32 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Okt 12, 2013 10:52
Postitusi: 128
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Tänud Kra!
Olin enne suht mures aga vist jah ei ole hullu kedagi, pole näind et uimega kah enam nii teeks.
Ma ei tea kas seda JBL-i Acclimoli pärnus on saada, kalakesest tellisin kah just Osmofiltri oleks teadnud oleks selle kah tellind.
Ehk saan homme Ro kätte, siis saavad parema olemise akvas. :D


KRA kirjutas:
Mannaterahaigust ma ei tähelda. Äkki lihtsalt mingid pigmendilaigud? Sortsuta JBL-i Acclimoli akvasse.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Oscar hüppas välja
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 11, 2014 11:48 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Okt 12, 2013 10:52
Postitusi: 128
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
KRA kirjutas:
Mannaterahaigust ma ei tähelda. Äkki lihtsalt mingid pigmendilaigud? Sortsuta JBL-i Acclimoli akvasse.



Laigud ikka alles ,Acclimoli kah sörtsutand , kalad endiselt närvilised viimati nägin et tahtis välja hüpata 04.12 aga täna see juhtus jälle. :(
ph kh gh ei kõigu kui siis ph veits alandand.
Ph7,6 gh11 kh12 no 0 nh3.4 kah 0 temperatuur 25C,

Sai ka Ro ostetud ja hiljem alles Jbl tilgatesti ja siis sain teada et sera tilgatestid on ikka väärt kraam sera vs Jbl oli siis ph 8,5 sera Jbl 7.8 Aga see selleks.
Kas kaladel võib olla mingi sisemine haigus?
Tõesti ei tea mida teha või öelda, olen siis igast videosi teind vahepeal ja 1 foorumi inimesega jagand (tänud Mr R.. ) tekkis mingi aega kahtlus et võibolla hapniku puudus aga vist mitte.
Oleks väga tänulik kui keegi kes teab kirjutaks või veel parem tuleks vaataks, toon viin ise (pärnu ümbruses oleks ok :D)
Mingit ravimit ei julge kah panna aga vist mingi jama seal juu on.

Mõned videod akvast ja kaladest ja veest.
https://www.youtube.com/watch?v=eY6hz7EGYWc
https://www.youtube.com/watch?v=WUiV0n7hLeg
https://www.youtube.com/watch?v=CXnUyg7lIv4
https://www.youtube.com/watch?v=XZ5Zu0oslwY


Üles
 Teema pealkiri: Re: Oscar hüppas välja
PostitusPostitatud: Laupäev Dets 13, 2014 04:07 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Okt 12, 2013 10:52
Postitusi: 128
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Paistab et keegi ei taha või ei oska nõu anda siis annan ise endale ja panen täna sera costapuri.
Teen veel ennem ravimi panemist veevahetuse.
1 kalal 1 uime peal olev täpp suuremaks läinud aga juurde nagu ei ole midagi tulnud.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Oscar hüppas välja
PostitusPostitatud: Pühapäev Dets 14, 2014 04:08 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
Lugesin huvipärast väljamaa netist Oscarite kohta. Eriti huvitusin nende käitumisest ja akvast väljahüppamiste põhjustest. Tegemist on intelligentse kalaga kes pidavat isegi ära tundma oma akvaristist peremeest. Oscarite akvast välja hüppamise põjust on üheselt ja selgelt raske mõista.

Näiteks mainiti ära mõned Oscari akvast väljahüppamise põhjused: ebasobiv veekvaliteet, madal- või kõrge veetemperatuur, mõni ärritav faktor (vähe ujumiseks ruumi, dekoratsioonide paiknevus, liigikaaslane või mõni teine kalaliik), veepiirist väljaspool nähtav "saak" mis jahi-instinktist sunnib hüppama, ruumis on mingi objekt või elusolend mis tekitab ohutunnet, kala on toidetud juba noorisendina nii et toidu saamiseks tuleb veest välja hüpata (akvaristi poolt väga taunitav toiming!), mõned kalad lähtuvalt oma iseloomust ja temperamendist hüppavad akvast rohkem välja kui teised, kala on stressis või haigestunud.

Näiteks üks USA akvarist oli hädas oma Oscari kummalise käitumisega. Kui ruumi sisenedes pandi laetuled põlema siis Oscar laskus põhja, vajus küljeli ja "mängis surnut". Kui laetuled ära kustutati siis Oscar hakkas jälle normaalselt ujuma. Nii et tegemist on kalaga kes võib olla vägagi keerulise käitumismustriga.

Ega sul siin muud üle ei jäägi kui Hercule Poirot stiilis pingutada oma halle ajurakke ning otsida seoseid ja assotsiatsioone. Hea oleks kui mõni kogenud Oscari pidaja siin sõna võtaks ja nõu annaks. Minul endal on akvast välja hüpanud ainult 3 kala: 2tk. kirveskõht'u (täiesti terved) ja 1tk. vikerkala (hoidis juba mõni päev teistest eemale, arvatavasti oli haige). Ja muidugi need sebijatest amano krevetid, kes on lihtsalt hulgi akvast välja roninud (põhjus teadmata, lihtsalt "rännumehed").

Mainisid et need kalad on sul olnud pisut üle 1-kuu. Seega need kalad alles harjuvad oma uue koduga: sinu ja akvaga. See võib neil aega võtta ja seoses sellega tekitada stressi.

Kas endisel omanikul käitusid Oscarid samaselt (hüppasid välja)?
Kas endisel omanikul oli sama suur akva ja sama võimsusega valgustus? Sul on nurgaakva kas eelmisel omanikul oli ka samane akva.
Kui vanad ja suured on Oscarid?
Millega toitis endine omanik Oscareid?
Kas kalade kooslus on sama kui see oli eelmisel omanikul?


Oscar elab looduses aeglase voolulistes vetes kus on uppunud oksad, juurikad ja kivid. Loodan et sul pole filtri väljavool maksimumi peal.

Vaatasin sinu tehtud fotosid ja videosid. Tõesti silma alla midagi märgatavat ei jää. Oscarid on väliselt justkui terved. Kuigi üks Oscar on kuidagi närvilisem kui teine. Kas see närvilisem hüppabki rohkem akvast välja kui teine, see rahulikum? Samas ühelt fotolt on näha et Oscari esiuimel on hõredad valged täpikesed-tupsukesed. See foto pole nii kvaliteetne et aru saada kas see on mingi seen, bakter või parasiit. Ehk saad võimalusel teha uued selgemad fotod just nendest kohtadest mis tunduvad olema mitte tavapärased.

Sera Costapur peaks olema seenhaiguste ja parasiitide raviks. Kui sul on akvas selgrootuid siis see rohi võib nad tappa.

_________________
180L, JBL e1501, 2x30W
3 tetra(bct),1 garra rufa, 1 sewellia
3+ killertigu,3+ amano krevett


Üles
 Teema pealkiri: Re: Oscar hüppas välja
PostitusPostitatud: Pühapäev Dets 14, 2014 10:58 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Okt 12, 2013 10:52
Postitusi: 128
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Vot ei tea jah neid põhjuseid. Lugesin kah kuskilt inglis-keelseid foorumeid kus oldi hädas sama asjaga aga ega midagi tarka ei leidnud. Eks nad taimi ja kive ja Synodontise amforat liigutavad tassivad väljatõmbavad aga see nende loomuses norm vist.
Eks sellest Discus Bufferist sai asi alguse, varem sellist jama ei olnud. Aga nüüd ju sellest ajast möödas päris palju, mine tea võib olla on siisgi mingi haigus (mannatera)

Ei tea kas eelmisel omanikul hüppasid akvast välja .
Nurgaakva ei olnud, aga akva oli 350 või 400l ja rohkem kalu kokku 4 oscarit ja veel mitu põhjakat, valgusest ei tea.
4 aastased 25cm.
Graanulite ja krevetiga , mul sama toit.
Filter on küll suht maxi peal, eks mingi aeg proovisin ka et mis teevad kui on väiksem siis nagu läksid veel rohkem närvi aga samas võis olla juhus.
Arvan et kui oleks liiga suur veevool siis nad üleval ei oleks aga eriti just nüüd kui tuli kustus siis üleval just kõige rohkem oma aega veedavadki.
Eks nad närvitsevad kordamööda kus juures kui tuli kustus siis on palju rahulikumad aga vahest sõeluvad vastu esiklaasi ikkagi. Ma ei tea kas telefoniga väga head pilti saab. :D
Eile panin rohu sisse, paar Tigu ja Synodontis elab seal veel!
Aga tänud huvitundmast ja kaas mõtlemast! :D


Üles
 Teema pealkiri: Re: Oscar hüppas välja
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 15, 2014 12:35 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Kas äkki seesama Oskarite paar, keda vist elluliise(?) müüs? Pärnus vist? Kuidagi tekkivad mul sellised seosed, et akva osteti Tallinnast, kust mitmeid kalu kaasa saadi. Ka papakoid ja punamustaga oskarid. Ei julge rohkem midagi arvata äkki panen raskelt puusse.

Mannaterahaigusega peaks ikkagi nii olema, et haigus algab uimedelt ja on tõesti nagu manna tera ja siis levib üle kala keha laiali. Selle aja peale peaks Sul kala juba üle kere täpiline olema. Ma pole haigustes tugev, sest õnneks pole neid mul enam juba mitu aastat olnud.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 [ 20 postitust ]  1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver